Kogu perega reisile. Milline kaamera kaasa?

By in
559

Kevadine koolivaheaeg ja väike puhkus annavad võimaluse kogu perega minna talverõõme nautima sinna, kus on lund, pakast ja mägesid või sõita hoopis lõunamaale päikese kätte, et pikale kevadootusele vähegi rõõmsamana vastu minna. Kui pole just plaanis korraldada spetsiaalset pildistamisretke, kuhu enamasti on mõistlik minna peegelkaamera ja toekama fotovarustusega, siis mida võiks kaasa võtta perereisile?

Reisipiltide tegemisest ei tahaks loobuda keegi, sest emotsionaalseid hetki on nii meeldiv piltidelt hiljem uuesti kogeda ning sõpradega jagada. Päris mobiilipildist ka ei piisa, sest mobiiltelefoni võimalused on üsnagi piiratud. Jääb üle varustada end piisavalt kompaktse, lihtsalt kasutatava, vastupidava, hea suumiga fotoaparaadiga. Milline kaamera siis?

Ehk on abiks kui koostame puhkusele sõitva perekonna profiili.

Pereisa ja pereema.
Piisavalt aktiivsed ja sportlikud inimesed. Meeldib ekstreemsport, mägedes matkamine, suusatamine, aga võimalusel ei suuda vastu panna ka võimalusele sukelduda ja imetleda veealust maailma. Kaamerale esitatakse suuremaid nõudmisi nii vastupidavuse kui pildi kvaliteedi osas. Tegelikult võiks kaamera olla ka välimuselt stiilne.

Selliseks reisikaameraks võiks soovitada Nikon 1 AW1

Tegemist on hübriidkaameraga, millel on vajadusel võimalik vahetada objektiive vastavalt pildistamisolukorrale. Lisaks on see kaamera lausa ülikiire pildistamisvõimalusega, väga hea tasemega Full-HD video ning see kaamera on põrutuskindel (kukkumisel kuni 2m), külmumiskindel (-10 kraadi) ning sellega võib sukelduda kuni 15 meetri sügavusele. Te ei pea muretsema matkates suusatades või rannas viibides, et kaamera saab erinevates olukordades kahjustatud, te võite lihtsalt keskenduda kõigele muule ning kaamera salvestab kvaliteetselt teie poolt kogetu.

Suuremad lapsed ja noored.
Kaamera peab mahtuma taskusse, ei mingit lisavarustust ega muud kola. Suum peab olema hea ja mahakukkumise korral ei peaks tekkima mingeid sõnelusi vanematega, sest kaamera ei lähe katki. Kaamera kannatab ka eksperimenteerimist, sest puhkusereisil ideedest puudu ei tule.

Siin on parimaks reisikaaslaseks väga kompaktne ja paljude võimalustega Nikon COOLPIX AW130

Kaamera on tõeliselt kompaktne ja mahub ka taskusse. Põrutuskindel (kukkumisel kuni 2m), külmumiskindel (-10 kraadi) ning sellega võib sukelduda kuni 30 meetri sügavusele! Silma hakkab ka omapärane värvivalik. Pole just igapäevane teema, et lisaks tavalisele mustale ja säravale oraanžile on värvivaliku hulgas ka varjevärvides kaamerakorpus. Suumobjektiiv, mille lahtise ava väärtus on f/2.8-4.9, on ehitatud korpuse sisse ning võimaldab viiekordset optilist suumi. Nii suurepärase valgusjõuga objektiiviga on kaamera kasutamine lihtne ka nõrkade valgusoludega tingimustes. Te märkate selle objektiivi eeliseid, kui pildistate toas kunstliku valguse tingimustes või püüate tabada öise linnamaastiku võlusid. Hea valgusjõud tagab normaalvalgusega tingimustes kiiresti liikuvatest objektidest teravaid kujutisi. Sisse ehitatud GPS seade on varustatud maailmakaardiga. Kaamera on varustatud NFC lähiväljasidega mis võimaldab väga kiiresti ja mugavalt oma pildid hetkega laadida mobiili ning selle kaudu jagada. Jäädvusta oma seiklus suurepärastes piltides või videos!

Pere pesamuna.
Usaldage oma pere kõige väiksemaid. Ärge rääkige seda “Sa oled veel liiga väike…” juttu. Tema võibki teha teie reisist kõige ägedama pildi! Ka tema vajab kaamerat, mis ei karda vett, liiva, kukkumist. Lisaks peab olema kaamera väike, odav, ja lihtsasti kasutatav, sest pesamuna ei oska veel lugeda. Kuid pildistamine – see on imelihtne!

Pere noorimad tunnevad rõõmu kaamerast Nikon COOLPIX S33

See pisike ja värvilise korpusega kaamera on paljude lemmik. Menüü on tehtud lihtsaks ning üles ehitatud pildiliselt, mis teeb kaamera kasutamise eriti lihtsaks.

Kaamera peab vastu põrutusele kukkumisel kuni 1,5 m kõrguselt, kannatab pakast kuni -10 kraadi ja kannatab sukeldumist kuni 10 meetri sügavusele. Objektiivil on kolmekordne suum.

Siit valikust leiab igaüks endale sobiva kaamera ja puhkuse nautimine võib alata. Ja võite kindel olla, et reisipilte vaadates muutuvad teie mälestused ja emotsioonid taas kirkaks. Muide täiesti tasuta!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply