Jäädvustage oma täiuslikud reisimuljed

By in
681

Mida pildistada

 1. Ärge tehke palju ühesuguseid pilte. Õige pisut erinevaid kaadreid muudab Teie fotode kollektsiooni huvitavaks ja mänglevaks.
 2. Siiski, ärge hoidke end tagasi; kui Teie fotoaparaadi mälukaart on piisavalt suur, võite pilte teha hoopis rohkem kui kavatsete neid tulevikus säilitada ning vaadata need läbi igal õhtul või reisilt tagasi jõudes.
 3. Püüdke huvitavaid vaateid pildistada suures plaanis, kuid ärge vältige ka dekoratiivseid detaile. Selline mitmekesisus lisab Teie fotoalbumile vaatamisväärset teravust.
 4. Fikseerige asju, mis näitavad, millises maailma riigis Te tol hetkel olite.
 5. Tehke iga päev vähemalt üks „meeldejäävaima silmapilgu” foto. See aitab Teil tulevikus paremini meenutada oma reisi kütkestavamaid hetki.
 6. Kõige tähtsam on kompositsioon – järgige klassikalist „kolmandiku reeglit”; ärge paigutage soovitavat objekti ekraani keskele, las see olla parem serva pool.
 7. Päikeseloojang võib küll olla väga piltlik, ent siiski oleks parem, kui otsiksite selle peegeldust vees või selle taustal pilku püüdvaid siluette, selle asemel, et pildistate vaid tühja taevast.
 8. Kirjutage üles või jäädvustage fotodele taolisi asju, mis peale reisi värskendavad Teie mälu ja Teile meenub kõik, kui vaid neile pilgu heidate.

 

Inimesed ja poseerimine

 1. Pildistamise ajal olge teiste inimestega aupaklik, eriti kohalikega. Küsige alati neilt, ega neil ei ole midagi selle vastu, et Te neid pildistate, vestelge inimestega lahke naeratusega ja näidake neile tehtud pilte. Püüdke vältida kaadreid, kui inimesed Teile spetsiaalselt poseerivad.
 2. Kui reisite koos oma pere või sõpradega, ärge unustage ka neid oma fotodele jäädvustada.
 3. Vältige kaadreid, kus inimesed Teile spetsiaalselt poseerivad. Fotod on tavaliselt huvitavamad, kui neil on fikseeritud millegagi tegelevad inimesed, mitte aga kramplikus poosis seisvad või kunstlikult naeratavad inimesed.
 4. Otsige inimeste omavahelist suhtlemist. Kui teete turismigrupi ühispilti, siis fikseerige üks kaader veel enne seda, kui nad on üles rivistunud ja teine, kui poseerimine on lõpetatud.
 5. Kui inimesed seisavad vastu päikest, siis nad kissitavad kindlasti silmi ja kirtsutavad nägu. Muutke asendit, et neil ei oleks vaja teha imelikke grimasse.
 6. Inimeste pildistamisel hinnake kindlasti ka kogu ümbrust. Astuge lähemale või muutke mastaapi ning fikseerige kaadrisse pea ja õlad. Ja vastupidi, astuge paar sammu kaugemale, et saaksite pildile võtta rohkem ümbritsevat vaadet.

 


 

Vajalikud seadmed.

 1. Kui Teie kaameral on diafragma valikurežiim, siis võite seda kasutada, et kontrollida keskpunkti sügavust, fotograafide kõnepruugis öeldes „välja sügavust”. Et kontuurid oleks võimalikult selgemad, rihtige diafragma (see on märgitud „f” tähe ja numbritega, näiteks, f5.6) suuremale arvule (näiteks, f11 või veelgi suuremale) ja et muuta taust Teie objekti taga ebaselgeks, ühte sulanuks, selleks sättige diafragma väiksemale arvule (alla f8).
 2. Kui on võimalik kontrollida fotoaparaadi „välgu sünkroonsuse” kiirust, siis sättige see alla 1/15 sekundile, aga mitte tavapärasele 1/30 või 1/60 sek. Sellega saate paremini ära kasutada sobivamat valgust ja Teie saavutatud tulemus on vaatamisel meeldivam.
 3. Sisselülitatud fotoaparaadi välk on karm ega andesta vigu. Keerake ümber välgu mõned kihid pabersalvrätikuid või hoidke välgu ees pabersalvrätikut või läbipaistvat valget plastikutükki, millega saate välgu mõju mahedamaks muuta.
 4. Ereda valguse puhul – päikesevalgus, prožektorid jms – jälgige, et objektiiv ei põleks läbi. Eemaldage fotoaparaat otsese päikesevalguse tsoonist või varjake objektiivi käega.
 5. Digitaalkaamerate jaoks on vajalikud patareid. Planeerige juba ette ja täitke patareid öösel, et need ei tühjeneks ootamatult kõige huvitavamal hetkel või võtke kaasa lisapatareid, kui võimalik, kasutage hoopis ühekordseid patareisid. Kõige kiiremini tühjendab patareisid kaadrite sage vaatamine, seepärast ärge tehke seda, kui näete, et patareid hakkavad tühjaks saama.
 6. Kui kavatsete pildistada mererannas, hoidke kaitseks vee ja liiva eest oma fotoaparaati hermeetilises plastikkotis.

JA LÕPETUSEKS…

Inimeste pildistamine ei tekita tavaliselt enamuses riikides probleeme, eriti kui Te liigute avalikes kohtades, kuid siiski peaksite tundma huvi kohalike tavade ning inimeste tunnete vastu. Väga tähtis on meeles pidada, et pildistamine ei tohi segada Teil rõõmu tunda reisist enesest. Kui Te ei ole just professionaalne reisifotograaf, siis ei ole fotode tegemine Teie reisi kõige tähtsaim eesmärk!

Tekst: Anne-Ly Mitt, fotod: Aivar Pihelgas

Koolitus “Reis ümber maailma!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply