Kaunis foto – kingitus preilile

By in
660

Eestis on levimas trend kinkida neidudele sünnipäevaks fotosessioon koos kõige sinna juurde kuuluvaga – soeng, kerge meik, kostüümid ja lavastus.

Fotograaf Annika Metsla fotografeerib lapsi. Temalt tellitakse nii perepilte kui ka laste portreid, ning tema eemärk on jäädvustada lapsed ja nende emotsioonid ehedalt. Kuid juba teismelistele tüdrukutele sobib tähtpäeval kinkida personaalne fotosessioon. “See on lahe kogemus ja neidudele see väga meeldib,” selgitab Metsla. Sellisest kingitusest lähevad eriti elevile 10-13-aastased tüdrukud, kes naudivad protsessi täiega. Metsla on erilisi fotosessioone teinud ka pisut nooremate tüdrukutega, kuid seda rohkem vanemate rõõmuks. Soeng, meik, kostüümid, pildistamine  – see on ikka tüdrukute pärusmaa, poisid selliste asjade vastu suurt huvi ei tunne. “Poisid pole piisavalt edevad,” mõtiskleb Metsla.

Tavaliselt kohtub fotograaf enne pildistamist võimalusel nii vanema kui ka lapsega, et nendega tuttavaks saada ja arutada läbi stilistika ja fotosessiooni plaan. “Idee, mida teha ja kuidas pildistada, tuleb tavaliselt lapse hobidest. Ja oma osa on kindlasti ka lapse iseloomul,” selgitab Metsla. Nii on ta pildistanud uiskudel jääprintsessi – neiut, kes tegeles iluuisutamisega, ja iluvõimlejat, kelle nimi oli Ingel. Metslal on mõlemad pildistamised eredalt meeles. “Fotosessioon jäi kevadesse, aga õnneks leidsime jääs Kaberneeme mere ning neiu sai seal uisutada ja mina pildistada. Ingli fotosessiooniks ammutasin inspiratsiooni tema nimest ja pildistasime teda lumeinglite taustal talvel,” meenutab Metsla. Vahest on kokku miksitud kaks hobi, näiteks maailmine ja hip-hop tants.

Fotod jäävad perekonna albumisse, keegi Metsla juurde konkreetselt modellialbumisse fotosid tegema tulnud pole, kuigi ilmeilusate kaadrite seast on ta isegi otsinud modelle, kes võiks näiteks reklaampiltidele sobida. Seni Metsla ühe lapsega mitut fotosessiooni teinud pole, see on jäänud ikkagi ainukordseks sündmuseks.

Metsla on seisukohal, et kuigi stiliseeritud fotosessioonid erinevad tavalistest perepiltidest, ja nõuavad nii juuksurit kui ka meikarit, jäägu lapsed ikka lasteks. “Pigem otsin ikka ehedat emotsiooni ja hoiame väikesed tüdrukud armasad,” on ta paksu meigikihi ja ülestiliseerimise vastu.

Eraldi stilisti Metsla fotosessioonidele kaasanud pole, lastele on kostüümid leitud vanematega koostöös. “Eelnevalt paneme paika, millised riided ja aksessuaarid vanem kaasa võtab ja mida otsin mina,” selgitab ta. Teemakohase riietuse leiab alati.

Ilusate fotode saamise eeldus on, et fotosessioonile tuleb puhanud laps. “Ärge planeerige ettevõtmist lapse koolipäeva lõppu, kui ta on käinud ka mitmes huviringis või trennis,” rõhutab Metsla, sest rõõmsa ja reipa lapsega sujub koostöö paremini. Ka on protsess üsna pikk. “Kui on näiteks pikad juuksed, siis juba nende sättimine võtab tunni-poolteist, kerge meik, riietumine,” loetleb ta, mis kõik nõuab aega.

Ka on fotograafil keeruline lastega, kes on liigselt valmistunud. “On olnud juhuseid, kui modellisaadetest on ebaloomulikud poosid selgeks õpitud. Nii on keeruline last loomulikus olekus tabada,” tõi ta välja veel ühe komistuskivi, millele võib sattuda. “Ma siiski püüan loomulikkuse kätte saada.”

Metsla on pildistanud noorusest peale. Fotograafia on hobi, mis on tööks kasvanud. “Viimased 10 aastat on hobi olnud põhitööks,” selgitab ta. Erilised fotosessioonid lastega on temani jõudnud loomulikku rada pidid. “See oli asjade loomulik jätk. Pildistasin pulmi, siis tulid lapsed, keda kutsuti pildistama ja nii see läks,” räägib fotograaf, kellele meeldib pildistada just inimesi.

Fotokotis on Metslal kaks Nikoni kaamerat D4 ja D3S ja kuus objektiivi. Kodus on objektiive veelgi ja alati enne pildistamist peab mõtlema, milliseid vaja läheb. Valikus on Nikoni objektiivid alates fix’idest. “Nikoni kaameraid on väga mugavad käsitleda,” kiidab Metsla. Ta väldib kunstvalgust ning seetõttu ei kanna ta kaasas valgustusevarustust. “Kui vähegi võimalik, eelistan loomulikku valgust.” 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply