Nikon vähendab supertelefoto kaalu uute objektiividega AF-S NIKKOR 600 mm f/4E FL ED VR ja AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR

By in
457

Amsterdam, Holland, 2. juuli 2015. Nikon teatab täna kahest uuest professionaalseks kasutuseks ettenähtud supertelefotoobjektiivist, mille konstruktsioon on oma klassi kergeim: AF-S NIKKOR 600 mm f/4E FL ED VR ja AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR.*

 

Nende uute objektiividega parandab Nikon toimivust ja vähendab oluliselt kahe tuntud supertelefoto töövahendi kaalu. Uus 500 mm f/4E on oma eelkäijast 20 protsenti kergem. Uus 600 mm f/4E on koguni 25 protsenti kergem.

 

Mõlemad objektiivid on täiesti uue optilise ehitusega, mis sisaldavad kergekaalulisi fluoriidist klaaselemente ning nanokristallkatet ja ED-klaasi. Muljetavaldavad kaaluvähendused on võimalikud tänu fluoriitelementidele ja magneesiumisulamit sisaldavale ehitusele. Uusi tehnoloogiaid on kasutatud mõlemas objektiivis. Nende hulka kuulub elektromagnetiline objektiiviava, mis tagab kiirete valangute ajal ühtlasema ja täpsema särituse: funktsioon, mida hindavad kõik kiireid spordialasid jäädvustavad inimesed. Igas objektiivis on kasutatud ka uusimat Nikoni stabiliseerimistehnoloogiat, millel on muljetavaldav nelja astme eelis ja mis sisaldab kiire tegevuse jälgimiseks režiimi SPORT. Muude uute funktsioonide hulka kuuluvad Kensingtoni lukustuspiluga pöörlev statiivikrae ja täiesti uued laagrid kaadrikompositsioonide vahel sujuvaks liikumiseks. Samuti kasutatakse mõlemas objektiivis Nikoni oma fluorkatet, mis tõrjub vett, tolmu ja mustust.

 

Nikon Europe’i objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht Zurab Kiknadze ütleb järgmist: „Need täiesti uued NIKKORI optikaseadmed lahendavad ühe supertelefoto objektiivide peamise probleemi – kaalu. Mõlemad supertelefoto objektiivid on suurepärased, vähendades kaalu ja parandades toimivust täiesti uue optilise ehituse ja uusimate objektiivitehnoloogiatega. Kerge ehitus tuleb valdkonnas märkimisväärselt kasuks, vähendades korpusele rakenduvat koormust ja tagades paremini tasakaalustatud käsitsemise.”

 

 

Uus tasakaal

Kõik, kes on veetnud aega suure supertelefoto objektiiviga, teavad, et iga gramm loeb ja kiirus on tõesti tähtis. Tänu fluoriitklaasile ei ole nende uute objektiivide kerge kaal saavutatud pildikvaliteedi hinnaga. 3090 g (ligikaudu) kaaluv uus 500 mm objektiiv on oma eelkäijast 790 g kergem ja kaalub tegelikult vähem kui praegune 200–400 mm f/4 VR II. Uus 600 mm objektiiv kaalub ligikaudu 3810 g ja on oma eelkäijast koguni 1250 g kergem. Mõlema objektiivi esiosa palju kergem ja fluoriitelementide kasutamine parandab ka optilist toimivust.  Koos mõlema objektiivi kiire f/4 suurima ava ja Nikoni muljetavaldava stabiliseerimisega tagavad need uued supertelefoto objektiivid hämmastava selguse ja täpsuse. Professionaalsed spordi- ja loodusfotograafid peavad väiksemat koormat kaasas kandma ja saavad rohkem pildistada.

 

Kindel ja usaldusväärne

Hulk uusi funktsioone tagavad, et Nikoni uued 500 mm ja 600 mm objektiivid pakuvad erakordset pildistamise stabiilsust. Uusima põlvkonna Nikoni stabiliseerimistehnoloogia annab mõlemale objektiivile muljetavaldava nelja astme eelise, minimeerides tulemuslikult hägusust, mida kaamera rappumine võib põhjustada. Stabiliseerimine toimib vaikselt ja mõlemal objektiivil on Nikoni režiim SPORTS VR ja automaatne statiivi tuvastamine. Režiim SPORT VR näitab kiire liikumise pildistamisel pildiotsijas stabiilset pilti ja võimaldab pidevat pildistamist samasuguse kaadrikiiruse ja katiku vabastamise viivitusega nagu siis, kui stabiliseerimine on välja lülitatud. Objektiividel on ka elektromagnetiline objektiiviava. See spetsiaalne mehhanism võimaldab suurepärast jälgimise automaatset teravustamist ja automaatsärituse stabiilset juhtimist, eriti siis, kui pildistatakse suure kaadrikiirusega.

 

Kiire teravustamine

Nikoni Silent Wave’i mootor võimaldab ülikiiret ja ülivaikset automaatset teravustamist sujuva käsitsi muutmisega. Lisaks käsitsirežiimile kasutatakse kahte automaatse teravustamise režiimi: A/M annab prioriteedi automaatsele teravustamisele isegi teravustamisrõnga kasutamisel ja M/A võimaldab automaatse teravustamise režiimis hetkega automaatselt teravustamiselt käsitsijuhtimisele lülituda. Mõlema objektiivi puhul kasutatav uus teravustamispiir võimaldab fotograafidel piirata teravustamisala nii, et objektiiv saab veelgi kiiremini teravustada. Lülitil on kaks asendit: FULL ja ∞–10 m 600 mm objektiivil ning FULL ja ∞–8 m 500 mm objektiivil. Lisaks on väikseim teravustamiskaugus nüüd 500 mm objektiivi puhul lausa 3,6 m ja 600 mm objektiivi puhul 4,4 m.

 

Parem optiline jõudlus

Igal objektiivil on täielikult ümberkujundatud optika, millel on 12 rühmas 16 elementi.

600 mm objektiiv sisaldab nelja eriti madala dispersiooniga (ED) klaaselementi ja 500 mm objektiivil on neid kolm. Mõlemas objektiivis kasutatakse nanokristallkatet ja kahte fluoriidist objektiivielementi. Kromaatiline aberratsioon on minimaalne ning helklust ja varikujutisi on tulemuslikult vähendatud. Lisaks on mõlemal objektiivil üheksa labaga objektiiviava, mis muudab teravustamisalad loomulikuks, eraldades selgelt objekti ja tausta.

 

Parandatud ergonoomia

Hulk ergonoomikatäiustusi muudavad nende uute objektiivide käsitsemise oluliselt mugavamaks. Uued fluoriitklaasist elemendid ei aita üksnes üldist kaalu vähendada: nad muudavad ka mõlema objektiivi esiosa kergemaks, nihutades raskuskeskme tahapoole ja tagades sel viisil stabiilsema kasutamise.

 

Mõlemal objektiivil on täiesti uute laagritega statiivikrae rõngad, et horisontaal- ja vertikaalsuuna vahetamine toimuks sujuvamalt. Objektiivide kaasaskandmise hõlbustamiseks on statiivi paigaldusalus paigutatud tagaosale lähemale – muudatus, mis võimaldab kaasasoleva üheosalise päikesekaitse hõlpsat ümberpööramist. Lisaks tagavad iga objektiiviga kaasas olevad statiivikraed üksjalgstatiiviga pildistamisel suurema stabiilsuse. Mõlemal objektiivil on 40,5 mm sisselükkamiseks ka ühesugune pilu.

 

Tööloomad

Mootorispordist kuni väljakuspordini ja suurtest loomadest lindudeni – need objektiivid ületavad suuri vahemaid, toimivad hästi pea igasuguses valguses ja tagavad silmapaistvalt teravad ja kontrastsed pildid. Kuna loodus ja tegevused tähendavad sageli karme tingimusi, on nii 500 mm kui ka 600 mm mudelitel nüüd objektiivi ees fluorkattega kaitsev klaaselement. Kate tõrjub vett, tolmu ja mustust ning teeb klaasi puhastamise lihtsaks pinda kahjustamata. Kombineerides selle omaduse tugeva ehituse ja statiivikrae Kensingtoni lukuga, on nendel objektiividel kõik, mida professionaalse kasutamise käigus vastupidamiseks vaja.

 

Tarvikud

Mudelid AF-S NIKKOR 600 mm f/4 E FL ED VR ja AF-S NIKKOR 500 mm f/4 E FL ED VR sobivad väga mitmesuguste AF-I/AF-S-i telekonverteritega, kuni seeriani TC-20E (k.a), mis võimaldab automaatse teravustamise kasutamist f/8-ga ühilduvale kaamerale paigaldatuna. Mõlemad objektiivid ühilduvad ka uue (valikulise) ringpolariseeritud filtriga C-PL405, millel on filtriratas, mis teeb hõlpsaks filtri pööramise pärast selle paigaldamist objektiivi.

 

Nikon toob turule ka kaks uut kohvrit. CT-505 on mõeldud 500 mm objektiivile ja CT-608 kaitseb 600 mm objektiivi. Mõlemad tugevad ja samas kerged kohvrid on sisselükatava käepidemega, mistõttu saab neid hõlpsasti virnastada, ja neil on eraldi sahtel filtritele ja telekonvertritele. 

 

Lisaks sisaldab 600 mm objektiiv HK-40 üheosalist objektiivi päikesekaitset ja olemasolev HK-34 üheosaline objektiivi päikesekaitse on kaasas 500 mm objektiiviga. Muud mõlema objektiiviga kaasas olevad tarvikud on Nikoni üksjalgstatiivi krae, 40,5 mm sisselükatav NC-filter, otsa lükatav eesmise objektiivi kaas ja LN-2 rihm.

 

FOOTNOTE

*Täiskaadriga (35 mm vorminguga pildiandur) digitaalse üheobjektiivilise peegelkaameraga ühilduvate, f/4, ühekordse fookuskaugusega AF 500 mm ja 600 mm objektiivide hulgas, mis on saadaval seisuga 03.04.2015. Väide põhineb Nikoni uuringul.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply