SOODNE MAKROOBJEKTIIV AF-S DX Micro 40mm f/2.8G SOBIB ERINEVATESSE PILDISTAMISOLUKORDADESSE

By in
521

AF-S DX Micro 40mm f/2.8G on poolkaader-sensoriga kaamera jaoks konstrueeritud makroobjektiiv, mis sobib suurepäraselt Nikoni D3000, D5000 ja D7000 sarja  peegelkaameratele.

Lähipildistamiseks mõeldud objektiiv on enamasti eelkõige loodushuvilise fotograafi huviorbiidis, kuid selle objektiivi rakendusala on palju võimalusterohkem kui esialgu võiks arvata. Lähipildistamiseks mõeldud objektiivide eripäraks on see, et nendega on võimalik teravustada tavapärasest lähemalt. Objektiivi fookuskaugus viitab küll pigem lainurgaalale, kuid arvestades, et  kasutate seda poolkaader kaamera ees, siis selle objektiivi vaatenurk vastab hoopis 60mm fookuskaugusega objektiivi omale. Seetõttu on see objektiiv suurepärane kombinatsioon laiemast vaatenurgast, võimalusest teravustada objekti isegi mõne sentimeetri kauguselt ning valgusjõulistest optilistest elementidest (ava f/2.8), sellega on võimalik pildistada väga erinevates olukordades.

Seda objektiivi soovitaksin ma kasutada neil, kes tunnevad huvi toidu pildistamise vastu. See objektiiv on justkui loodud selleks! Te saate pildistada lähedalt ning samas on võimalik kaadrisse jätta ka tausta. Kui kasutate lahtisemat ava saate tausta mõnusalt ebateravaks. Objektiiv kannab üle naturaalsed värvid ning on muljeltavaldavalt terava kujutisega. Samuti sobib see väga hästi ehete ja detailide pildistamiseks. Loomulikult ka lilled, erinevad väikesed detailid, tekstuurid ja pisiobjektid.

Liblikate ja arglike putukate pildistamiseks sobib pigem pikema fookuskaugusega objektiiv, sest liblikad ei luba endale piisavalt lähedale.

Seda objektiivi võite kasutada ka portreteerimiseks (inimene või lemmikloom) ja miks mitte ka maastikufotode tegemiseks. Selle objektiiviga on võimalik saada portreteeritava taha jäävat taust ebateravaks ning tuua pildistatav hästi esile ja kaotada segavad objektid taustalt. Seega oluliselt universaalsem objektiiv kui esialgu võiks arvata.                                                                                                                                                               

AF-S DX Micro 40mm f/2.8G

I AM Photgrapher Pro Shop esinduses Tartu mnt. 84a, Tallinnas on võimalik tootega ka lähemalt tutvuda tööpäeviti kell 9.00 – 17.00.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply