Nikon D5 kaamera müük on alanud

By in
590

Tänasel päeval alustab Nikon uue tippkaamera D5 müüki üle kogu maailma. I AM PHOTOGRAPHER ProShop esimene #NikonD5 kaamera omanikuks sai täna hobifotograaf Merje Aru. Meie õnnitlused Merjele! Me palusime jagada ka mõne meeleolukillu.

Merje endast: „Fotograafia vastu olen vähesel või suuremal määral huvi tundnud kogu elu. Juba pisikese plikatirtsuna istusin tihti vanema venna kõrval pimikus, et filme ilmutada. Ausalt öeldes, ei mäletagi, et oleks olnud kunagi selline aeg, kus mul fotoaparaati poleks “käeulatuses” olnud. Viimased kuus aastat on fotopisik minus uuesti aktiviseerunudMetsas, rabas ja mere ääres uitamine pakub päevpäevalt aina enam huvi.

Olen vaimustuses, kui meid ümbritsevad lihtsad ja igapäevased esemed on vormistatud fotoks nii, et ei saa pilku enam ära, kas siis erineva valguse või mustri kaasabil. Minu jaoks ei ole kõige olulisem jäädvustada võimalikult palju haruldasi liike, vaid tähtis on hoopis saada need lihtsamad tegelased pildile lummavas valguses ja keskkonnas. Samuti ei innustu ma niivõrd looma ja linnu lähiportreedest, vaid pigem on huvitav, kui nad on aimatavad või hoopis peidus.

Ideaalis võikski olla mu pildil keskkond koos mõne elusolendiga, kes esialgu ei pruugi võibolla silmagi hakata. Ma väga naudin vabadust, et fotograafia on mulle pigem hobiks, mitte kohustus ega töö. Looduses saan oma ideid ellu viia,  jälgida põnevaid tegelasi tegutsemas ning nautida imelisi hetki, mis enam kunagi ei kordu.“

Merje ootused uue kaamera suhtes: „Siiani pildistasin Nikon D3s kaameraga. See kaamera sobis mulle, kuid aeg on edasi läinud, tehnika arenenud ja minu nõudmised kaamera suhtes tõusnud. #NikonD5 kaameralt ootan eelkõige võimalusi pildistada hämarikutingimustes, kus looduses toimub nii palju põnevat. Nii võimekas ISO laiendab kindlasti minu võimalusi emotsionaalsete hetkede tabamiseks looduses. Autofookuse kiirus on lindude ja loomade pildistamisel samuti ülioluline tegur. Olen kuulnud, et #NikonD5 kaamera autofookus suudab leida teravuse ka väga piiripealsetes valgusoludes. Uue kaameraga tahan hakata salvestama looduses toimuvat videosse. Minu jaoks uus loominguline väljendusvahend saab nüüd tehniliselt kvaliteetsed võimalused. Need ongi minu ootused uuele kaamerale.“

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply