Reisifotost nii ja teistmoodi

By in
559

Pole midagi hullemat, kui avastada pikalt reisilt tulles, et kõik sinu reisifotod on kas udused, halvasti valgustatud või on kaadrisse jäänud kogemata ka sinu sõrm. Loomulikult kajastavad reisifotod harva puhkusel reaalselt nähtut, kuid on olemas viise, kuidas teha võimalikult ilusaid reisifotosid. Siin on vaid mõned nõuanded, kuidas teha nii, et hiljem on sinu reisfotosid võimalik printida, raamida ja Facebookis jagada selle asemel, et need lihtsalt ebaõnnestunuks tunnistada ja ära kustutada.

Pildistada või mitte pildistada?
Otsustasid pildistada. Kui tormad ühest kohast teise, siis on aja leidmine ideaalsete fotode tegemiseks keeruline. Leia reisi jooksul aega, mil sa ei tee midagi muud peale fotode teatud kohtadest. See tagab selle, et pühandad konkreetselt aega pildistamisele enne, kui asud nautima ülejäänut, mida sel asupaigal on pakkuda.
Kuid ideaalse foto saamisel ei tohiks olla ajalisi piiranguid. Kui aega on, siis võiks lihtsalt istuda ja ringi vaadata. Pööra tähelepanu inimestele, maastiku muutumisele ja tee fotosid siis, kui sul on idee, kuidas parimal moel olukorda jäädvustada.
Kui hoopis pigem mitte pildistada! Vahel on reisimine tõeline puhkus kui ei võta endale mingeid kohustusi või lisaeesmärke. Säilita oma reis mälestuspiltidena ja osta reisilt kaasa postkaarte vaadetetga või mõni fotograafi tehtud pildialbum. Aainsaks probleemiks on see, et need pildid pole personaalsed ja Facebookis on ka keeruline nendega eputada.

Milline kaamera reisile kaasa võtta?
Ära kunagi lahku hotellist kaamerat kaasa võtmata. Sellisel juhul oled sa valmis, kui sinu silme all peaks juhtuma midagi erakordselt põnevat ja nii ei ole hiljem põhjust endaga pahandada, kui oled midagi maha maganud.
Kui oled fotograaf, siis pead leppima sellega, et sul on eraldi fotokott, mis kaalub nii mõnegi kilo. Sellisel juhul tuleb süveneda pildistamisse ja keskenduda. Vali pildistamise aega, et saada parim valgus. Varustuse vinnad sa selga kui on eesmärk minna saama parimat pilti.
Kompaktkaamera ja mobiiltelefon annavad sulle suure vabaduse ja ei koorma sind. Pildista spontaanselt ja naudi pildistamise protsessi. Pigem pildistad siis endale mälestuseks ega valmistu uhkeks fotonäituseks.

Pildista kohalikku elu
Reisifotode puhul on parimateks objektideks inimesed, keda sa kohtad. Kui oled varustatud kaameraga millel on pikema fookusega teleobjektiiv, siis soovitan inimesi pildistada eemalt, nõnda et nad ei märka seda. Sellisel moel on võimalik saada loomulikke ja elulisi pilte, mis kirjeldavad inimeste igapäevategevusi ja elu. Inimeste pildistamisel pead arvestama, et paljud kultuurid ei ole pildistamise suhtes soodsalt häälestunud. Siis võib pildistamisega vahele jäämine tähendada, et solved pildistatavat ja saad tema pahameele osaliseks. Siis on pigem viisakas pildistamiseks luba küsida.
Teine võimalus on püüda leida inimesega kontakt. Selle asemel, et neid lihtsalt vaadata, pildista neid kaugemalt ja mõtle viisidele, kuidas nendega kontakti saada. Alusta vestlusi inimestega, keda sa teel kohtad ja küsi, kas võid neid fotosid teha. See on tihtipeale parim viis keelebarjääri ja muude barjääride ületamiseks. Lisaks on see suurepärane viis kohalikke inimeste kohta rohkem teada saada. Selle variandi puuduseks on see, et saad alati poseeritud pildid.

Muuda pildistamise nurka
Ole fotode tegemisel loov – liigu ümber oma pildistatava objekti. Võib-olla tuleb pilt paremi välja, kui teed foto külje pealt selle asemel, et teha see eestvaates. Üks võimalus on ka kükitada selle asemel, et pildistada silmade kõrguselt. Mängi pildistamise nurkadega ja vaata, mis töötab sinu ja pildistava objekti jaoks.

Harjuta oma varustusega 
Veel üks viis, kuidas teha paremaid reisifotosid, on eelnevalt oma varustust tundma õppida ja sellega harjutada. Sedasi suudad kaamerat käsitleda olenemata sellest, kas tegemist on nutitelefoniga või peegelkaameraga. Mis iganes on sinu varustuseks, tee sellega enne tutvust. Seeläbi saavutad enesekindluse, mille tulemusel teed parimad võimalikud reisifotod.

Ole rõõmsameelne ja naudi pildistamist
See on kõige olulisem nõuanne. Lõbutse! Mis iganes on sinu pildistatavaks objektiks, veendu, et sul oleks neid klõpse tehes endal ka lõbus, sest neist fotodest saavad mäletused, millele vaatad tulevikus tagasi ja räägid neist kodustele ja sõpradele. 

Tule Reisifoto konverentsile 28. mai 2017, Tallinn

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply