Päästke oma loomingulisus valla: tutvustame kaamerat D5300, Nikoni uut DX-formaadis digitaalset peegelkaamerat sisseehitatud Wi-Fi ja GPS-iga

By in
495

Nikon tutvustab täna kaamerat D5300, esimest DX-formaadis ühe objektiiviga digitaalset peegelkaamerat sisseehitatud Wi-Fi ja GPS-iga.

Loovuse ja tõhustatud paindlikkuse tagamiseks optimeeritud D5300 on kõrgema algtaseme digitaalne peegelkaamera, mis on loodud teid inspireerima tegemaks silmapaistvaid fotosid ja videoid. Esimene Nikoni digitaalne peegelkaamera, millel on sisseehitatud Wi-Fi, annab loomingulistele avastajatele fantastilise võimaluse jäädvustada ja jagada oma maailma maagilisust uskumatu üksikasjalikkusega. Kaamera uuenduslik 24,2-megapiksline DX-formaadis CMOS-andur on spetsiaalselt kujundatud ilma optilise madalsagedusfiltrita (OLPF), nii et isegi väikseimad üksikasjad ja tekstuurid jäädvustatakse vaimustava teravusega. Fotod on kohe valmis jagamiseks, kui kasutate sisseehitatud Wi-Fi funktsiooni, saate luua ühenduse kaamera ja nutitelefoni või tahvelarvuti vahel, ja GPS-funktsioon lisab reisipiltidele kaameras asukohasildid. See inspireeriv kaamera suudab loomingulisi ideid ellu kutsuda rabava selgusega ja tuua igas pildistajas esile uusi põnevaid perspektiive. Fotode jagamine ei ole enam endine.

Nikon Europe’i digitaalsete peegelkaamerate tootejuht Marina Gurevich räägib: „D5300 on suurepärane kaamera loomingulistele, seltskondlikele inimestele, kes soovivad jagada oma maailmvaadet kvaliteetsete piltide kaudu. Sisseehitatud Wi-Fi, GPS-i ja muljet avaldava funktsioonide komplektiga, mis hõlmab valgustundlikkust ISO 12 800-ni, ja Nikoni võimsa uue EXPEED 4 pilditöötlusprotsessoriga tõstab see kaamera jagatavate piltide taset. Lisaks on selle kasutamine meeldiv tänu suurele, suure eraldusvõimega pöördekraanile.”

Sisseehitatud Wi-Fi

Esimese Nikoni digitaalse peegelkaamerana, millel on sisseehitatud Wi-Fi, viib D5300 fotode jagamise uuele tasemele. Fotosid saab saata otse kaamerast mis tahes iOS-i™ või Androidi™ nutiseadmesse1 ja need on valmis hõlpsaks üleslaadimiseks sellistele sotsiaalvõrgustikusaitidele nagu Facebook, Instagram või Twitter. Tänu fotode muljetavaldavale pildikvaliteedile saate tähelepanu võita ja paeluda kõiki tuttavaid jahmatavate piltidega, mida jagate. Ka pildistamiseks äärmiselt kasulik Wi-Fi-funktsioon võimaldab kaamerat kaugjuhtida, kasutades selleks ühendatud nutiseadet. Peale selle saate pildistatavat stseeni nutiseadme ekraanil vaadata. Lisage nendele funktsioonidele veel kaamera pöördekraan ja võimalused vaimustavate autoportreede tegemiseks on lõputud.

Sisseehitatud GPS

Mis puudutab põnevate piltide jagamist, siis D5300 sisseehitatud GPS integreerub täiuslikult kaamerasisese Wi-Fi-funktsiooniga. Lihtne viis piltidele asukohasilte lisada ilma väliseid adaptereid kasutamata: GPS-funktsioon seab teie reisipildid jagamiseks valmis, logides asukohateabe – laiuskraad, pikkuskraad ja kõrgus merepinnast – pildi EXIF-andmetesse. Reisipildid saavad veelgi üksikasjalikumad ja kuna GPS-i logimisfunktsioon töötab, kui kaamera on välja lülitatud, saate oma teekonnal silma peal hoida ka siis, kui te ei pildista2. Nikoni ViewNX 2 tarkvara aitab luua vapustavaid reisikaarte ja saate neid esitleda teenuses NIKON IMAGE SPACE või mis tahes muu sotsiaalvõrgustiku või fotode jagamise veebisaidil, mis toetab GPS-i, näiteks Flickris.

Uskumatu pildikvaliteet

D5300 keskmes on 24,2-megapiksline DX-formaadis CMOS-andur, mis renderdab võimalikult loomutruid ja üksikasjalikke pilte. Madalsagedusfiltrita (OLPF) loodud uuenduslik andur võtab igast megapikslist viimast, et renderdada kõige loomutruumalt just seda, mida objektiivist näha saab. Peente detailidega tekstuurid, näiteks juuksed või suled, jäädvustatakse täiuslikult ja pildid pakatavad selgusest, kui need on jäädvustatud NIKKOR-i objektiiviga.

Suur ISO valgustundlikkus (kuni 12 800, laiendatav 25 600 ekvivalendini) ühendub Nikoni uue võimsa pilditöötlusprotsessoriga, EXPEED 4-ga, et tagada väheses valguses pildistamisel varasemast veelgi selgemad fotod ja videod. Hämmastavalt täpne 2016-piksline RGB-mõõtmisandur saadab andmed stseenituvastussüsteemi, optimeerides nii parima pildikvaliteedi saavutamiseks automaatset säritust, automaatset teravustamist ja automaatset valge tasakaalu. Kiireid liigutusi või ilmeid saab jäädvustada täpselt õigel hetkel tänu pidevale võttekiirusele kuni 5 kaadrit sekundis ja fookus on paigas intelligentse 39-punktise automaatse teravustamise süsteemiga, mille keskel on üheksa ristlõikega andurid jalustrabava täpsuse tagamiseks.

Värske perspektiiv

Mitmekülgne D5300 on loodud selleks, et ergutada fotograafe otsima omaenda vaatenurka, ja see on huvitavate ja inspireerivate piltide loomiseks täieliku varustusega. 8,1 cm (3,2 tolli) suurune Laia vaatenurgaga ja suure 1,037 miljoni punktise eraldusvõimega LCD-ekraan pakub ülimat vabadust ainulaadsete kaadrite, sh suurepäraste autoportreede, iga nurga alt jäädvustamiseks. Lihtsalt pöörake, kallutage või keerake ekraani, et avastada värskeid perspektiive ja lisada oma fotodele intriigi või videotele põnevust.

Veelgi enamate võimaluste pakkumiseks veetsid tehnikaasjatundjad aastaid, täiustades kaamerasiseseid tööriistu, mis on nüüd teie käsutuses. Nautige suure kontrastsusega olukordades optimaalseid tulemusi HDR-režiimiga (suur dünaamiline ulatus) või jäädvustage kiiresti täiuslikud kaadrid erinevates olukordades, kasutades üht 16-st stseenirežiimist. Kui soovite proovida erinevaid ideid, laske oma fantaasial vabalt lennata, kasutades kaamera eriefektide valikut fotode ja videote tegemiseks: tekitage teatud meeleolu, isoleerides kindlad värvid, või tekitage mängukaamera efektiga retrohõngu.

Inspireerivad HD-videod

Neile, kes soovivad rakendada oma loovust videotes, salvestab D5300 D-video funktsioon sujuvaid, detailirohkeid täiskõrglahutusega videoklippe kaadrikiirusel kuni 50p/60p. Kaamera pakub kõrglahutusega videote jaoks üliolulist parimat töövõimet ja teravat fookust ning salvestamine algab lihtsa vajutusega spetsiaalsel video salvestamise nupul. Pidev reaalaja vaates automaatne teravustamine säilitab objektide teravuse isegi kiire tegevuse puhul ja teie saate lõõgastuda ning lasta kaameral objekti jälgimise automaatse teravustamise või näo prioriteediga automaatse teravustamise funktsiooniga objekti jälgida. Kaameral on sisseehitatud stereomikrofon ja see ühildub Nikoni välise stereomikrofoniga ME-1, nii et saate hõlpsalt salvestada selge heliga filmitud materjali. Mis puudutab uusima loomingu jagamist, siis HDMI-väljundiga saate ühendada oma kaamera otse HDTV-ekraaniga ja nautida oma videoid ning fotosid esmaklassilise suure eraldusvõimega.

Nutikas disain

Oma eelkäijast (D5200) veelgi väiksema ja kergema korpusega ning suurema LCD-pöördekraaniga kaameraga D5300 on nauding pildistada. Musta, punast või halli värvi kaamera on uskumatult kerge (korpus kaalub ilma aku ja mälukaardita ainult 480 g), mis teeb sellest suurepärase reisikaamera; stabiilne käepide võimaldab kaamerat kindlalt käes hoida. Suurel, suure eraldusvõimega LCD-ekraanil näete fotode ja videote iga üksikasja ning saate reguleerida ekraani eredust selgema pildi saavutamiseks ereda valguse käes või pimedas pildistamisel. Uue disainiga pentapeegel võimendab pildiotsija suurendust kuni 0,82 korda, tehes kaadrite täpse komponeerimise veelgi lihtsamaks. Nikoni tipptaseme ergonoomika, selged menüüd ja sageli kasutatavate funktsioonide kiirnupud, nagu D-video ja reaalaja vaade, muudavad kaameraga töötamise kiireks ning intuitiivseks, nii et saate keskenduda oma ideedele.

NIKKOR, kiirvälk ja süsteemi ühilduvus

Üks D5300 suurepärastest eelistest on selle ühilduvus Nikoni NIKKOR-i objektiivide ja võimsate süsteemitarvikute laia valikuga. Kombineerige kaamerat D5300 nende mitmekülgsete lisadega ja teie loomingulised võimalused on piiramatud. NIKKOR-i objektiive tunnustatakse kogu maailmas nende optilise jõudluse pärast ja D5300 ühildub terve hulga DX-formaadis objektiividega. Kompaktsetest suumobjektiividest, mis on täiuslikud tavakasutuseks või reisimiseks, kiirete fikseeritud fookuspikkustega objektiivideni, mis võimaldavad saavutada kaunist bokeh-efekti (tausta hägustamine), koos lainurk- ja mikroobjektiividega, nii et objektiiv on olemas igaks olukorraks. Ükskõik millise objektiivi te valite, saate nautida täpsust ja paindlikkust, et võtta viimast kaamera 24,2-megapikslisest eraldusvõimest ja jäädvustada fotosid erksate värvide ning silmatorkava kontrastsusega või katsetada videote tegemisel filmiefektidega. Lisaks objektiividele annavad Nikoni kiirvälgud (nt SB-400 ja SB-700) võimaluse olla valgusega loominguline ja valikulised juhtmevabad kaugjuhtimisseadmed (nt WR-R10 ja WR-T10) võimaldavad teil kaamera põhifunktsioone eemalt juhtida, isegi kui teie ja kaamera vahel on takistusi.

Põhifunktsioonide kokkuvõte

 • Sisseehitatud Wi-Fi ja GPS
 • 24,2-megapiksline DX-formaadis andur ilma OLPF-ita
 • Ülim toimivus väheses valguses ISO 100–12 800-ga (laiendatav ISO 25 600 ekvivalendini)
 • Kiire ja võimas EXPEED 4 pilditöötlusprotsessor
 • 39-punktine automaatse teravustamise süsteem, mille keskel on üheksa risttüüpi andurit
 • 2016-piksline RGB-mõõtmisandur koos Nikoni stseenituvastussüsteemiga
 • Sarivõte kiirusega 5 kaadrit sekundis
 • Suur pöördekraan: 8,1-sentimeetrine (3,2-tolline) ja LCD-ekraan laia vaatenurga ja suure 1,037 miljoni punktise eraldusvõimega
 • HD-videod vormingus 1080/50/60p
 • HDMI-väljund on toetatud
 • Sisseehitatud stereomikrofon ja ühilduvus Nikoni ME-1 stereomikrofoniga
 • HDR ja aktiivne D-Lighting
 • Eriefektid fotode ja videote jaoks
 • 16 stseenirežiimi
 • Võimendatud suurendusega (kuni 0,82 korda) pildiotsija kasutab uue disainiga pentapeeglit
 • Väike, kerge korpus: u 125 × 98,0 × 76,0 mm. Kaalub ainult 480 g (ilma aku ja mälukaardita)
 • Stabiilne käepide kindlaks käsitsemiseks
 • Täiustatud graafiline kasutajaliides võimaldab selgemaid menüüsid
 • Valida saab kolme värvi korpuse vahel: must, punane ja hall
 • Täiendatav süsteem: ühildub terve hulga NIKKOR-i DX-formaadis objektiividega ja spetsiaalsete Nikoni kiirvälkudega
 • Ühildub juhtmeta kaugjuhtimiskontrolleritega WR-R10/WR-T10

Ennustatav jaehind 875 Eur. Alates 14.11.2013

__________________________________________________________________________________

1 Nutiseadme fotode vastuvõtu ettevalmistamiseks laadige alla tasuta Wireless Mobile Utility. Wireless Mobile Utility ühildub iOS-i™ ja Androidi™ nutiseadmetega ja selle saab nutiseadmesse alla laadida Google Play™ keskkonnast ning Apple’i App Store’ist™. Android, Google, Google Play, YouTube jt on ettevõtte Google Inc. kaubamärgid.

2 Ühilduvus on riigiti erinev.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply