Uus püsivara annab Nikon D5-le võimekust juurde

By in
481

Amsterdam, Holland, 23. juuni, 2016

Nikon on välja tulnud uue püsivaraga C: Ver. 1.10, mis laiendab Nikoni FX-formaadis digitaalsete peegelkaamerate lipulaeva – D5-e – funktsioone. See püsivara parandab oluliselt kaamera pildistamisvõimalusi läbi nelja olulise täienduse. Püsivara võimaldab salvestada pikema maksimaalse pikkusega videot, kaasa arvatud 4K UHD režiimis ning samal ajal on lisandunud kolm mugavat funktsiooni fotode tegemiseks, nagu näiteks väreluse vähendamine. Lisaks neljale suuremale muutusele toob uus püsivara kaasa ka mõned lisauuendused*.

Video salvestamine

D5-ga videosid salvestades on nüüd võimalik filmida kuni 29 minutit ja 59 sekundit olenemata sellest, mis on kaadri suurus/kaadrisagedus ja video kvaliteet – see tähendab ka 4K UHD (3840 × 2160) režiimis filmimist, mille puhul oli varasem maksimaalne video pikkus limiteeritud 3 minuti peale. Videod salvestatakse kuni kaheksa failina, mille suuruseks on 4GB.

D5-l on nüüd ka elektrooniline vibratsiooni vähendamise (VR) funktsioon video salvestamiseks kasutades FX ja DX formaadi pildiala*2 (HD ja täis-HD*3 video salvestamine). See vähendab kaamera rappumist piki- ja ristisuunas liikumisel ning ka pöördliikumisel (keskpunktiks on objektiiv) ja seda on eriti mugav kasutada siis, kui filmitakse ilma stabilisaatorite nagu statiivita või kui pildistamise aeg ja koht teevad statiivi kasutamise võimatuks. Kui seda funktsiooni kasutada koos NIKKORI optilise tehnoloogiaga, on tulemused veelgi paremad.  

Fotode tegemine

Säri variatsioonide vähendamiseks fotode tegemisel on D5-l nüüd väreluse vähendamise funktsioon *4. Kui väreluse vähendamine on sisse lülitatud, suudab kaamera tuvastada kõige eredama valguse ning seejärel automaatselt nihutada veidikene päästikule vajutamise aega, et saavutada stabiilne säri ja värviline kujutis.

Dünaamilise ala automaatne teravustamine võimaldab objektile teravustada isegi siis, kui see korraks valitud põhifookuspunkti juurest nihkub, kasutades selleks ümbritsevate punktide informatsiooni*5. Lisaks olemasolevatele 25-, 72- ja 153-punktilistele võimalustele pakub D5 nüüd ka 9-punktist dünaamilise ala automaatset teravustamist, mis on efektiivne siis, kui soovid teravustada liikuvate objektide veelgi väiksematele aladele.

Uut püsivara on võimalik alla laadida alates käesoleva aasta 23. juunist. Seda on võimalik tasuta alla laadida järgnevalt URL aadressilt.

 

* “Lisauuenduste” kohta on detailne informatsioon saadaval püsivara tasuta allalaadimise lehel (Nikon Download Center).

*2 Pildiala jääb veidi väiksemaks

*3 Ei ole saadaval 1920 × 1080 kärpe puhul

*4 Pildiotsijaga pildistamise ajal (välja arvatud siis, kui pildistakse peegel üleval asendis)

*5 Dünaamilise ala 9-, 25- või 72-punktilise automaatse teravustamise puhul võib reaalselt kasutatavate fookuspunktide arv olla vähem kui 9, 25 või 72 sõltuvalt valitud põhifookuspunktile.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply