Hambaarstide töövahendiks on fotoaparaat

By in
584

Tänapäevaste ortodontiakeskuste igapäevaste töövahendite hulka kuulub ka digitaalne fotokaamera. Patsiendi probleemi kirjeldusest alates, raviprotsessi käigust kuni tulemuse saavutamiseni, jäädvustatakse ravi käik pildifailidena ning säilitatakse vastavates andmebaasides.

Digitaalne kaamera on hambaarstide poolt tänaseks laialdaselt kasutatav ja tunnustatud. Kaamera, mis algselt mõeldud eelkõige fotohuvilisele, sobis suurepäraselt ka meditsiinitöötaja professionaalsesse kätte.

Praegu on üheks soodsamaks ja sobivamaks valikuks kaamera Nikon D3300. Sensor resolutsiooniga 24.2 megapikslit tagab detailse ülesvõtte madala müratasemega ning kirjeldab loomutruult kõik värvid. Kaamera on võimalik häälestada vastavalt ruumis kasutatavale valgusele ning see tagab, et pildile salvestatakse täpsed värvitoonid. Sensori hea dünaamiline ulatus leiab üles ka sageli inimsilmale märkamatuks jäävad värvimuudatused ning mikropraod hambaemailis.

Hambaarstide tööspetsiifikast lähtudes on kaamera kaal ja ergonoomika ülioluline. Kuna sageli tuleb kaameraga töötada vaid ühte kätt kasutades, siis kaamera peab olema kerge ja mugavalt ning kindlalt käes püsiv. Nikon D3300 kaalub koos akuga ainult 460g. Kummist käepide tagab, et kaamerat on mugav hoida ning see ei libise käest.

Sobivaks objektiiviks on hambaarstidele Nikkor 85mm DX Micro f/3.5. Sobiv suurendusaste, kerge kaal (355g) ning hea valgusjõud võimaldavad edukalt teha lähivõtteid hammastest ning suuõõnest ning samas sobib objektiiv ka portreeplaanide pildistamiseks.

Kõige keerulisem ülesanne on valguse suunamine pildistamiseks suuõõnde. Tavaliste välklampide kasutamine ei tuleks siin kõne allagi, sest valgus peab olema suunatud võimalikult objektiivi eest. Siingi on Nikonil pakkuda sobiv lahendus. Juhtmevaba makrovälgu süsteem R1C1 on täiuslik komplekt, kus välklambid on viidud objektiivi külgedele ning võimalus koos adapteriga valgustada väga kitsast ala otse objektiivi esiläätse ees. Adapteri reflektorite ning hajutite piimjad pinnad ei tekita hammastele ja igemetele teravaid peegeldusi vaid valgustavad suud hajutatud valgusega.

Meie ettevõtte spetsialistid on suutelised konsulteerima hambaarstide eripärast lähtuvalt fotografeerimisel tekkivates küsimustes. 

Kõik vajalik hambaarstile pildistamiseks:
Nikon D3300 + Nikkor 85mm DX Micro f/3.5 + R1C1 + 16GB mälukaart hinnaga 1729 EUR (hind sisaldab käibemaksu)

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply