Eesti Grilliliit ja Nikon kutsuvad esimesele toidufotokoolitusele

By in
551

„Viimastel aastatel on digifototehnika hinnad muutunud taskukohaseks igale fotohuvilisele ja seetõttu on fotograafia mõnusaks ja arendavaks harrastuseks nii suurtele kui väikestele. Toit on osa meie igapäevasest elust ja toidufotokoolitusel õpetame toitu kui kunstiteost vaatama ja jäädvustama läbi kaamerasilma,” sõnas koolituse korraldaja, Nikon Nordic AB esindaja Rene Mitt ja lisas, et Veskisillat pakkus koolituse toimumiskohaks Eesti Grilliliit ja kuna Türi asub keset Eestit, siis on see ka korraldajate arvates sobilik koht üleriigilise fotosündmuse läbiviimiseks”.

Türi fotograaf Rene Viljat on öelnud, et toidust on ilusat pilti teha üpris keeruline, sest toit võib olla küll maitsev, aga suur kunst on seda head maitset pildis väljendada ja lihtsalt välklambiga „klõpsides” ei pruugi see õnnestuda.

Kuma Foto juhataja Märt Lõhmus on toitu pildistanud reklaamide jaoks ja teinud toidupilte ka Türil toimuval Grillfestil. Lõhmuse sõnul sõltub toidu pildistamisel tegevus sellest, mis on konkreetse pildi eesmärk – kas tegemist on tellija poolt tellitava ja reklaamikampaanias kasutatava kaunisfotoga, mis samas peab ka praktiliselt töötama ehk inimesi sööma kutsuma, või pildistab fotosõber toitu lihtsalt enda tarbeks, rahuldudes ka tagasihoidlikuma tulemusega. „Korraliku toidufoto tegemiseks on vaja hulgaliselt teadmisi ja palju muud,” märkis Lõhmus.

Veskisillal toimuval kolmetunnisel toidufotokoolitusel valmistavad roogasid Eesti Grilliliidu grillimeistrid ning pildistama õpetavad professionaalsed fotograafid. Huvilised võivad kaasa võtta oma fotoaparaadi, koolitajad vastavad ka tekkivatele küsimustele.

Koolitusel osalemine on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine e-maili aadressil nikon@grillfest.ee või Türi Rahvalehe telefonil 3879717 (öelge osalejate nimed automaatvastajasse). Koolituse lisainfot saab veebilehelt nikon.grillfest.ee. Koolituse korraldavad Nikon Nordic AB ja 2008. aastal Türil asutatud rahvaorganisatsioon Eesti Grilliliit.

Koolituse lõppedes algab kell 15 Eesti Grilliliidu kohtunike koolitus. Kohtunikuks võib saada Grilliliidu iga liige, kes läbib koolituse. Liikmeks astumise kohta vaata lisaks: www.grilliliit.ee.

Auris Rätsep
www.grilliliit.ee

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply