Nikon toob turule uue kaamera Nikon 1 V2

By in
598

Nikon esitleb täna ultrakiiret kaamerat Nikon 1 V2, mis annab Nikon 1 tooteperekonnale täiskäigu edasi.

Nikon 1 V2, mis on selle tooteperekonna esimene teise põlvkonna Nikon 1 tehnoloogiat kasutav kaamera, pakub seda hämmastavat kiirust ja kaasaskantavat korpust, mis aitas Nikon 1-l saada Euroopa enimmüüdud hübriidkaameraks¹.

Uuel tasemel kiirust ja tehnilist täpsust, aga ka nutikaid uue põlvkonna võimalusi, täielikku loomingulist kontrolli ja piltide juhtmevaba edastamise võimalusi pakkuv Nikon 1 V2 sobib nii mitmekülgseks põhikaameraks kui ka võrratuks teiseks kaameraks. See esmajoones entusiastidele mõeldud kaamera garanteerib, et pildi või video kvaliteedi arvelt ei pea mingeid kompromisse tegema, kui tahad väikese pagasiga reisida.

Nikon Europe’i Nikon 1 hübriidkaamerate tootejuht Jordi Brinkman ütleb, “Uue põlvkonna kiirus ja uuenduslikkus teevad Nikon 1 V2-st täiusliku teise kaamera fotograafide jaoks, kes tahavad pildistada väikese, kaasaskantava aparaadiga, aga ei taha loobuda loomingulisest vabadusest, kiirusest ja objektiivide vahetamise võimalusega kaasnevast paindlikkusest.”

Ta lisab: “Võimalus pildistada 1 NIKKOR objektiividega või oma lemmik Nikon D-SLR objektiiviga ja entusiastidele tuttav kaameraergonoomika muudavad Nikon 1 V2 digipeegelkaamera omanike seas esimeseks valikuks sagedamini, kui nad seda arvata oskavad.”

Täiskäigul edasi

Esimese põlvkonna Nikon 1 tehnoloogia tõi kaasa fotoalase nutikuse ja ilu kiirustel, millele polnud maailmas võrdset. Nüüd tõstab Nikon 1 V2 lati veel kõrgemale Nikoni järgmise põlvkonna EXPEED 3A kahe-pildi protsessoriga, mis suudab pilte töödelda uskumatu kiirusega 850 megapikslit sekundis. Suured võttekiirused kuni 15 kaadrit sekundis2 pideva automaatse teravustamisega ja kuni 60 kaadrit sekundis3 fikseeritud punkti automaatse teravustamisega võimaldavad kvaliteetseid pilte ka superkiirustel.Objektide teravustamine toimub viivituseta tänu täiustatud hübriidse automaatse teravustamise süsteemile, mida iseloomustab välkkiire faasi tabamise automaatne teravustamine kiire liikumise jaoks ja kontrastitajuga automaatne teravustamine peente detailide tabamiseks ka puudulikus valguses. Andur lülitab kiiresti 73 faasi tabamise teravustamisala vahel ja 135 kontrastitajumise teravustamisala vahel sõltuvalt võttest ning kindlustab sellega suurepärased pildid ja videod väga erinevates keskkondades.

Halb valgus, hea sooritus

Oma suurendatud 14.2-megapikslise eraldusvõime ja ISO valgustundlikkusega 160 kuni 6400 suudab Nikon 1 V2 teha detailseid pilte ja videoid isegi hämaras valguses. Nikoni CX-formaadis CMOS andurit iseloomustab täiuslik tasakaal süsteemi suuruse, kiiruse, valgustundlikkuse, eraldusvõime ja teravussügavuse vahel, mis võimaldab teha kvaliteetseid pilte ja videoid, ilma et tuleks teha järeleandmisi kaasaskantavuses. Kõrgete ISO väärtustega pildistamise võimalus tähendab, et pildistades isegi kuni 60 kaadrit sekundis, on tagatud piisav valgustatus, ja automaatne pildianduri puhastamise funktsioon vähendab tolmu mõju.

Loodud entusiastidele

Nikoni pühendumine tipptasemel ergonoomikale teeb Nikon 1 V2-st imetlusväärse aparaadi nii sisult kui vormilt. Kaamerat kätte võttes imestad, kui tugev ja vastupidav see tundub. Täiustuste hulka kuulub tugevast magneesiumisulamist esiosa, mis teeb kaamera paremini kaasaskantavaks, ja värskelt väljatöötatud katikumehhanism on testimisel läbinud 100 000 töötsüklit, et tagada tipptasemel kiirus ning töökindlus. Katiku vabastamise nupul on oma sisemine toitelüliti, mis aitab tagada kiire käivitumise ja kohese valmisoleku pildistamiseks. Võimas 1440 kilopunktilineelektrooniline pildiotsija asub kompositsiooni toetamiseks optilisel teljel. Suur käepide võimaldab kaamerat kindlalt käes hoida ja sisseehitatud välk tähendab, et kui vaja, on lisavalgustus alati käepärast.

Täielik loominguline kontroll

Kui soovid vabadust pildistada täpselt nii, nagu sulle meeldib, võimaldab kaamera ülaküljel asuv režiiminupp kiiresti ligi pääseda PSAM särituse juhtimisele, ja samuti saad võtmeseadeid nagu ISO ja valge tasakaal kergesti muuta lihtsalt funktsiooninuppu vajutades. Käsuvaliku nupu juurde kuulub vajutusfunktsioon, mille abil saad kinnitada valikuid või sätete muudatusi ilma, et peaksid silma pildiotsija juurest eemaldama. Kui soovid liikumist peatada või tausta hägustada, võimaldab Live Image Control (foto kiirhäälestus) sul säritusseadete muutmisega kaasnevaid efekte reaalajas vaadata, et saaksid tulemuses kindel olla.

Järgmise põlvkonna uuendused

Nagu Nikon 1 V1, nii kasutab ka Nikon 1 V2 kaamera fenomenaalset kiirust ja pildistamiseelset ning -järgset tehnikat uuenduslike võimaluste pakkumiseks. Esmakordselt saadaval olev funktsioon Best Moment Capture (parima hetke võte) hõlmab endas nutikat fotovalijat ja uut Slow View’d (aeglast vaadet), et saaksid alati just selle võtte, mida tahad. Smart Photo Selector (nutikas fotovalija) pildistab kiiresti kuni 20 täiseraldusvõimega pilti enne ja pärast seda, kui oled katiku nupu täielikult alla vajutanud. Aeglane vaade pildistab kuni 40 täiseraldusvõimega järjestikust pilti ja kuvab need samal ajal aegluubis LCD ekraanile, et saaksid valida just selle õige hetke, mille tahad säilitada. Ja Motion Snapshotid (liikuvad fotod) salvestatakse nüüd üheainsa pildifailina, mida on lihtne jagada — laadi need üles ükskõik millisele platvormile ja jutusta lugusid hoopis uuel viisil.

Filmimaagia!

Nikon 1 V2-ga täiustatud videorežiimis filmides saate salvestada täis-HD videot 60 ja 30 kaadrit sekundis ning kaadrikiirusega 60i, 60p või 30p, säilitades seejuures täieliku kontrolli säriaja ja ava üle. Väiksema kaadriga filmides saavutad dramaatilisi efekte äärmiselt aeglase aegluubis-liikumise abil, kus salvestamiskiirus võib olla kuni 1200 kaadrit sekundis4. Videorežiimis filmides tabad kaks kärbest ühe hoobiga — salvestad nii täiseraldusvõimega pilte (küljesuhe 3:2) kui ka täis-HD videot.

Valguse kontroll: turule tuleb uus kiirvälk

Paralleelselt Nikon 1 V2 kaameraga tuleb turule ka Nikoni uus välguseade Speedlight SB-N7. Selle võimsa i-TTL-iga ühilduva kiirvälgu juhtnumber on 18/59 (ISO 100, m/jalga), välgu pead saab kallutada kuni 120° ja välgu juurde kuulub ka väline laipaneel. See on ideaalne abivahend fotograafile, kes tahab juhtida valguse omadusi ja suunda, et lisada piltidele loomingulisust või valgustada objekte hämara valguse puhul.

I AM ALL FOR ONE: 1 NIKKOR-i valik täieneb

Nikoni 1 NIKKOR objektiivide valik täieneb 2013. aastal kolme uue objektiivi võrra. Nende praegu arenduses olevate objektiivide hulka kuulub ülilainurk-suumobjektiiv, kompaktne ja ülivõimas 10-kordne suumobjektiiv ja kiire portreeobjektiiv. Uued objektiivid koos hiljuti turule tulnud 1 NIKKOR 18,5mm f/1.8 objektiiviga muudavad Nikon 1 süsteemi paindlikumaks ja avavad Nikon 1 omanikele uusi võimalusi. 1 NIKKOR 18,5mm f/1.8 objektiiv on kiire põhiobjektiiv, mis võimaldab teha suurepäraseid pilte hämaras valguses isegi madala ISO juures, ja kauni bokeh-efektiga portreesid.

Laiendatav süsteem

Nikon 1 kaamerate täienev lisavarustuse valik koos aparaadi kaasaskantavuse, võimsuse ja kiirusega aitavad sul pildistamisel maksimaalseid tulemusi saavutada.

FT1 kinnitusadapter: NIKKOR F-paigalduse objektiividel, mis kinnitatakse FT1 kinnitusadapteri külge, on 2,7-kordne fookuskauguse kärpimise faktor, mis tähendab, et objektiivi vaateväli muutub peaaegu kolm korda pikemaks. Ka AF-S ja AF-I NIKKOR objektiivide juures saad täies mahus kasutada uskumatult võimsat Nikon 1 automaatse teravustamise süsteemi5 ja pidevat pildistamist kiirustel 10/30/60 kaadrit sekundis6.

Mobiili juhtmevaba ühenduse adapter WU-1b: Nikoni väike mobiili juhtmevaba ühenduse adapter muudab Nikon 1 kõrgekvaliteediliste piltide jagamise kaamerast otse nutitelefoni või tahvelarvutisse kiireks ja lihtsaks7.

GPS-seade GP-N100: Nikoni pisike GPS-seade laseb sul oma Nikon 1 pildid täpse kohainfoga sildistada.

________________________________________________

¹GfK turu-uuring näitas, et Nikon 1 on enimmüüdud hübriidkaamera Euroopas perioodil 2012. aasta algusest tänaseni.

2Täissuuruses pilte tehes saad pildistada kuni 45 kaadrit kiirusega umbes 15 kaadrit sekundis.

3Täissuuruses pilte tehes saad pildistada kuni 40 kaadrit kiirusega umbes 60 kaadrit sekundis. Teravustamisrežiim on AF-S, esimese kaadri fookus ja säriaeg on fikseeritud.

4 Salvestamiskiirus täiustatud videorežiimil: 400 kaadrit sekundis suurusega 640×240 või 1200 kaadrit sekundis suurusega 320×120. Maksimaalne salvestamisaeg 5 sekundit.

5 Automaatset teravustamist ja automaatset säritust toetavad ainult AF-S objektiivid. Teravustamisrežiim peab olema AF-S (üksik automaatne teravustamine) ja automaatse teravustamise ala režiim fikseeritud ühele punktile, nii et kasutatakse ainult keskmist fookuspunkti.

6 Pidev pildistamine FT1-ga: kasutatav AF-S objektiiviga. Fookus lukustatakse esimese võttega.

7 Ühildub nutiseadmetega, mis kasutavad Androidi või iOS operatsioonisüsteeme. Nutiseadmele peab enne kasutamist olema installitud mobiili juhtmevaba ühenduse adapteri utiliit, mille saab tasuta alla laadida Google Play’ või App Store’ keskkondadest.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply