COOLPIX P900 lubab märkamatult olla lähedal

By in
580

Tekst ja pildid: Aivar Pihelgas

COOLPIX P900 on üks pikema suumiga kompaktkaameraid üldse. Kui arvestatda optiline suum täiskaader sensoriga peegelkaamera ette, vastaks see vahemikule 24-2000mm. Peegelkaamera ette olen kõige pikema fookuskaugusega objektiivi kasutanud fookuskaugusega 1000mm. Oli see vast  kogukas objektiiv ja maksis terve varanduse (võrreldav uue auto hinnaga). Seepärast tekkis mul päris suur huvi proovida COOLPIX P900. Valisin ühe sobiva augusti õhtu, võtsin kaasa kaamera ja statiivi ning otsustasin pildistada täiskuu tõusu.

Päike oli kohe loojumas ja kuu veel horisondi kohal asuva pilveviiru sees peidus, kui märkasin põlluservas kuivanud ladvaga kaske, mille okstes kõõlumas kümmekond valget toonekurge. Peatasin auto ning tegin esimese katsetuse. Alustasin pildistamist laia nurgaga, et saada pildiseeria, kus oleks näitlikult näha kogu objektiivi suumi ulatus.

Auto kõrval põllu ääres seistes oli võimalik saada osa kurgedega ehitud kasepuu vaatlusest kui puu all toimetavatest jänestest. Mõne ruutmeetri kohta ikka pildistamismaterjali küllus väga suur!

Mõni sõna ka kaamera kasutamise kohta. Kaamera ise istub pihku mugavalt ja on väga kerge. Siin paneksingi südamele, et maksimaalse suurenduse juures, ei ole kaamera käest mitte eriti kasutatav. 2000mm fookuskauguse juures muutub vaateväli väga kitsaks. Jänese leidmiseks tuli objektiivi uuesti välja suumida. Pealegi on pilt kaadris iga väiksemagi liigutuse peale nii hüplev, et keeruline on jälgida, rääkimata siis teravustamisest. Pika suumi kasutamisel on päris oluline kaamera ikkagi alati statiivile kinnitada. Jälgisin ka pildil objektiivi lahutusvõimet – 800mm suurema fookuskauguse kasutamisel muutub objektiivi joonis ikkagi üsna pehmeks. See on põhjus, miks ma ikkagi pean ostma endale selle auto hinnaga profiobjektiivi (ilmselt läheb minu plaan huumori ja unistuste rubriiki). Kuid neile, kel pole täiusliku foto saamisel suuri ambitsioone vaid olulisem on looduses toimuvat märgata ning sõpradega jagada, vaadelda linde ja jäneseid, neile on see kaamera toredaks abiliseks! Looduses on nii oluline pääseda märkamatult lähedale ja seda see kaamera võimaldabki.

Tutvu kaamera tehniliste andmetega.

Et te ei arvaks, et kured ja jänesed mu kuu pildistamise plaani ära rikkusid, siis neile panen üles 19. juulil pildistatud täiskuu. Kuu oli tõusnud juba silmapiirist 20 kraadi kõrgusele, kuid sain ta täies suuruses kaadrisse. Muide järgmine täiskuu on 18. augustil!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply