Abstraktsed linnamaastikud

By in
734

Kuna abstraktsete fotode puhul on esiplaanil kuju ja vorm, sobib arhitektuur lähtematerjaliks täiuslikult. Ka kõige inetumatest hoonetest (vahel ongi inetus selleks parim!) saab mõningase kujutlusvõime ja hoolika kompositsiooni abil luua abstraktseid meistriteoseid. Selleks on vaja vaid harjutada end terviku vaatamise asemel detaile nägema.

Muster ja vorm. Suurepäraste arhitektuursete abstraktsete piltide saamiseks on tuleb esmalt treenida end neid nägema. Algul võib see olla päris keeruline – tuleb ju end korrale kutsuda, et mitte vaadata hooneid tervikstruktuuridena, ja pöörata tähelepanu hoopis mustritele, vormidele ja kujunditele. Jätäke meelde, et korrapäratus on korrapärasus!

Heitke pilk ülespoole. Teile avanevad vaated, kus pole autosid, inimesi ega rämpsu Telebjektiiv on objektidele lähedale pääsemiseks hea valik, kuid kindlasti tasub kotti pista ka lainurk- või kalasilmobjektiiv.

 

1

 

Ärge jääge pelgalt ühele kohale seisma. Kui vahetate asukohta kas või üksnes paari sammu võrra, võib avaneda hoopis uus pilt – kui astute näiteks sammukese majale lähemale, ei näe te enam aknaid, vaid ainult aknasimsse.

Kindlasti ei tohi unustada seda, millist rolli mängivad pildistamisel valgus ja ilm. Kuldne valgus muudab fotod soojemaks, kuid sinine taevas annab piltidele värskust ja ähvardavad tormipilved lisavad dramaatikat. Parimaks ajaks arhitektuuri pildistamisel loetakse nn. kuldseid tunde, mil valgus on soe ning paistab madala nurga alt.

Värvi parim ärakasutamine. Enamik vanemaid hooneid on ehitatud ühest materjalist ja seetõttu kipuvad need olema ühevärvilised. Paljude uusehitiste fassaadid või detailid seevastu on vägagi mitmevärvilised. Kasutage seda värvirikkust kindlasti ära – see annab teie piltidele tänapäevase ilme. Hoidke silmad lahti ka alles pooleli olevate ehituste märkamiseks.

Avastusretked igas uues kohas. Sõltumata sellest, kus te viibite, jätkub seal alati ainest rohkem kui ühe pildi jaoks. Kui võtate pildistamiskohaga tutvumist tõsiselt, viite sealt koju kaasa rohkem allesjätmist väärivaid kaadreid. Kui olete esimesena mõttesse tulnud pildi ära teinud, katsetage võimalikult palju erinevaid võttenurki ja kompositsioone. Tehke hoonele tiir peale – võib juhtuda, et teisel pool maja on seinal huvitavaid valgusmänge, millest te muidu ilma jääksite.

Teksti ja fotode autor: fotograaf Ardo Holts

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply