Nikon tutvustab objektiivi AF-S NIKKOR 70–200mm f/4G ED VR

By in
613

Nikon tutvustab täna uut FX-formaadis suumobjektiivi, mida iseloomustab mitmekülgne 70-200 mm fookusulatus ja ühtlane f/4 ava.

Selle objektiiviga laiendab Nikon oma kõrgetasemeliste f/4 NIKKORi objektiivide valikut. Ühtlasi on tegemist esimese NIKKORiga, mille juurde kuulub Nikoni järgmise põlvkonna kuni viieastmelise kompenseerimisega stabiliseerimissüsteem.

Täiustatud stabiliseerimisvõimekus koos kvaliteetse Nikoni optikaga on tugev kombinatsioon, mis teeb sellest objektiivist aruka valiku nii entusiasti kui ka professionaali jaoks, olgu tegemist ürituste, reisipiltide, looduse või spordivõistluste pildistamisega.

Zurab Kiknadze, Nikon Euroopa objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht räägib: “See kauaoodatud objektiiv pakub taskukohast hinda eelistavale asjaarmastajale ja professionaalile sama kompromissitut lahendust nagu NIKKORi f/4 objektiivid tavaliselt pakuvad tipptasemel professionaalsele objektiivile. Pildikvaliteedi osas pole tehtud ühtegi järeleandmist ja lisaks on objektiivil olemas täiustatud stabiliseerimissüsteem.”

Astme võrra edasi

Selle objektiivi juurde kuuluv uue põlvkonna stabiliseerimissüsteem võimaldab kuni viieastmelist kompenseerimist, mis tähendab, et pildistada saab kuni viis astet pikema säriajaga, kui muidu võimalik oleks. See suurendatud stabiilsuskontroll on oluline edasiarendus, mis vähendab märgatavalt kaamera rappumisest tingitud moonutusi ja laiendab hämaras valguses pildistamise võimalusi.

Objektiiv pakub kahte stabiliserimisrežiimi: normaalrežiim igapäevaseks pildistamiseks ja aktiivrežiim liikuvast sõidukist pildistamist häiriva tiheda rappumise jaoks. Mõlemad režiimid võimaldavad stabiilset pildiotsija kuva, mis muudab fookuspunkti leidmise ja kadreerimise märksa mugavamaks ning täpsemaks.

Ei kompromissidele

Vaatamata oma kergele kaalule ei tee see objektiiv oma võimekuses ühtegi järeleandmist. Optiline konstruktsioon, mis on loodud pakkuma silmapaistvat eraldusvõimet ja kontrastust erinevates olukordades, sisaldab 20 elementi 14 grupis ja Nikoni Nano Crystal Coat (nanokristallkate) kaitseb helkluse ja varikujutiste eest.

Hea tasakaal

Selle objektiivi juurde, mis on heas tasakaalus suuruse, kaalu, hinna ja pildikvaliteedi osas, kuulub ka spetsiaalne statiivikinnitusrõngas RT-1. See lisavarustusse kuuluv tarvik aitab statiivil tasakaalu säilitada ja võimaldab kiireid ning sujuvaid üleminekuid vertikaalse ja horisontaalse asendi vahel, vastavalt sellele, kas pildistate portree- või maastikuformaadis.

Objektiivi müüakse koos HB-60 objektiivi päikesekaitse ja CL-1225 karbiga.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply