Algas Linnuvaatleja 2024. aasta määramisvõistlus

By in
293
Algas Linnuvaatleja 2024. aasta määramisvõistlus

Fotoakadeemia kutsub osalema lindude määramisvõistlusel! Nagu varasemal seitsmel aastal, ootavad nii igas voorus osalenuid kui ka kogu võistluse parimaid selgi hooajal uhked auhinnad.

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algas veebruaris ja kestab novembrini 2024. Iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Küsimustele saab vastused teele saata sealsamas.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – küsimused on nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame varasemate aastatega sarnaselt algajate puhul osalema neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat). Edasijõudnute küsimused on sobivad aga neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde ning on oma linnuteadmised edukalt proovile pannud eelmiste aastate algajate raskusastmes.

Väga on osalema oodatud pered, sõpruskonnad, lapsed ja noored, aga miks mitte ka kooliklassid ja töised kollektiivid. Täpsemad reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse kaheksanda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit: ALGAJAD ja EDASIJÕUDNUD. Aasta esimestele küsimustele saab vastuseid saata kuni 29. veebruarini 2024.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad, võitjatele on Fotoakadeemia auhinnaks välja pannud Nikoni binokli. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Linnuvaatleja-määramisvõistlus-2024