Uus SB-5000 annab uued võimalused juhtmevabaks valgustamiseks

By in
487

Nikoni välklamp SB-5000 on oma välimuselt ja disainilt vägagi sarnane oma eelkäiale SB-910-le, ainult kõik vajalik on mahutatud uues välgus veelgi väiksemasse korpusesse. Uue välklambi juhtarva on 34,5 ja välgu suumiulatus on 24-200mm (laipaneeli kasutades 14mm) FX formaadi objektiivi fookuskaugust arvestades. Seega on uue välklambi võimsus piisav, et kasutada nii sise- kui välitingimustes. Ka uuel välklamp on varustatud Nikoni loovvalgussüsteemiga, mis on end õigustanud ka eelmiste mudelite juures.

Esimene aktiivse jahutussüsteemiga välklamp maailmas

Kuna väikesesse korpusesse on mahutatud võimas valgusallikas, siis on eelmiste mudelitega olnud probleeme välklambi ülekuumenemisega. SB-5000 on esimene välklamp mille sisemusse on paigutatud automaatne aktiivjahutus. Nüüd saab 3-sekundilise intervalliga teha 84 võtet. Enne katsetamist tekkis vaid hirm, et äkki on võimalik kasutada välklampi ka föönina, mis suure müra saatel ülekuumenevat välklampi jahutab. Õnneks pole see nii. Aktiivjahutus on vaikne – selle töötamise märkamiseks peab keskkond olema täiesti vaikne ning ka siis võib kuulda väga vaid tasast sahinat. 

Uuenenud juhtmevaba loovvalgustussüsteem

Kogu tehnika liigub üha enam selles suunas, et seadmete juhtimiseks ei ole vaja kasutada juhtmeid. Eelmise põlvkonna välkudele oli sisse ehitatud infrapunase valguse abil toimiv juhtimissüsteem. Paraku oli sellel probleemiks, et kui fotograaf soovis välgu paigutada nii, et välklamp jäi varjatuks, ning puudus võimalus näha juhtvälgu valgust kas otse või peegeldusena, siis süsteem ei toiminud. Nüüd on lisatud kaugjuhtimiseks raadiolainetel põhinev võimalus, mille abil on teil täielik kontroll välgu võimsuse, välgu režiimi ja mitmete alluvvälkude grupeerimise üle. Kaamera ühendatakse tillukese kaugjuhtimiskontrolleriga WR-R10 ning selle kaudu tekib kaamera ja välkude vahel kahepoolne side ning välklampide või välgugruppide juhtimine toimub kaamera taga oleva ekraani kaudu. Juhtida võib kuni kuut alluvvälkude gruppi. SB-5000 varustusse on alles jäänud ka infrapunavalguse kaudu juhtimise süsteem. Ka see on väga positiivne võimalus, sest nüüd on võimalik uut välklampi rakendada tööle ka olemasolevate vanemate välklampide mudelitega.

Välklambi erinevad kasutusvõimalused

Kui välitingimustes pildistades kippus päikesevalgus sageli hajutama välklambi poolt edastatavat infrapunast valgust, siis nüüd raadiosüsteemi kasutades seda muret ei esine. Väga lihtne on ühest või mitmest välklambist koosnevat välgusüsteemi kus tahes kasutada. Välklambid on väikesed ja kerged ning neid on lihtne paigutada juhtmevabalt võttekeskkonda. Selleks, et muuta välkude parameetrid pole vaja liikuda välkude juurde, vaid saate seda muuta juhtvälgu menüüst või kaamera ekraanilt.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply