Avarda oma silmapiiri inspireeriva Nikon D5200-ga

By in
609

Nikon tutvustab oma keskklassi DX‑formaadis tootesarja uusimat digipeegelkaamerat, 24,1-megapikslist Nikon D5200, mis on loodud välja tooma sinu loomingulist külge. Kaunitest fotodest kuni Full-HD videoni välja. See kaamera annab sulle väljendusvabaduse ja võimaldab jäädvustada sinu enda ainulaadset nägemust.

Nikon Europe’i tootejuht Marina Gurevich räägib: “Inspireeriv Nikon D5200 sobib täiuslikult neile, kes suhtuvad pildistamisse kirglikult ja soovivad katsetada kaamera tippklassi funktsioone. Muljetavaldav pildi- ja videokvaliteet koos mitmekülgse ja muudetava nurgaga LCD-ekraaniga aitab vabastada kasutajate loomevõimet.”

Hingemattev pildikvaliteet

D5000 ja D5100 järel on Nikon D5200 oma sarjas kolmas kaamera ning teeb pildikvaliteedis suure hüppe edasi. Lisaks 24,1-megapikslisele DX-formaadis CMOS andurile väga detailsete piltide tegemiseks võimaldab uus EXPEED 3 pildiprotsessor kiiret tegutsemist ja võrratult rikkalikku värvide reproduktsiooni ning täiustatud videosalvestust. Suur ISO-tundlikkus (100-6400, laiendatav väärtuseni 25 600) tagab säravad võtted hämaras või kehva valgustusega keskkonnas ja teeb selged pildid ka kiiresti liikuvatest objektidest.

Sarnaselt Nikoni D7000 tootesarjaga sisaldab Nikon D5200 automaatse teravustamise süsteemi, mõõtmisandurit ja stseenituvastust, mis viib kaamera uuele tasemele ja parandab tunduvalt pildikvaliteeti. Ülitäpne 39-punktiline automaatse teravustamise süsteem koos üheksa ristanduriga tagab nõelteravad pildid, seades fookuse täpselt valitud objektile. Samal ajal saadab 2016-piksline RGB mõõtmisandur täpsed andmed kaamera stseenituvastussüsteemile, mis valib optimaalse särituse, automaatse teravustamise ja valgetasakaalu vahetult enne katiku vabastamist.

Pildiloome iga nurga alt

Nikon D5200 mitmekülgne ja muudetava nurgaga 7,5 cm (3-tolline) LCD ekraan annab täieliku vabaduse ja paindlikkuse kaunite pildite ja videote tegemiseks praktiliselt igast asendist. Ekraani saab ümber pöörata, kallutada ja keerata, et leida kõige loomingulisemaid vaatenurki. Peale kõige selle on Nikon D5200 nutikalt disainitud. See on kerge, selgete menüüde ja hämmastava ergonoomikaga, mis teeb käsitsemisest ja pildistamisest naudingu.

Juhtmevaba ühendus loomingu jagamiseks

Piltide juhtmevabaks saatmiseks kaamerast Apple™-i või Android™-i nutiseadmetele saab kasutada lisavarustuse WU-1a mobiili juhtmevaba ühenduse adapterit. See tähendab, et võid jagada oma lemmikpilte sõpradega sotsiaalvõrgustikes ja e-posti teel ning saada vahetut tagasisidet. Võimalik on koguni kaamera kaugjuhtimine nutiseadmelt, mis aitab teha ilusaid võtteid objekte häirimata.

Omanäoline HD-video

Lülitu pingevabalt harilikult pildistamiselt ümber sujuva (kuni 60i/50i) salvestusega Full-HD videole, mis toimub ainsa nupuvajutusega. Kaamera liikuvate objektide kolmemõõtmeline jälgimine koos pideva automaatse teravustamisega (AF-F) tagab liikuvate objektide fookustamise kogu filmimise vältel. Lisaks sellele saab kiiduväärt videoid luua reaalajas monteerimise ning kaamera sisseehitatud stereomikrofoniga.

Põnevad efekti- ja stseenirežiimid

Nikon D5200 efektirežiimiga võite olla veelgi isikupärasem. Seitsmest eriefektist koosnev valik: Selective Colour (valikvärv), Miniature (miniatuur), High and Low Key (hele ja tume tonaalsus), Silhouette (siluett), Colour Sketch (värvieskiis) ja Night Vision (öine vaade) on koheselt rakendatavad piltidele ja videotele reaalaja vaate kaudu, nii et enne pildistamist võite vaadata ka lõpptulemust. Peale selle jäädvustavad kaamerasisene kõrgdünaamiline ulatus (HDR) ja D-Lighting suure kontrastiga detailirikkaid pilte, mis avardab loomingulisi võimalusi. Võite valida ka 16 erineva stseenirežiimi hulgast – need valivad pildistamisolukorrale kõige paremini sobivad kaamerasätted nagu säriaeg, ISO ja ava. See sobib hästi kiirvõteteks või kui olete digipeegelkaameraga pildistamisel veel algaja.

Põhiomadused

 • DX-formaadis, 24,1-megapiksline CMOS pildiandur ja EXPEED 3 annavad erakordse kvaliteedi.
 • Muudetava nurgaga LCD-ekraan: uurige elu omapärase nurga alt kasutades kõrgeraldusvõimega 7,5 cm (3,0-tolliselt), 921-kilopunktist muudetava nurgaga ekraani
 • Ühildub mobiili juhtmevaba ühenduse adapteriga WU-1a, et edastada pildid kaamerast Apple™ või Android™ nutiseadmele või pildistada kaugjuhtimisega[1].
 • Suur ISO (100-6400), mis on laiendatav tasemeni 25 600, säilitab detailirikkuse ja vähese müra ka hämaras valguses.
 • Üliterav 39-punktine automaatse teravustamise süsteem koos üheksa rist-tüüpi anduriga keskel. See pakub kiiret ja täpset automaatset teravustamist kogu kaadri ulatuses
 • 2016-piksline RGB mõõtmisandur teeb korrektse särituse jaoks ülitäpsed mõõtmised ning edastab täpsed andmed kaamera stseenituvastussüsteemile.
 • Stseenituvastussüsteem valib optimaalse särituse, automaatse teravustamise ja valgetasakaalu vahetult enne katiku vabastamist.
 • Sarivõttega pildistamine kiirusel 5 kaadrit sekundis, et ükski kiirpildistus ei jääks tegemata.
 • Kõrgdünaamiline ulatus (HDR): see funktsioon tagab detailsed pildid suure kontrastiga võtete puhul, ühendades kaks võtet, mis on tehtud ühe katikuvabastusega
 • Aktiivne D-Lighting: see funktsioon säilitab detailsuse esiletõstude ja varjude puhul, et pildid oleksid hästi tasakaalus, isegi kui objekt liigub
 • D-video: Full-HD video (1080p) koos sujuva (kuni 60i/50i) salvestuse ja sisseehitatud stereomikrofoniga
 • D-video automaatse teravustamise režiimid: reaalaja vaatega automaatne teravustamine töötab videoklippide tegemisel, hoides objektid teravas fookuses
 • Sisseehitatud stereomikrofon annab parema helikvaliteedi
 • Täiustatud uue põlvkonna GUI (graafilise kasutajaliidese) disain
 • 16 stseenirežiimi: automaatselt reguleeritavad kaamera sätted, kaasa arvatud Picture Control ja aktiivne D-Lighting, annavad parima tulemuse.
 • Efektirežiim – seitse efekti, kaasa arvatud Selective Colour (valikvärv) ja Miniature (miniatuur), mida saab valida enne pildistamist, pakuvad loomingulisemaid pilte ja videoid.
 • Ühildub WR-R10 juhtmevaba transiiveriga ja WR-T10 kaugjuhtimisseadmega, mis võimaldavad juhtida kaamera põhifunktsioone eemalt.
 • GPS-ühilduvus: salvestab kaamera täpse asukoha pildi tegemise ajal lisavarustuses oleva GP-1 seadise abil
 • NIKKOR objektiivid: eelistage Nikoni legendaarseid NIKKOR objektiive, et kaamera 24-megapikslist eraldusvõimet paremini ära kasutada. Jäädvustage erksavärvilisi ja terava kontrastiga fotosid. Tehke detailirikkaid videoid või katsetage filmiefektidega.
 • Saadaval kolmes värvitoonis: must, punane ja pronksjas
 • Kerge korpus (505 g) on nutikalt disainitud ja äärmiselt ergonoomiline.


[1] Ühildub iOS™ ja Android™ nutiseadmetega.See funktsioon eeldab spetsiaalse juhtmevaba utiliidi olemasolu, mida saab tasuta alla laadida Google Play™ ja Apple App Store™ veebilehtedelt.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply