Nikon tutvustab uut AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G - kiire, lainurgaga FX-formaadis objektiiv

By in
599

Amsterdam, Madalmaad, Nikon tutvustab täna kiiret, suure ava ja lainurgaga fiksobjektiivi — AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G.

Teretulnud täiendusena Nikoni FX-formaadis fiksobjektiivide valikusse pakub AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G uuenduslikku optikat, mis sobib imehästi tänapäeva kõrge eraldusvõimega digipeegelkaameratele. Selle suur (f/1.8) ava annab terava tulemuse hämaras valguses ja võimaldab kena sujuvat bokeh-efekti. Uus optika annab tulemuseks kaunid kujutised.

Zurab Kiknadze, Nikon Euroopa objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht räägib:

„See kauaoodatud objektiiv avardab Nikoni niigi suurt lainurkobjektiivide valikut ja täidab kenasti niši NIKKORi 24 mm ja 35 mm objektiivide vahel. 28 mm fookuskaugus võimaldab vaadelda objekte avaras ja rõhutatud perspektiivis, sellal kui täiustatud optika parandab soovimatut moonutust. See sobib ideaalselt iga lainurkkaamerate huvilise kotti.“

Mitmekülgne köitvus

Kiire ja kompaktne AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G objektiiv on hea valik fotograafidele, kes soovivad teha lainurkfotosid ja kasutada paremini ära kõrge eraldusvõimega digipeegelkaamerat. 28 mm fookuskaugus sobib hästi fotode tegemiseks kitsastes ruumides, hämmastavate loodusvaadete jäädvustamiseks ning linnade ja tänavate pildistamiseks. Suur f/1.8 ava annab teravama tulemuse hämaras valguses, tasakaalustab hästi teravust ja bokeh-efekti ning toob objektid kaunilt esile. Kiire ava võimaldab ka eredat pildiotsija kujutist.

Igakülgsed eelised

Uhiuue optikaga varustatud AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G objektiiv toetab uute digipeegelkaamerate üha kõrgemat eraldusvõimet teravate ja kaunite piltide ja videokaadritega. Kaks asfäärilist objektiivielementi vähendavad tõhusalt aberratsiooni ja parandavad moonutusi, mis laia fookusnurga puhul võivad tekkida. Nikoni eksklusiivne Nano Crystal Coat vähendab varikujutisi ja helklust ning Silent Wave mootor (SWM) tagab diskreetse, kuid täpse automaatse teravustamise.

Kompaktne ja vastupidav

Ilmastikukindla kinnitusega ja vaid 330 grammi kaaluv AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G objektiiv on tugev, ent samas kerge ja kompaktne valik, mis sobib igasse varustusekotti. See on ühilduv Nikon FX-formaadis digipeegelkaameratega, pakub Nikon DX-formaadis digipeegelkaameratega kasutamisel 42 mm (ekvivalent) fookuskaugust ning on samuti täielikult ühilduv algtaseme digipeegelkaameratega, millel pole sisseehitatud automaatse teravustamise mootorit.

Objektiiviga tuleb kaasa objektiivi päikesekaitse HB-64 ja pehme kott CL-0915.

Planeeritud müügi algus 24.05.2012. Ennustatav jaehind on 749 EUR.

Tehnilised andmed:

Fookuskaugus

28 mm

Maksimaalne ava

f/1,8

Minimaalne ava

f/16

Fookusnurk (135)

75°

Fookusnurk (DX)

53°

Objektiivi ehitus

11 elementi 9 grupis

Nano Crystal Coat

Jah

Asfääriline objektiivi element

2

Minimaalne fookuskaugus

0,25 m / 0,85 jalga

Maksimaalne reproduktsiooni suhtarv

0,22x

Membraanlabade arv

7 (kumerad)

Fokuseerimissüsteem

Tagumine fokuseerimine

Automaatse teravustamise ajamisüsteem

Sisseehitatud SWM

M/A

Jah

Stabiliseerimisefekt

Ei

Filtertarviku suurus

67 mm

Kinnitusrõngas

Fikseeritud

Objektiivi päikesekaitse

HB-64 (komplektis)

Kott

CL-0915 (komplektis)

Vahekauguste skaala

Jah

Objektiivi kinnituse materjal

Metall

Max läbimõõt x pikkus

Ligikaudu 73,0 x 80,5 mm/

2,9 x 3,2 tolli

Kaal

Ligikaudu 330 g / 11,6 untsi

Müük algab 24.05.2012. Hind 749 EUR.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply