Teeme lemmikloomast kauni portree

By in
525

Sinu lemmik võib olla hoopis neljajalgne, olgu ta siis kass või koer.  Kas suudad olla nii enesekindel, et leiad endas fotograafi ning teed meeleoluka portree? Jagame Sulle mitmeid olulisi näpunäiteid kuidas seda teha ning Sa avastad, et tegelikult polegi see nii keeruline!

Lemmiklooma pildile saamine tundub keerulise ettevõtmisena. Kassi on pildistada ehk mõnevõrra lihtsam, sõltub looma iseloomust, kuid kass on püsivam ja enamasti rahuliku loomuga. Koeraga on kindlasti keerukam, seda eelkõige seepärast, et ta on aktiivne ja kipub valmisseatud võttekohal mitte püsima või ootab tähelepanu ja lähedust ning ei lase teha fotograafil oma tööd. Keskendume selles artiklis eelõige lemmikust portree tegemisele.

Portree  7 nippi:

  1. Kui Sa ei ole oma lemmikuga sellel päeval veel tegelenud, siis enne pildistamist tasub temaga käia jalutamas ning mängida. Vajadus aktiivse tegevuse järgi saab rahuldatud ning Sul on mõnevõrra lihtsam lemmiklooma portreteerida.
  2. Valmista ette pildistamiskoht. Jälgi, et taustale ei jääks segavaid detaile. Mida lihtsam ja “tühjem” on taust, seda paremini tuleb pildistatav esile.
  3. Ära pildista oma lemmikut ülalt alla, vaid vali võttekõrguseks looma silmade kõrgus. Püüa vältida ka võttenurki, kus loom jääb pildile otse eest või täiesti küljelt. Nurga all pildistades on loom loomulikum.
  4. Vali kaamera sätetes lahtisem ava, et taust pildil jääks udusem. Kui tegemist on väga tumedakarvalise loomaga (must koer või kass) siis pead tõstma pildi heledust. Lihtsaim viis selleks on kasutada särikompensatsiooni nuppu ning seadistada see + 0.7 kuni +1.3 astet heledamaks. Särikompensatsioon kasutatav säriprogrammides P, S, A.
  5. Püüa mitte meelitada koera Sinu poole vaatama maiustuse abil, siis ta tuleb lihtsalt kohalt ära. Küll aitab Sind vahel mingi heli mida koer varem kuulnud pole. Tavaliselt jääb loom hetkeks kuulatama, sageli veel pea ilmekalt viltu – see on pildistamiseks sobiv hetk.
  6. Teravusta looma silmadele. Silmad on portreel alati kõige olulisemad! Ära kasuta kaamerasse sisseehitatud välklampi! Seelle tagajärjel saad loomale roheliselt hõõguvad silmad ja see pole ilus. Pealegi terav välgusähvatus ärritab looma ja ta muutub rahutuks.
  7. Püüa pildistada erinevatelt kaugustelt. Vajadusel kasuta ka abilist, kes tegeleb koeraga ja Sul on võimalus keskenduda vaid fotografeerimisele. Kasuta tuttavat, sest võõrast inimest võib lemmik karta või hoopis liialt huvi tekitada. Toredad ja meeleolukad pildid saab ka siis, kui koer on pildil koos omanikuga. Sellisel juhul tuleb alati valmis olla üllatusteks.

 

Millist tehnikat sa vajaksid:

Kaamera: Nikon D5500 – piisavalt kerge ja kiire kaamera. Väga head kvaliteedi omadused ka kõrgemate ISO-dega pildistamisel väheses valguses. Kaameral on pööratav ekraan, mis hõlbustab erinevate võttenurkade kasutamist.

Objektiiv: Soovitame 50mm f1.8 objektiivi. See on valgusjõuline ja väga kiire teravustamisega objektiiv. f/1.8 lahtine ava võimaldab pildistada ka lühema säriajaga ning ka taust muutub selle objektiiviga lahtist ava kasutades meeldivalt pehmeks.

Filter: Et vältida õnnetusi pildistamise käigus ning kaitsta objektiivi esimest läätse, soovitame kasutada 58mm UV filtrit.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply