Toodete valimine

Vali e-poest sobiv toode/tooted.
Lisa need ostukorvi klikates nupul “Lisa korvi”. Avaneb uus aken, kus vajuta lingile „Vormista tellimus“.

Tellimuse vormistamine

Ostukorvis saad muuta toodete kogust ning valida tarneviisi. Vali rippmenüüst tarneviis /Valikusse tuleb vastavalt riigile tarneviis. Eestis: SmartPost, kuller ja kauplus (aadress Tartu mnt.84A, Tallinn) – kõikidele kuvab ka hinna ja SmartPostil saad valida automaadi, kuhu kaupa soovid. Lätis, Leedus ja muud riigid (inglisekeelne leht) kuller ja Cargobusi terminal./. Avanevad väljad, mis on vajalikud tellimuse täitmiseks. Täida küsitud väljad ning klikka nuppu „Edasi“. Vaata üle, kas esitatud tellimuse andmed on õiged ning kinnita oma tellimus vajutades nuppu „Kinnita tellimus“.

NB! SOODUKOODI/KINKEKAARDI KASUTAMINE! Juhul kui Sul on soodus/kinkekaardi kood, siis sisesta see kood enne tellimuse lõplikku kinnitamist vastavasse lahtrisse.

Klikates nupule “kinnita tellimus”, oled nõustunud ostutingimustega ning Sulle väljastatakse arve.

Arve kuvatakse ekraanile ning samas saad selle välja printida ja endale salvestada. Samuti saadetakse arve Sinu poolt märgitud e-mailile.

Maksmine

Toodete ja transpordi eest tasud kas pangalingi kaudu, krediitkaardiga, PayPali kaudu või arve alusel arvel Fotoakadeemia OÜ arveldusarvele.
Fotoakadeemia  OÜ-l on õigus tellimus tühistada, kui makse pole laekunud Fotoakadeemia OÜ arveldusarvele hiljemalt 7 päeva peale arve koostamist.
Tellimust asutakse täitma pärast makse laekumist.

Kui soovid arve tasuda 50%-lise ettemaksuna, siis palume saata oma ostusoov e-mailile store@fotoakadeemia.ee või helistada telefonil 6 411 502.

Makseviisid: Interneti kaardimakse (Visa, MasterCard) Peale tellimuse vormistamist suunatakse klient makse sooritamiseks Nets Estonia AS-i turvalisse keskkonda. Seal on eeltäidetud maksekorraldus, kus on kirjas tasumisele kuuluv summa. Peale kaardinumbri, turvakoodi (3 numbriline kood kaardi tagaküljel) ning kaardi kehtivusaja lõpu sisestamist autoriseerib Nets Estonia tehingu kliendi pangas. Kaardiandmete küsimisel kasutatakse SSL-turvaprotokolli ning MasterCard SecureCode ja Verified by Visa turvaprogramme, mis tagavad selle, et vahetatavat informatsiooni ei saa kõrvalised isikud pealt kuulata ega muuta.

 

Järelmaks

Lihtne taotlemine, kiire vastus ning mugav asjaajamine!

Svea Finance järelmaks on soodne, lihtne ja mugav lahendus suuremate või ootamatute ostude tegemiseks. Svea Finance järelmaksulepingu sõlmimiseks toimi järgnevalt:

 1. Vali välja kaup või teenus
  Svea Finance järelmaksu on võimalik taotleda toodetele või teenustele maksumusega 125 kuni 8 000 eurot. Järelmaksu perioodiks saad valida 3 – 48 kuud. Kuni 1 000-euroseid oste saad teha ka ilma esimese sissemakseta.
 2. Täida taotlus
  Esita järelmaksu taotlus I AM Photographer Pro Shop kaupluses kohapeal või täida eelnev krediidilimiidi taotlus SVEA kodulehel. Kui Sul on küsimusi, helista 6411502 või saada e-kiri store@iamphotographer.eul. Vastus taotlusele laekub enamasti mõne minuti jooksul.
 3. Sõlmi järelmaksuleping
  Positiivse otsuse korral tuleb esitada isikut tõendav dokument ning allkirjastada järelmaksuleping. Lepingut saad vajadusel allkirjastada ka digitaalselt.

Järelmaksu tingimused

 • Järelmaksuga finantseeritav summa 125 – 8 000 eurot.
 • Periood 3 – 48 kuud.
 • Intress 9,5% jääkmaksumuselt.
 • Järelmaksu lisatasu 0,2% järelmaksu summast iga kuu kohta.
 • Lepingu sõlmimistasu 7€ + 2,5% finantseeritavast summast. Lepingutasu ei pea koheselt tasuma – see jagatakse järelmaksu perioodi peale ning lisatakse kuumaksele.

Tingimused eraisikutele

 • Vähemalt 21-aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigis kehtiva elamisloa alusel viibiv isik.
 • Vähemalt 250 € suurune netosissetulek kuus, mis on laekunud kontole viimased 6 kuud.
 • Ei tohi olla avatud maksehäireid.
 • Vajadusel tuleb esitada viimase 6 kuu pangakonto väljavõte.

Tingimused ettevõtetele

 • Peab olema tegutsenud vähemalt 12 kuud.
 • Eraisiku käendus vajalik, kui ettevõtte aktiivne tegevusperiood jääb alla 12 kuu.
 • Esitatud peavad olema kõik nõutud saabunud tähtajaga majandusaasta aruanded ja maksudeklaratsioonid.
 • Taotlusega tuleb esitada ka maksimaalselt kolme kuu taguse seisuga bilanss ja kasumiaruanne.

Kalkulaator asub aadressil: http://partner.sveajarelmaks.ee/kalkulaator/?intress=9.5

 

veebilehelt www.sveajarelmaks.ee  võimalik esitada eelnev krediidilimiidi taotlus

(kui see on eeltäidetud, saate järelmaksu taotluse esitada kiirkorras)

 

Tellimuse täitmine

Transport

Tellitud kauba toimetame Itella Smart Postiga, Cargobusi terminali või kulleriga kohale ja Eesti Posti kulleriga (edaspidi kulleriga) Sinu poolt märgitud aadressile või Sinu  poolt valitud lähimasse SmartPOST pakiautomaati. Tellitud kaubale võid järele tulla ka ise meie kauplusesse (Tartu mnt 84a, Tallinn)

 1. Kulleriga koju või tööle – 15.00 €.
  Saadame kauba kulleriga Sinu tellimusel märgitud aadressile 3 tööpäeva jooksul alates tellimuse eest tasumisest.
  Tellimust edastades arvesta palun pakkide kättetoimetamise aegadega, mis on tööpäevadel 9:00-17:00ni. Kui oled sel ajal tööl, märgi Saaja andmetesse töökoha aadress, et tagada kauba kiire ja tõrgeteta kättetoimetamine.
 2. SmartPOST pakiautomaati – saatekulu 5.00 €.
  Saadame kauba koostöös SmartPOSTiga Sinu poolt viidatud lähimasse SmartPOST pakiautomaati. Paki saabumisel pakiautomaati saadetakse Sinu mobiiltelefonile SMS-teade ning isiklik uksekood. Kood tuleb sisesta pakiautomaati ning seejärel avaneb kapp. Pakki hoitakse pakiautomaadis 7 päeva alates paki sisestamisest.
 3. Salongi ise järele – tasuta.
  Tellitud kaubale võid ise järele tulla, tellimusele transpordi tasu ei lisandu. Kauba saad kätte Fotoakadeemia OÜ kauplusest pärast teavituse saamist oma e-mailile.
  Asume aadressil: Tartu mnt. 84A, Tallinn, Eesti.
 4. Kauba toimetamisel väljapoole Eesti Vabariiki sõltub transpordikulu suurus sihtkohariigist, kauba kaalust ja suurusest.


  Ülejäänud riigid – transpordikulu täpsustatakse igakordsel tellimusel müüjaga e-posti teel (store@fotoakadeemia.ee).

 

Tarneaeg

Tellitud kauba saadame teele üldjuhul kolme tööpäeva jooksul peale tellimuse eest tasumist.

Orienteeruv tarneaeg on 3-14 päeva.

Kui toote juures on märge “tellimisel”, siis selle kauba tarneaeg on kuni 60 päeva.

Juhul, kui Sinu poolt ostetud kauba sihtkoht asub väljapool Eesti Vabariiki, täpsustame kauba sihtkohta toimetamise tähtaja Sinuga iga kauba puhul eraldi. Kauba kättetoimetamise täpsemad tingimused väljapoole Eesti Vabariiki sõltuvad rahvusvahelise transpordiettevõtte tingimustest ja tavadest.

Kui pärast ostu-müügitehingu sõlmimist selgub, et Sinu poolt ostetud kaupa ei ole meie laos ja see tuleb spetsiaalselt kauba tarnijalt tellida ning on ilmne, et kauba kohaletoimetamine tingimustes määratud tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, või muudel juhtudel, kui kauba tähtaegne kohaletoimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest meie ei vastuta, teatame sellest Sulle Sinu poolt tellimuse vormistamisel märgitud kontakttelefoni või elektronposti teel 2 tööpäeva jooksul arvates ostu-müügilepingu sõlmimisest ning ühtlasi anname teada Sinu poolt tellitud kauba kohaletoimetamise tähtaja. Juhul, kui Sa kaotad kauba kohaletoimetamise tarnetähtajast pikema tähtaja tõttu huvi kauba ostmise vastu, on Sul õigus ostu-müügilepingust taganeda.

Juhul, kui kauba sihtkohta toimetamise tarnetähtaja viivitus või muu sellega seotud arusaamatus on tingitud Sinu poolt tellimuse vormistamisel esitatud isikuandmete ebatäpsusest või ebaõigsusest, ei vastuta meie sellise viivituse eest ning Sul puudub õigus ostu-müügilepingust taganeda.

Kauba tagastamine ja tellimuse tühistamine

Füüsilisest isikust ostjal on soovi korral õigus mittesobivuse korral kaup tagastada 1 – 14 päeva jooksul. Tagastatud kauba pakend ega kaup ei tohi olla mingil määral rikutud ja kaup peab olema avamata originaalpakendis. Kauba tagastamisel ei tagastata kauba transpordikulu. Garantiivigade eest vastutab kauba tootja.

Tingimused

Fotoakadeemia tingimused kehtivad kõigile klientide suhtes võrdselt.
Fotoakadeemia esindaja Fotoakadeemia OÜ ja ostukliendi suhteid reguleerivad Fotoakadeemia OÜ poolt koostatud kasutajatingimused ja Eesti Vabariigi poolt kehtestatud õigusaktid.

Fotoakadeemia OÜ kasutajatingimused:

  1. Tingimustega nõustumine
   Käesolevad Fotoakadeemia kasutustingimused (edaspidi tingimused) reguleerivad aadressil www.fotoakadeemia.ee asuva Fotoakadeemia e-poe  ja www.iamphotographer.eu keskkonna teenuste (edaspidi Fotoakadeemia) haldaja, kelleks on FOTOakadeemia (registrikood 11451059, asukoht Tartu mnt.84.a, Tallinn, 10112, tel 6411 5 02, e-post info@fotoakadeemia.ee, edaspidi meie), ja Fotoakadeemia kasutaja (edaspidi Sina) vahelisi Fotoakadeemia kasutamisest ja selle käigus sõlmitavatest tehingutest tulenevaid õigussuhteid, samuti Fotoakadeemia kasutamise üldtingimusi.
   Fotoakadeemia teenus hõlmab endas võimalust Sinul sõlmida Fotoakadeemia internetikeskkonnas meiega ostu-müügileping Fotoakadeemias müüdava(te) asja(de) (edaspidi kaup/kaubad) suhtes. Lisaks sellele on Sul võimalik Fotoakadeemia internetikeskkondades kasutada ka muid Fotoakadeemia poolt pakutavaid teenuseid. Täpsem ja täielik Fotoakadeemia teenuste loetelu ja kirjeldus on ära toodud Fotoakadeemia kodulehekülgedel www.fotoakadeemia.ee  ja www.iamphotographer.eu .
  2. Registreerimine
   Meie veebilehtedel registreerudes kinnitad Sa, et oled vähemalt 18 aastane või oled vähemalt 15 aastane ning oled saanud loa registreeruda oma vanematelt. Sa nõustud, et kõik informatsioon, mille Sa enda kohta meile registreerumisel või edaspidi esitad, on tõene, täpne ja täielik.
   Sa pead hoidma oma Fotoakadeemia salasõna konfidentsiaalsena ning ei tohi seda avaldada kolmandatele osapooltele. Sa vastutad kõikide oma kasutajanime ja salasõna all toime pandud tegevuste eest.
  3. Kaupade hinnad
   Meil on ilma etteteatamata igal hetkel õigus muuta kaupade hindu. Juhul, kui me muudame kaupade hindu pärast Sinu poolt kauba suhtes tellimuse esitamist, kohustume müüma kauba Sulle hinnaga, mis kehtis Sinu poolt ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel. Kui meie poolt muudetud hind on soodsam Sinu poolt ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel kehtinud hinnast, ei ole Sul õigust nõuda meilt hinnavahe kompenseerimist või kauba müümist pärast ostu-müügitehingu sõlmimist kehtestatud soodsama hinnaga.
   Juhul, kui tehnilise vea tõttu on Fotoakadeemias pakutava kauba hind muutunud/muudetud võrreldes vastava kauba tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks ja meie ei ole kauba juures eraldi märkinud, et tegemist on meie poolt kaubale kehtestatud allahindlusega, siis on meil õigus taganeda sellise tehnilise vea tõttu tekkinud vigase hinnaga Sinu poolt sõlmitud ostu-müügitehingust eeldusel, et meie ei ole kaupa Sulle veel ostu-müügitehingu täitmiseks sihtkohta saatnud.
  4. Privaatsus
   Vajuta siia, et lugeda meie privaatsustingimusi, mis on käesolevate kasutajatingimuste lahutamatu osa.
  5. Fotoakadeemia uudiskirjad ja pakkumised
   Registreerudes oled Sa nõus saama e-posti teel Fotoakadeemia uudiskirjasid ja pakkumisi. Kui Sa ei soovi neid uudiskirjasid ja pakkumisi saada, on sul võimalus postilistist välja astuda, tehes vastav märge saadetud uudiskirjas või pakkumises.
  6. Fotoakadeemia kasutamine
   Kommenteerimisvõimaluste kasutamisel vastutad Sa oma kommentaari sisu ja sellest tulenevate võimalike tagajärgede eest. Fotoakadeemia veebilehti kasutades nõustud sa alljärgnevaga:
   • (a) Fotoakadeemia veebilehtede sisu on mõeldud kasutamiseks vaid isiklikuks otstarbeks. Kõigil muudel juhtudel, kaasa arvatud kopeerimine, taasavaldamine, alla laadimine, postitamine, edastamine, avalikkusele kättesaadavaks tegemine, on tarvilik OÜ FOTOakadeemia kirjalik nõusolek.
   • (b) Fotoakadeemia veebilehti võib kasutada ainult seadusega lubatud eesmärkidel ning moel, mis kuidagi ei kahjusta ega piira kellegi teise juurdepääsu sellele leheküljele või selle lehekülje kasutamist.
   • (d) Sa ei tohi kasutada Fotoakadeemia veebilehti seadusevastaste, vulgaarsete, ebasündsate, kahju tekitavate, rassistlike, seksuaalsete või muude diskrimineerivate, solvavate ja kohatute teadete edastamiseks.
   • a) FOTOakadeemia OÜ võib igal ajahetkel lõpetada Kasutaja liikmelisuse. Kui see juhtub, siis otsus on lõplik ja uuesti liituda ei saa.
   • b) Kasutaja registreerib ennast Fotoakadeemia veebilehtede Kasutajaks tähtajatult. Igal Kasutajal on õigus oma osalus ise lõpetada, kustutades soovi korral oma konto.


FOTOakadeemia OÜ jätab endale õiguse igal ajal muuta või kustutada materjale, mis häirivad Fotoakadeemiat või teisi kasutajaid. Fotoakadeemia ei teavita ei avalikkust ega materjalide ülespanijat oma otsusest sellised materjalid muuta või kustutada.

Veebilehtedel ei tohi avaldada kolmanda isiku isiklikku teavet: telefoninumbreid, kodust aadressi, e-maili ja muud taolist, kui selleks puudub kolmanda isiku nõusolek.

 1. Intellektuaalne omand
  Kõik veebilehtede sisud ja informatsioon ning muu materjal, kaasa arvatud kodulehtede disain, logo jm, kuuluvad OÜ FOTOakadeemiale ning nende kopeerimine, allalaadimine, esitamine ning levitamine kommerstlikel eesmärkidel on lubatud ainult OÜ FOTOakadeemia kirjalikul loal.
  Sisestades Fotoakadeemia veebilehtedele andmeid, kaasa arvatud oma nime, annad Sa õiguse FOTOakadeemia OÜ-l kasutada, esitada, muuta ja avaldada neid andmeid FOTOakadeemia OÜ tegevuse heaks. Sa annad ka õiguse oma andmetele juurdepääsuks teistele Fotoakadeemia Kasutajatele nende andmete isiklikuks kasutamiseks.
  Tehes kaastööd OÜ FOTOakadeemiaga, nõustud Sa andma FOTOakadeemia OÜ’le õiguse kasutada esitatud töid tasuta ja eksklusiivselt ükskõik kus ning missugusel moel. Seejuures kinnitad Sa, et saadetud tööd (artiklid, fotod, videod, e-kirjad jms):
  • on Sinu enese looming ning Sul on õigus kaastöid esitada;
  • ei ole vastuolus seadusandlusega;
  • ei ole solvava sisuga ega kahjusta kellegi huve.
 2. Kolmandate osapoolte koduleheküljed, teenused ja kaubad
  Fotoakadeemia ei vastuta avaldatava info sisu, materjali ja teenuse eest, kui seda on teinud keegi kolmas isik. Kolmas isik koostab ja hoiab korras avaldatavat materjali ning vastutab ise selle sisu, samuti ka pakutavate teenuste eest. Samuti ei ole FOTOakadeemia OÜ vastutav otsese ega kaudse kahju eest, mis Kasutajale seoses Fotoakadeemia portaalides avaldatava kolmandate osapoolte poolt pakutava informatsiooni lugemisega või pakutavate teenuste kasutamisega osaks võib saada.

  Fotoakadeemia server salvestab automaatselt informatsiooni Kasutaja brauseri kohta, sealhulgas IP aadressi, cookie-info ja selle, milliseid lehekülgi Kasutaja külastas. Seda infot vajame me reklaamide ja sisu kujundamiseks, Kasutaja poolt soovitud kvaliteetsete toodete ja teenuste pakkumiseks, oma teenuste täiustamiseks, vajadusel Kasutajaga ühendust võtmiseks, uurimuste läbiviimiseks. Fotoakadeemia piirdub info kogumisel vähimaga mida me vajame Kasutajate kvaliteetseks teenindamiseks.
 3. Üldist
  Fotoakadeemial puudub õigus müüa, rentida ja anda muul viisil kolmandatele osapooltele oma Kasutajate isikuandmeid – kasutajanimesid, telefoninumbreid ja/või posti – ja e-meili aadresse, v.a juhul kui selleks on Kasutaja nõusolek.

  Fotoakadeemial on õigus anda infot Kasutaja kohta õiguskaitseorganitele, kui asi puudutab ebaseadusliku tegevuse ja võimalike pettuste uurimist või ennetamist, potentsiaalset ohtu ükskõik kelle füüsilisele julgeolekule, Tingimuste rikkumist või muul seadusega nõutud põhjusel.

  Fotoakadeemia jätab endale õiguse saata Kasutajale uudiskirju ja teateid oma teenuste kohta. See kuulub Kasutaja konto juurde ja nendest kirjadest loobuda ei ole võimalik. Samuti on meil õigus lisada Fotoakadeemia veebikeskkondadest saadetavate e-kirjade lõppu reklaamlauseid.

  Kogu veebilehtede sisu, sealhulgas teated, nimed, pildid, logod ja ikoonid, mis puudutavad või on seotud Fotoakadeemia, tema toodete ja teenustega, või kolmandate osapoolte toodete ja teenustega, esitatakse nii nagu nad on.

  Fotoakadeemia ei taga Fotoakadeemia veebilehtede veavaba toimimist, esinevate vigade parandamist ning veebilehtede serveri vea- või viirusevaba tööd.
  FOTOakadeemia OÜ vastutab enda poolt pakutavate teenuste kvaliteedi eest. Tasuliste teenuste pakkumisel esineda võivate probleemide korral üritab Fotoakadeemia ennekõike Kasutajale tellitud teenust osutada või kui see osutub võimatuks, siis Kasutaja nõusolekul asendada samaväärse teenusega või tagastada Kasutajale osutamata teenuse eest tehtud ettemaksed.

 

Privaatsustingimused

Käesolevas privaatsusteates selgitame, kuidas me kogume ja kasutame teie isikuandmeid. Käesolev privaatsusteade kohaldub kõikide isikuandmete osas, mida töötleme, kui tellite, ostate või kasutate meie tooteid ja teenuseid, külastate meie veebilehti, kasutate meie kliendituge või suhtlete meiega muul viisil.  

Fotoakadeemia peab lugu oma klientide privaatsusest ja mõistab, et isikuandmete töötlemine seaduslikul ja nõuetekohasel viisil on oluline ühiskondlik vastutus ja kinnitab, et püüab igati isikuandmeid kaitsta. Käesolev privaatsusteade on osa Fotoakadeemia Privaatsuse Kaitsmise Poliitikast ja see kehtib kõigi meie poolt töödeldavate isikuandmete puhul, puudutades meie potentsiaalseid, praeguseid ja endisi kliente ning tarnijaid, ning teie (edaspidi “teie”) poolt meie toodete ja teenuste kasutamist, meie veebilehtede külastamist aadressidel http://www.iamphotographer.eu/ ja https://store.iamphotographer.eu, või muul viisil äritegemist Fotoakadeemia OÜ-ga või selle partneritega Suurupi Selts MTÜ, Netiemme OÜ, Institute of Photography MTÜ. Selles privaatsusteates selgitame, milliseid isikuandmeid me teie kohta kogume ja kuidas me neid andmeid kasutame. Seetõttu soovitame teil teadet hoolikalt lugeda. 

Sisukord 

1. Kes me oleme

2. Milliseid isikuandmeid me kogume ja mida me andmetega teeme

3. Kuidas me teie andmeid kogume

4. Isikuandmete jagamine

5. Turvameetmed ja andmete säilitamine

6. Isikuandmete rahvusvaheline edastamine

7. Teie õigused

8. Privaatsusteate uuendamine

9. Kontaktid isikuandmetega seotud päringute esitamiseks

 

1. Kes me oleme 

Oleme FOTOakadeemia OÜ, Tartu mnt. 84a, Tallinn, 10112, Eesti. Meie vastutame selles privaatsusteates kirjeldatud isikuandmete kogumise ja kasutamise eest. Väljendid “Fotoakadeemia” ja “meie” viitavad kõik, sõltuvalt kontekstist, kogu käesoleva teksti ulatuses kollektiivselt Fotoakadeemia-le.

2. Milliseid isikuandmeid me kogume ja mida me teie andmetega teeme

Oleme kindlaks määranud oma andmetöötlustoimingud ja eesmärgid, miks me teie isikuandmeid töötleme, allpool esitatud lisas “Ülevaade Fotoakadeemia andmetöötlustoimingutest”. Lühidalt öeldes kasutame erinevaid süsteeme, et pakkuda teile tooteid ja teenuseid. Näiteks pakub Fotoakadeemia alljärgnevaid tooteid ja teenuseid: I AM Photographer Uudiskiri, I AM Photographer koolitused, hooldusteenus, I AM Photographer kampaaniad, I AM Photographer Store, I AM Photographer Events, I AM Photographer laenutus, I AM Photographer blogi.

Õiguslikud alused

Fotoakadeemia töötleb teie isikuandmeid, et pakkuda teile oma tooteid ja teenuseid, täita meile pandud juriidilisi kohustusi või vajaduse tekkimisel kaitsta meie õigustatud huvisid ja kolmandate isikute huvisid, või teie nõusoleku alusel.  

Kui töötleme teie isikuandmeid oma õigustatud huvides või kolmandate isikute huvides, rakendame mõistlikke meetmeid, et vältida teile õigustamatu kahju tekkimist. Meie õigustatud huvi on näiteks meiepoolne huvi parandada meie toodete ja teenuste kvaliteeti, salvestades kontaktandmeid; vähendada kulusid, täiendada uudiskirju ja veebilehti, analüüsides, millised osad meie poolt antavast teabest on teie jaoks kõige olulisemad, või kaitsta (turvata) meie teenuseid ja ruume, vaata näiteid allpool toodud Lisas. Taotluse esitamisel on võimalik saada lisateavet huvide kaalumise testide kohta. Kui töötleme teie isikuandmeid meie õigustatud või kolmanda isiku õigustatud huvi alusel on teil igal ajal õigus esitada vastuväiteid konkreetse olukorraga seotud põhjustel (vt allpool punkt 7 “Teie õigused”). Te võite oma nõusoleku isikuandmete töötlemiseks igal ajal tagasi võtta, kui töötlemine põhineb teie poolt antud nõusolekul, järgides konkreetseid juhiseid ning kohandades oma seadeid (kui see on võimalik) või pöördudes meie poole, kontakteerudes vastavalt punktis 9 “Kontaktid isikuandmetega seotud päringute esitamiseks ” toodule. 

Kui töötleme teie isikuandmeid muul eesmärgil, kui sellel, milleks me algselt andmeid kogusime (ja me tugineme muule õiguslikule alusele, kui teie nõusolek või seadusest tuleneva kohustuse täitmisele selle uue eesmärgi saavutamisel), hindame, kas andmete töötlemine sellise uue eesmärgi saavutamiseks on kooskõlas esialgse andmete kogumise eesmärgiga. Täiendav info olukorra hindamise kohta on kättesaadav taotluse esitamisel (vt allpool punkt 7, “Teie õigused”). 

 

3. Kuidas me teie andmeid kogume

Suurema osa töötlemisele kuuluvatest isikuandmetest moodustab informatsioon, mida te teadlikult edastate meile kas otse või kolmandate isikute kaudu. Siiski esineb juhtumeid, kus me töötleme teavet, mida suudame teie kohta järeldada, tuginedes muule teabele, mida olete meile saatnud või mille oleme saanud teiega suheldes, või isikuandmetele, mille oleme saanud teistelt ettevõtetelt või kolmandatelt osapooltelt, kellele olete teadlikult infot edastanud (vt allpool punkt 4, “Isikuandmete jagamine” ja Lisa). 

Kui keeldute esitamast isikuandmeid, mida vajame lepingu või seadusest tuleneva kohustuse täitmiseks, ei pruugi meil olla võimalik pakkuda teile kõiki või osasid teenuseid, mida olete meilt tellinud. 

 

4. Isikuandmete jagamine 

Me töötleme osa teie isikuandmetest lokaalselt. Siiski, ülemaailmse ettevõttena viiakse paljud meie äritegevused ellu (saavutades nii äritegevuse efektiivsus) töödeldes või ühendades teie isikuandmeid kas eraldiseisvates või tsentraliseeritud andmebaasides ja süsteemides, mis asuvad turvatud rajatistes üle kogu maailma. Selle tulemusena võidakse teie kohta käivat teavet jagada teiste Fotoakadeemia üksustega. Sellele vaatamata võib iga Fotoakadeemia partner ettevõte ja eelpool nimetatud teised andmebaasid ja süsteemid selliseid isikuandmeid koguda, saada, kasutada, jagada või muul viisil töödelda üksnes vastavalt kohalduvatele seadustele, käesolevale privaatsusteatele ning Fotoakadeemia isikuandmete Privaatsuse Kaitsmise Poliitikale. Veelgi enam, isikuandmete töötlemisel järgime ettevõttes rangeid juurdepääsu reegleid. Teie isikuandmetele on vajadusepõhine (need-to-know basis) ligipääs ainult piiratud arvul Fotoakadeemia töötajatel. 

Reeglina me teie isikuandmeid kellegi teisega väljaspool Fotoakadeemiat ei jaga. Sellele vaatamata võime jagada teie isikuandmeid usaldusväärsete kolmandate isikutega, kes viivad ellu meie äriülesandeid või osutavad meile teenuseid. Kõigilt sellistelt kolmandatelt isikutelt nõutakse teie isikuandmete nõuetekohast kaitsmist lepingute alusel, mis vastavad kohalduvate seaduste nõuetele. Teie isikuandmeid võib jagada uurimise korral (nt andmete avalikustamine kuritegude või pettuste ärahoidmiseks või kohtuotsuse või seaduse täitmiseks).  

5. Turvameetmed ja andmete säilitamine

Fotoakadeemia tagab teie isikuandmete kaitse vastavalt meie IT- ja turvalisusepoliitikale nii, et isikuandmed on kaitstud volitamata ligipääsu, ebaseaduslike muudatuste, kadumise või hävimise vastu. Teie isikuandmeid ei säilitata kauem, kui see on vajalik eesmärkide täitmiseks, milleks andmed algselt koguti, sealhulgas õiguslike ja rahaliste kohustuste täitmiseks ja võimalike vaidluste lahendamiseks. Andmete säilitamise tähtaegu on täpsemalt kirjeldatud meie töötlustoimingute ülevaates allpool toodud Lisas.  

6.Isikuandmete rahvusvaheline edastamine 

Arvestades meie ettevõtte ülemaailmset iseloomu, võidakse teie isikuandmeid edastada Fotoakadeemia üksustele ja usaldusväärsetele kolmandatele isikutele riikidesse väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda, kus seadused ei pruugi võimaldada kaitsta teie isikuandmeid Euroopa Majanduspiirkonnaga võrdväärsel tasemel. Vajadusel tagab Fotoakadeemia adekvaatsete ja nõuetekohaste kaitsemeetmete rakendamise isikuandmete rahvusvahelisel edastamisel vastavalt kohalduvatele andmekaitseseadustele. Isikuandmete edastamiseks väljaspoole Euroopa Majanduspiirkonda kasutab Fotoakadeemia Euroopa Nõukogu poolt heakskiidetud mehhanisme, nagu andmekaitse turbesertifikaat ja standardlepingu klauslid, näiteks “(EL´i) vastutavalt töötlejalt (mitte-EL´i/EMP´i) vastutavale töötlejale”, otsus 2004/915/EC (vt GDPR Art. 46). Kui soovite saada nimetatud kaitsemeetmetest koopiat, palun kontakteeruge meiega punktis 9 “Kontaktid isikuandmetega seotud päringute esitamiseks” all toodud kontaktide kaudu. 

 

7. Teie õigused

Teil on võimalus meiega ühendust võtta (vt täpsemalt punktist 9 “Kontaktid isikuandmetega seotud päringute esitamiseks”allpool), et rakendada kõiki õigusi, mis kohalduvate andmekaitseseaduste alusel teile on antud, sealhulgas õigus (1) oma andmetele ligipääsuks, (2) nende parandamiseks, (3) nende kustutamiseks, (4) nende töötlemise piiramiseks, (5) oma isikuandmete faili taotlemiseks ja (6) vastuväidete esitamiseks andmetöötlusprotsessi osas, ning olukordades, kus oleme küsinud teie nõusolekut, selle nõusoleku tagasivõtmiseks. Teatud situatsioonide puhul võivad sellised õigused olla piiratud. Me võime näiteks keelduda teie andmetele ligipääsutaotluse rahuldamisest, kui osutub vajalikuks kaitsta teiste isikute õigusi ja vabadusi või keelduda teie isikuandmete kustutamisest juhul, kui nende andmete töötlemine on vajalik seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks. Näiteks õigust andmete ülekandmiseks ei rakendata juhul, kui teie isikuandmeid ei esitanud teie ise, või kui me töötleme teie andmeid lepingu täitmiseks. 

Kui soovite oma õigusi kasutada, palun saatke taotlus kontaktidel, mis on toodud punktis 9 “Kontaktid isikuandmetega seotud päringute esitamiseks” allpool. Palun pange tähele, et me võime teilt küsida lisainformatsiooni teie isiku tuvastamiseks. Samuti on teil õigus esitada kaebus järelevalveasutuseks olevale Andmekaitse Inspektsioonile. 

Te võite ka sel juhul meiega ühendust võtta, kui teil küsimusi, märkusi või kaebusi seoses käesoleva privaatsusteatega. 

7.1 Õigus juurdepääsule 

Te võite meilt aru pärida, kas me töötleme teie isikuandmeid või mitte, ning juhul kui töötleme, saada juurdepääs andmetele koopia saamise vormis. Andmetele juurdepääsu võimaldades esitame teile ka asjakohased täiendavad andmed, näiteks andmete töötlemise eesmärgid, asjakohaste isikuandmete kategooriad ja muu selline teave, mis on teile vajalik nimetatud õiguse sisuliseks kasutamiseks.  

7.2 Õigus parandusteks

Teil on õigus, et teie isikuandmed saaksid parandatud, kui need on ebatäpsed või mittetäielikud. Taotluse esitamisel parandame teie ebatäpsed isikuandmed ja võttes arvesse andmetöötlemise eesmärke, täiendame mittetäielikke isikuandmeid, mis võib omakorda tähendada täiendava avalduse esitamist. 

7.3 Õigus andmete kustutamiseks

Teil on samuti õigus oma isikuandmete kustutamiseks, mis tähendab teie andmete kustutamist meie poolt ja kus võimalik, ka teiste vastutavate töötlejate poolt, kellele oleme teie isikuandmed varasemalt avaldatud. Teie isikuandmete kustutamine leiab aset ainult teatud juhtudel, mis on seadusega ette nähtud ja GDPR´i artiklis 17 loetletud. Eeltoodu hõlmab ka olukordi, kus teie isikuandmed pole enam vajalikud esialgsete eesmärkide (milleks neid koguti) saavutamiseks, samuti hõlmab see situatsioone, kus andmete töötlemine toimus ebaseaduslikult. Tulenevalt viisist, kuidas me teatud teenuseid haldame, võib andmete varukoopiate kustutamine võtta veidi aega. 

7.4 Õigus andmetöötluse piiramiseks 

Teil on õigus nõuda oma isikuandmete töötlemise piiramist, mis tähendab, et me peatame teie andmete töötlemise teatud ajaperioodiks. Asjaolud, mis võivad sellise õiguse tekkimise põhjustada, hõlmavad olukordi, kus teie isikuandmete õigsus vaidlustatakse, kuid meil on vaja lisaaega nende (eba)õigsuse kontrollimiseks. Nimetatud õigus ei takista meil jätkata isikuandmete säilitamist. Me teavitame teid piirangu tühistamisest, enne selle tühistamist.

7.5 Õigus isikuandmete saamisele failina (andmete ülekandmine)

Teie õigus andmete ülekandmisele tähendab seda, et te võite nõuda meil saata teile oma isikuandmed struktureeritud, üldkasutatavas ja masinloetavas vormingus ning edastada sellised andmed otse teisele vastutavale töötlejale kui see on tehniliselt teostatav. Taotluse esitamisel ja juhul kui see on tehniliselt teostatav edastame teie isikuandmed otse teisele vastutavale töötlejale.  

7.6 Õigus esitada vastuväiteid  

Teil on õigus esitada oma isikuandmete töötlemise suhtes vastuväiteid, mis tähendab, et te võite paluda meil oma isikuandmete töötlemine lõpetada. Selline õigus kehtib ainult juhul, kui andmetöötluse õiguslikuks aluseks on “õigustatud huvi” (kaasa arvatud profiilianalüüs) (vt eespool punkti “Õiguslikud alused”).

Teil on igal ajal ja tasuta õigus esitada vastuväited otseturundamisele juhul, kui teie isikuandmeid töödeldakse otseturunduse tegemise eesmärgil, sealhulgas profiilianalüüsi tegemise eesmärgil sellises ulatuses, mis on seotud otseturundamisega. Selle õiguse kasutamise järgselt ei töötle me enam teie isikuandmeid nimetatud eesmärkidel. 

8. Privaatsusteate uuendamine 

Uuendasime oma privaatsusteadet viimati 20. mail 2018 ja see asendab privaatsusteate varasemad versioonid. Aeg-ajalt uuendame seda privaatsusteadet, teavitades teid kõigist olulistest muudatustest. 

9. Kontaktid isikuandmetega seotud päringute esitamiseks

FOTOakadeemia OÜ
Andmetöötlusregistri pidaja
Tartu mnt. 84a, Tallinn, 10112, Eesti
store@iamphotographer.eu

Klienditeenindus: 

+372 6411502 (eesti, vene ja inglise keeles)  

LISA

ÜLEVAADE FOTOAKADEEMIA ANDMETÖÖTLUSTOIMINGUTEST

Töötlustoiming

Isikuandmete kategooriad

Isikuandmete eriliigid

Isikuandmete töötlemise eesmärk

Isikuandmete vastuvõtjad

Säilitamisaeg

Täiendav selgitus ja isikuandmete allikad (kui kohaldub)

Fotoakadeemiai kliendiandmebaas

Nimi, aadress, postiindeks, riik, e-maili aadress, telefoninumber, tooteinfo

Ei

Haldus, kliendisuhted, otseturundus. 

Volitatud Fotoakadeemia töötajad ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja.

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemial oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

Klientide registreerimine 

Klienditeenindus/ Repair Administration 

Nimi, aadress, riik, e-maili aadress, postiindeks, telefoninumber, kliendi toode (toote nimetus ja seerianumber) 

Ei

Haldus, kliendisuhted, kättetoimetamisteenuste osutamine, lepingute täitmine.

Volitatud Fotoakadeemia Remondi- ja teeninduspunktid, sh lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja. 

7 aastat – kui dokument/leping on raamatupidamise alusdokumendiks

Klientide registreerimine, Kliendilt saadud remondiga seotud dokumendimajandus.

I AM Photographer fotokool 

Nimi, aadress, postiindeks, telefoninumber, e-maili aadress, riik, 

I AM Photographer kursused, DIBS kontrollimine

Ei

Haldus,  lepingute täitmine.

Ainult volitatud Fotoakadeemia töötajadja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja. Andmed eksporditakse 3ndast isikust IT teenuse osutajalekui klient on nõusoleku andnud.

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemial oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

 

Klientide registreerimine

I AM Photographer Kampaaniad

Nimi, e-maili aadress, aadress, riik, IP aadress, postiindeks, telefoninumber, Muud: Ostuarve, tooteinfo, sünnikuupäev, Jaemüüja, kellelt toode osteti.

Ei

Kliendi nõusoleku korral otseturundus ja kliendile reklaaminfo saatmine.

Volitatud Fotoakadeemia töötajad ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja. Andmed eksporditakse 3ndast isikust IT teenuse osutajale, kui klient on nõusoleku andnud.

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemial oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

 

Klientide registreerimine

Laenutoodete haldamine

Nimi, aadress, riik, postiindeks, telefoninumber, e-maili aadress.

Ei

Haldus, kliendisuhted : kättetoimetamisteenuste osutamine

Fotoakadeemia volitatud töötajad ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja.

7 aastat – kui dokument/leping on raamatupidamise alusdokumendiks

Muud, sisemine registreerimine

I AM Photographer Konkursid

Nimi, aadress, postiindeks, telefoninumber, e-maili aadress, riik, sotsiaalmeedia kasutajanimed, tooteinfo, pildid

 

Ei

Haldus, kliendisuhted, tarbijatel võistlustel osalemise võimaldamine.

Ainult volitatud Fotoakadeemia töötajad, ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja . Andmed eksporditakse 3ndast isikust IT teenuse osutajale, kui klient on andnud nõusoleku. 

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemia oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

Klientide registreerimine

I AM Photographer talendi programm

Nimi, aadress, postiindeks, telefoninumber, e-maili aadress, riik, sotsiaalmeedia kasutajanimed

 

Ei

Haldus, kliendisuhted, tarbijatel võistlustel osalemise võimaldamine.

Ainult volitatud Fotoakadeemia töötajad, kellele on antud ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja. Andmed eksporditakse 3ndast isikust IT teenuse osutajale, kui klient on andnud nõusoleku.. 

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemia oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

Klientide registreerimine

I AM Photographer Sündmused

Nimi, aadress, postiindeks, riik, e-maili aadress, telefoninumber

Ei

Haldus, kliendisuhted, tarbijatel võistlustel osalemise võimaldamine.

Ainult volitatud Fotoakadeemia töötajad, ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja. Andmed eksporditakse 3ndast isikust IT teenuse osutajale, kui klient on andnud nõusoleku.. 

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemial oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

Klientide registreerimine

I AM Photographer Store

Nimi, aadress, postiindeks, riik, e-maili aadress, telefoninumber, ostetud toode 

Ei

Haldus, kliendisuhted: kättetoimetamisteenuste osutamine

Volitatud Fotoakadeemia töötajad, ja lepingu alusel 3ndast isikust IT teenuse osutaja

Aeg, mis on vajalik, et Fotoakadeemial oleks võimalik pakkuda teenuseid või tooteid, mida klient on taotlenud, või pikemalt, kui nii on ette nähtud seaduses.

Klientide registreerimine

OSTUKONTO BAASTINGIMUSED

Kui soovid osta kohe, kuid maksta pärast kauba kättesaamist, siis osta e-poest ostukontoga.

Ostukonto põhineb krediidilimiidil, mis teeb e-poest ostmise eraisikule mugavaks ja turvaliseks.

Ostukonto on innovatiivne „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis annab korduva võimaluse tasuda erinevate kaupade eest kindlaks määratud krediidilimiidi ulatuses alles pärast kaupade kättesaamist. Kusjuures ise saab valida tagasimaksmiseks sobiva aja ja summa. Ostukontoga tasumise eeltingimuseks on ühekordne ostulimiidi lepingu (krediidilepingu) sõlmimine. Ostukonto on mõistlikum lahendus kui järelmaks, kuna intress arvutatakse ostulimiidi jäägilt mitte ostusummalt.

NB! Ostukonto võimalus kehtib vaid e-poes eraisikutele.

OSTUKONTO KASUTAMISE TINGIMUSED

 • maksimaalne ostulimiidi summa on 3000 € (sõltuvalt kliendi krediidivõimest);
 • intressimäär on 17,9% aastas (intressi arvutatakse kasutuses oleva ostulimiidi jäägilt);
 • lepingu sõlmimine on tasuta;
 • ostukonto haldustasu on 1,95 € kuus (rakendub juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel);
 • tehingutasu on 2,95 € (lisandub iga ostu sooritamisel);
 • ostulimiidi lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema vähemalt 21aastane;
 • ostulimiidi leping kehtib maksimaalselt eraisiku 75-aastaseks saamiseni;
 • igakuiselt tuleb kasutatud ostulimiidist tagastada minimaalselt 3%, kuid mitte vähem kui 10 €. Selle kohta tuleb igakuiselt arve. Soovi korral saab alati tagasi maksta ka rohkem, kui arvel näidatud summa.
  Näiteks: kui sooritada suuremat ostu, kuid ostukontol on vabu vahendeid vähem, kui ostu sooritamiseks on vaja, siis on võimalus suurendada ostukontol olevate vabade vahendite hulka ning seeläbi soovitud tehing lõpuni viia;
 • ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

Tähelepanu! Ostukonto puhul on tegemist finantsteenusega, mida pakub Svea Finance AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu ostukonto tingimustega, vajadusel pea nõu meie spetsialistiga.

Ostukonto näidistingimused:

Ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimise tasu 0 €, haldustasu 2,95 € kuus, tehingutasu 1,95 €, krediidi kulukuse määr 23,91% aastas, laenusumma 2000 €, tähtaeg planeeritult 12 kuud, tagasimaksete arv 12, intress 17,95% kasutatud ostulimiidilt aastas, tagasimaksete summa 2226,31 € ja kogusumma 2226,31 €.

OSTUKONTOGA LISANDUB TASUTA OSTUKINDLUSTUS

Ostukindlustus on ostukontoga kaasnev kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 € ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. 

Tasuta 180päevane ostukindlustus aitab stressivabalt osta e-poe tooteid, ilma et peaks muretsema ootamatute kahjude pärast. Ostukindlustuse kindlustussumma maksimaalne määr on 5000 € aastas kõigile ostukontoga soetatud kaupadele kokku ühe ostukonto omaniku kohta. 

Ostukindlustus on ostukonto omanikule tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 €, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Ostukindlustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse.

Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saab tutvuda SIIN.  

KINDLUSTUSE HÜVITISMÄÄRAD JA TASUD

Ostukindlustuse lepingu- ja haldustasu tasuta
Kindlustuskaitse kestvus 180 päeva
Kindlustuskaitse alla kuuluva kauba maksimaalne ostuhind 5000 €
Kindlustussumma maksimaalmäär kindlustusjuhtumi kohta 5000 €
Kindlustussumma maksimaalmäär ostukonto (ostulimiidi lepingu) omaniku kohta aastas kokku 5000 €
Omavastutus kindlustusjuhtumi kohta 30 €

OSTUKONTO EELISED

 • kiire, lihtne ja turvaline makselahendus, sest kohe, kui leping on sõlmitud, saab määratud ostulimiidi piires soetada endale sobivaid kaupu:
  • ostukonto kasutamisel puudub minimaalse tehingusumma piirang;
  • ostukonto kasutamiseks piisab, kui tuvastada end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga;
  • uue ostu sooritamiseks ei ole vaja sõlmida uut krediidilepingut – tehingusumma võetakse automaatselt maha ostukontoga seotud ostulimiidist;
 • 30päevane mugavuse garantii ehk tasuta prooviperiood 30 päeva. Kui tagastada esimese ostu eest kogu tehingusumma ostukontole 30 päeva jooksul, siis kehtib antud ostu puhul täielik intressi- ja tehingutasuvabastus ehk esimese ostuga ei kaasne mingeid lisakulusid;
 • intressivaba periood ehk 30 päeva on alati intressivaba;
 • paindlik makselahendus ehk ise saab valida, millal ja kui suures summas kasutatud ostulimiiti tagastada, st kasutuses oleva limiidi võib täielikult või osaliselt tagastada täpselt siis, kui endale sobib, kas või mitu korda kuus;
 • ostukonto on korduvkasutatav, st kui teha soetatud kaupade eest regulaarselt ostukontole tagasimakseid, siis saab tagasi makstud ostulimiidi piires taas uusi oste sooritada;
 • sobib kõigile, st ostukonto on mõeldud kasutamiseks kõikide pankade klientidele;
 • 180 päeva tasuta kindlustust, ehk ostukontoga kaasneb ostetud kaupadele tasuta kindlustuskaitse kuni 5000 € ulatuses; 
 • ostukonto on tähtajatu (kehtib maksimaalselt 75. eluaastani) ning selle saab sulgeda igal ajal, ilma lisanduvate lepingu lõpetamise tasudeta;
 • jooksvad soodustused ja regulaarsed kampaaniad e-poes loovad võimaluse suuremaks kliendilojaalsuseks. 

KUIDAS TOIMUB ESMAKORDNE OSTUKONTOGA OSTMINE?

Ostukontoga ostmine on lihtne ja kiire:

 • Kõigepealt tuleb e-poes välja sobivad tooted ja lisada need ostukorvi;
 • ostukorvis olevate toodete eest tasumisel tuleb makseviisiiks valida ostukonto makselahendus; 
 • pärast ostukonto makselahenduse valimist tuleb end identifitseerida ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil ID-ga ning avada ostukonto ja sõlmida ostulimiidi leping; 
 • pärast lepingu allkirjastamist ongi e-poe tellimus tehtud ning kinnitused tellimuse ja lepingu sõlmimise kohta saabuvad juba e-posti aadressile. 

OSTUKONTO TAOTLEJALE ESITATAVAD TINGIMUSED

Ostukonto avaja ja ostulimiidi taotleja peab vastama järgmistele tingimusele:

 • olema vähemalt 21aastane Eesti Vabariigi kodanikvõi Eesti Vabariigi kehtiva elamisloaga isik;
 • netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus, mis on laekunud pangakontole vähemalt viimased 6 kuud;
 • avatud maksehäireid ei tohi olla ning viimasest suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED OSTUKONTO KOHTA

Mis on ostukonto?

Ostukonto on krediidilimiidil põhinev „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis on kiire, mugav ja turvaline ning millega saab e-poest korduvalt erinevaid kaupu osta. Ostukonto avamise eeltingimuseks on ühekordse ostulimiidi lepingu sõlmimine. Taotletud ostulimiidi summa ulatuses saab korduvalt e-poest kaupu osta. Seejuures saab ise valida, millal ja mis summas ostulimiiti tagasi makstakse (minimaalne nõue on, et iga kuu tasutakse ostulimiiti tagasi vähemalt 3% kasutatud limiidilt). Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood, mil ostukonto kasutamisega ühtegi teenus- ega intressitasu ei kaasne.

Mille poolest erineb ostukonto järelmaksust?

Ostukonto ja järelmaksu peamine erinevus on selles, et ostukonto on mõeldud korduvaks ostude sooritamiseks, kuid järelmaks ühe konkreetse kauba ostmiseks. Lisaks arvestatakse järelmaksu intressi peamiselt ostusummalt, ostukonto puhul aga kasutatud ostulimiidilt. Enamasti on järelmaksu lepingul ka lepingu sõlmimise tasu, kuid ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel tasu puudub. Ostukonto on ühtlasi üks soodsamaid võimalusi kaupade ostmiseks krediidiga.

Kellele on ostukonto mõeldud?

Ostukonto on mõeldud vaid eraisikutele alates 21. eluaastast kuni 75-aastaseks saamiseni. Seejuures peab ostukonto avaja ja ostulimiidi lepingu sõlmija vastama tavapärase krediidi taotleja tingimustele, st netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus ja see peab laekuma pangakontole (vähemalt viimased 6 kuud), taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba, avatud maksehäired ei ole lubatud ning suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

Kas ettevõte või äriklient saab tasuda ostukontoga?

Ei, ostukonto makselahendus kehtib vaid eraisikutele ja vaid e-poes.

Kuidas toimub ostukonto avamine?

Ostukonto avamine toimub pärast seda, kui e-poes on sobivad kaubad välja valitud, need ostukorvi pandud ning makseviiside loetelust valitakse ostu eest tasumiseks just ostukonto. Seejärel avatakse konto, sõlmitakse ostulimiidi leping ning viiakse ostuprotsess lõpuni. Ostukonto avamiseks kulub vaid mõni hetk.

Kus saab ostukontot kasutada?

Ostukonto on mõeldud kaupade ostmiseks e-poes. 

Miks on ostukonto mulle kasulik?

Kui endal piisavalt rahalisi vahendeid ei ole, aga erinevaid kaupu on vaja osta, siis saab vajalikud ostud sooritada krediidilimiidi abil. Ostukonto raames saadud ostulimiit võimaldab korduvalt, kiiresti, mugavalt ja turvaliselt e-poest kaupu osta. Seejuures kehtib esimesed 30 päeva prooviperiood, mil ühtegi teenustasu makselahenduse kasutamise eest ei rakendu. Lisaks on ostude sooritamisel alati 30 päeva intressivaba. Ühtlasi on ostukontoga kaupade eest tasumine tunduvalt soodsam kui mistahes järelmaksuga ostmine, sest intress arvutatakse ostulimiidi jäägilt mitte ostusummalt.

Mis on ostukindlustus?

Ostukindlustus on ostukontoga seotud kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 € ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. Ostukindlustus on tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 €, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse. Ostukindlustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saad tutvuda SIIN.

Kas ma saan ostukontoga ostmist tasuta proovida?

Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood ning sel ajal ei rakendu ühtegi teenus- ega intressitasu.

Millised teenustasud ostukontoga kaasnevad?

Ostukonto kasutamisel kehtib tasuta prooviperiood esimesed 30 päeva. Seejärel kehtib igakuine ostukonto haldustasu, mis on 1,95 € kuus ning mis rakendub vaid juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel. Samuti arvestatakse iga ostutehingu puhul tehingutasu, mis on 2,95 €. Ostulimiidi intress on 17,9% ning seda arvestatakse kasutatud limiidilt.

Kas ostukonto on tähtajaline?

Ostukonto raames sõlmitud ostulimiidi leping on pikaajaline, st kehtib kuni eraisiku 75-aastaseks saamiseni. Lepingut saab lõpetada igal ajal ning ilma täiendavate kuludeta.

Kas ostukontol on lepingutasu?

Ostukonto avamisel ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel puudub lepingutasu.

Mis on ostulimiit?

Ostulimiit on ostukonto raames avatud krediidisumma, mille ulatuses saab pikema perioodi jooksul e-poest kaupu osta. Ostulimiidi kasutamiseks sõlmitakse ühekordne leping.

Mis on ostulimiidi intress ja kuidas seda arvestatakse?

Ostukonto raames avatud ostulimiidi intress on fikseeritult 17,9% ja seda arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt.

Kui suur oma maksimaalne ostulimiidi summa?

Maksimaalselt saab e-poes kaupade ostmiseks taotleda kuni 3000 € krediidisummat. Lisaks saab igal ajal, vastavalt soovile ja ilma piiranguta ostukontole raha juurde maksta, et suurendada ostulimiidi summat nii palju, kui parasjagu ostudeks on vaja.

Kui mu ostulimiidi summa on väiksem kui kauba hind, mida soovin osta, siis kas ma saan ostukontole raha juurde kanda, et saaks kauba ühekorraga välja osta?

Ostukontole saab igal ajal raha sisse maksta, et suurendada olemasolevat ostulimiiti. Suuremat ostulimiiti, kui algselt taotletud, võib vaja minna just seepärast, et osta hinnalisemaid kaupu ühekorraga.

Kui mul on ostukonto avatud ja ostulimiidi leping juba sõlmitud, siis kas ma saan soovi korral taotleda suuremat ostulimiiti?

Kui ostulimiidi leping on sõlmitud, siis sama lepingu raames suuremat ostulimiiti taotleda ei saa.

Kuidas toimub ostulimiidi tagasi maksmine?

Ostulimiidi tagasimaksmine toimub vabalt valitud ajal ja summas. Kuid igakuiselt tuleb arve alusel ostukontole tagasi maksta minimaalselt 3% kasutatud ostulimiidi summast ehk vähemalt 10 €.

Mida ma pean tegema, kui soovin ostukontot sulgeda ja ostulimiidi lepingut lõpetada?

Ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

MILLE POOLEST ERINEVAD JÄRELMAKS JA OSTUKONTO?

  JÄRELMAKS OSTUKONTO
Olemus On mõeldud ühe kindla toote ostuks, tasudes ostu eest osade kaupa. Tingimused (lepingutasu, intressimäär jm) on ettevõtete lõikes erinevad. Põhimõttel „osta nüüd, maksa pärast kauba kättesaamist“ ja korduvalt kasutatav krediidilimiit võimaldab osta korraga mitmeid tooteid ning väga pika aja jooksul. Kontol olevat limiiti saab sobival ajal kasutada ning tagasi maksta (kontole saab sisse maksta ka suurema summa, kui esialgselt taotletud limiit, et sooritada kõrgema hinnaga toote või toodete ost).
Lepingu sõlmimine Iga toote ostmisel sõlmitakse eraldi leping Ostulimiidi leping sõlmitakse ühekordselt
Lepingutasu Alates 0%, keskmiselt 2% tasuta
Lepingu kehtivus 3 kuni 72 kuud Kuni eraisiku 75. sünnipäeva päevani
Kuumakse Vastavalt graafikule fikseeritud kuumakse Vastavalt eraisiku soovile vabalt valitud kuumakse, kuid iga kuu minimaalselt 3% ehk 10 €
Intressiarvestus Enamasti arvestatakse intressi ostusummalt Intressi arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt. Ühtlasi on 30 päeva alati intressivaba.
Krediidivõime hindamine Iga lepingu puhul toimub uus krediidivõime hindamine  Krediidivõime hindamine toimub ühe korra ja enne lepingu sõlmimist
Boonus lepingu sõlmimisel Puudub  Prooviperiood esimesed 30 päeva, mil ei kaasne ühtegi tasu (st haldus-, intressi- ega tehingutasu)
Kanal Enamasti saab lepingu sõlmida nii kaupluses kohapeal kui ka e-poes Mõeldud kasutamiseks vaid e-poes

NÄITED ÜHE JA SAMA TOOTE OSTMISEL JÄRELMAKSU NING OSTUKONTOGA

Järelmaksuga ostmise näide (näite koostamisel on kasutatud järelmaksu teenuse keskmisi andmeid):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 € ning soovib ta selle eest tasuda järelmaksuga osade kaupa järgmised 24 kuud. Tema järelmaksu kuumakseks tuleb 87,19 €, intressimäär on 15,90% ostetud toote summalt, lepingutasu on 15 € ja igakuine lisatasu on 3 €. Antud järelmaksu lepingu puhul on intresside summa kokku 504,84 €, krediidi kulukuse määr 39,20% ning kliendil tuleb lepingu lõpuks tagasi maksta koos lisanduvate tasudega 2092,56 €.

Ostukontoga ostmise näide (näite koostamisel on lähtutud tulevikuprognoosist):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 € ning ta soovib selle soetada ostukontot kasutades. Kuigi kliendile avatakse ostukontol ostulimiidiks suurem summa kui konkreetse toote maksumus ja sõlmitud lepingul on väga pikk kehtivusaeg, otsustab klient, et ta maksab toote ostuks kasutatud ostulimiidi tagasi järgmise 24 kuu jooksul. Antud tingimuste juures tuleb kliendi kuumakseks 80,08 €, igakuine haldustasu on 3,95 € (esimese 30 päeva eest seda ei rakendu), intressimäär kasutatud ostulimiidilt on 19,50%, krediidi kulukuse määr on 27,95% ja intresside summa kokku on 452,33 €. Kuna tegemist on kliendi esimese ostuga, siis säästab klient ka tehingutasukulu, milleks on 2,95 €. Planeeritud perioodi lõpuks maksab klient koos lisanduvate tasudega tagasi 1920,63 €. 

NB! Ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja on Svea Finance AS.

Lisainfo:

Ostukonto üldised tingimused: https://www.svea.com/ee/et/eraklient/ostukonto/  

Ostukindlustuse tingimused: https://www.svea.com/ee/et/eraklient/ostukindlustuse-tingimused/

Svea info ja tutvustus: www.svea.ee