NIKON D7200 ON TÕSINE TÖÖRIIST NÕUDLIKULE FOTOENTUSIASTILE

By in
514

Peegelkaamerate valik on Nikonil päris lai. Selleks, et teha õigeid otsuseid tuleb esiteks otsustada, kas valida kaamera täis- või poolkaader sensoriga kaamerate hulgast.

Täiskaader sensoriga kaameral on pildisensori mõõtmed sarnased nagu kunagi oli 35mm diagonaaliga filmikaadril. Nikoni kaamerate poolkaader sensori mõõtmed on 23,5 x 15,6mm ja D7200 sensori resolutsiooniks on 24 megapikslit.

Mis on poolkaader sensori puhul erinev võrreldes täiskaadriga?

Objektiiv joonistab kaamera sisemuses valgusega ringikujulise pildi. Valgustundlik sensor on see, mis lõikab pildi nelinurkseks. Enamike peegelkaamerate puhul on selle nelinurga külgede suhe 2:3, nii nagu filmikaadrilgi. Väiksem sensor katab ka objektiivi loodud valgussõõrist väiksema ala. Poolkaadri äralõikefaktor võrreldes täiskaadriga on 1,5. Seepärast jääb pildile ka väiksem vaatenurk. Toon näite: 50mm objektiivi vaatenurk täiskaadri ees on 46 kraadi. Poolkaadriga kaamera puhul peab fotograaf fookuskauguse 50mm korrutama läbi koefitsendiga 1.5 ning kaadri vaatenurk vastab nüüd hoopis 75mm fookuskaugusele ning see on ligikaudu 32 kraadi.

Täiskaadril on omad eelised. Suurem sensor võimaldab koguda enam valgust, tõuseb ISO võimekus, väikese teravussügavusega piltide puhul kirjeldatakse ebateravust veidi pehmemana jne.

Mida võidab poolkaadri kasutaja? Kui lainurga alas me kaotame pildinurka ja see võib teha entusiastliku fotograafi nukraks, siis telealas väiksema pildinurga tekkimine hoopis suurendab objektiivi suurendusastet ning see on fotograafile puhas rõõm. Kui Sinu kaamera ees oleval objektiivil on märgitud fookuskauguseks 300mm, siis Sinu kaamera ees muutub see objektiiv 450mm fookuskaugusega objektiiviks, kusjuures võidetud suurendusaste ei saada kaotatud valgusjõu arvelt!

D7200 ette sobivad enamus Nikoni objektiivide valikust. Poolkaadritega kaameratele spetsiaalselt konstrueeritud objektiivid on markeeritud DX tähistusega. Loomulikult  sobivad ka kõik täiskaadrile mõeldud objektiivid. Kaasa arvatud D sarja autofookusega objektiivid, mille sees ei ole autofookusmootorit, vaid mis saavad objektiivile ajami kaamera sisesest mootorist. Nikoni D7200 kaamera on hetkel ainuke toodetav poolkaadersensoriga kaamera, millel on selline tavaliselt vaid pro sarja kaameratel esinev võimalus!

D7200 kaameral on teisigi professionaalsetele kaameratele omaseid tunnuseid. Kaamera esi- ja pealmine külg on magneesiumsulamist. See annab kaamerale jäikust, vastupidavust ning ka korraliku ilmastikukindluse. Ergonoomika on suurepärane nagu Nikoni pro-sarja keredelgi tavaks. Kõik olulised funktsioonid on toodud nuppude alla ning kaameral on kaks juhtrullikut – üks taga, ja teine esiküljel päästiku all nagu pro sarja keredel.

Kaamera sensoril on low-pass filtrilt kõrvaldatud pilti udustav kiht nagu näiteks Nikoni D810 kaamera sensorilt. See annab pildifailidele oluliselt suurema teravuse!

Ka kaamera D7200 teravustamissüsteem on saanud täiesti professionaalse kaamera taseme. Uus Multi-Cam 3500DX II 51-punktiline autofookuse süsteem tundlikkusega  -3EV, mis annab tuntava eelise hämaras teravustamisel.

ISO vahemik on 100 -25600 ja mustvalgel fotol laiendatav veel kuni 102400-ni.

Mälupuhver on kaameral ka päris korralik 18 14-bitist või 27 12-bitist RAW faili ja kuni 100 JPG faili kiirusega 6 kaadrit sekundis.

Kaamerasse on sisse ehitatud WiFi ja NFC funktsioonid!

Tegelikult võiks sellist suurepärase tehnilise võimekuse kirjeldamist veelgi jätkata. Pigem püüan kirjeldada fotograafi, kellele on selline kaamera loodud. Kui Sa oled kirglik pildistaja, kes ei rahuldu lihtsa puusalt tulistatud klõpsuga. Kui Sa arvad, et kõige olulisem on mitte pikslite arv, vaid võimalus ise sekkuda pildi tekkimise protsessi. Kui Sa ei soovi, et pildi tekkimine on vaid kaamera automaatika meelevallas vaid see on SINU looming – SINA näed, SINA otsustad, SINA teed!

Kui Sa soovid, et pildi tehniline kvaliteet oleks laitmatu, kaamera vastupidav ja kiire, samas ei ole sa nõus maksma profiklassi peegelkaamera kõrget hinda ja teha suuri investeeringuid oma hobile, siis D7200 on kaamera, mille hinna ja kvaliteedi suhe on hästi paigas.

I AM Photgrapher Pro Shop esinduses Tartu mnt 84a, Tallinnas on võimalik kaameraga ka lähemalt tutvuda tööpäeviti kell 9.00 – 17.00.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply