OLEN PÕNEVUS: UUS NIKON D7100

By in
615

Nikon annab välja uue, entusiastidele mõeldud DX-formaadis kaamera, 24,1-megapikslise Nikon D7100: see on võimas ja seda on ülimalt mugav kaasa võtta, et oma piltidele adrenaliinisärtsu lisada. Oma võimalusterohkuse ja erakordselt vastupidava korpuse kohta on Nikon D7100 üllatavalt kerge ja kompaktne, mugav kaaslane ka kordadeks, mil peate plaanitust palju kaugemale minema. Selle profitasemel 51-punktine automaatse teravustamise süsteem elustab teie nägemuse erakordsete tulemustega, olgu need siis peensusteni detailsed fotod või selged ja teravad Full-HD-videod.

Uut võimsat kaamerat esitledes ütles Marina Gurevich, Nikon Europe’i laiatarbe DSLR-i tootejuht: „Kui pildistate maastikke, loodust, metsloomi või olete kirglik rändaja, on Nikon D7100 just teile mõeldud. See pakub võimsat funktsioonikomplekti, mis avardab DX-formaadi piire. Kõik see on pakitud vastupidavasse ilmastikukindlasse korpusse, nii et pühendunud fotograafid saavad nüüd nautida suurepärast töövõimekust kaameras, mida võib igale poole kaasa võtta.”

Ta lisas: „Nikon D7100 suurepärane pildikvaliteet ja tipptaseme ergonoomika annab teie käsutusse vahendid, mis sütitavad kire pildistamiseks. See DX-kaamera on loodud andma erakordseid tulemusi ja valmis igaks väljakutseks.”

TÄIUSTATUD TÖÖVÕIME SENSATSIOONILISE KVALITEEDIGA PILTIDEKS

Nikon D7100 pakub võrratut töövõimet ja tohutut hüpet pildikvaliteedis tänu inspireerivale funktsioonivalikule. See võimas 24,1-megapiksline DX-formaadis CMOS-andur tagab teravad ja üksikasjalikud pildid. Kuna andur ei kasuta madalsagedusfiltrit (OLPF), kasutatakse megapikslid maksimaalselt ära muljetavaldavalt kõrge eraldusvõime saavutamiseks. Pildid jäävad ülimalt teravad, nii et isegi peeneimad tekstuurid (nt juuksed või suled) saab jäädvustada ülikõrge lahutusega. Kaamera pilditöötlusmootor EXPEED 3 pakub kiiremat töötlust, erksat värvide reproduktsiooni ja täiustatud müravähendust.

Suurem ISO-tundlikkus (100–6400, laiendatav kuni väärtuseni 25 600) tagab suurepärased tulemused isegi hämarates või pimedates oludes ja võimaldab selgelt jäädvustada kiiresti liikuvaid objekte. Sarivõte on tagatud kuni 6 kaadrini sekundis, et hõlpsalt tabada kärmete liigutuste detaile või kiirelt muutuvaid näoilmeid. Selle kaameraga võite alati sündmuste keskpunktis püsida.

PROFESSIONAALNE 51-PUNKTINE AUTOMAATSE TERAVUSTAMISE SÜSTEEM

Nikon D7100 automaatse teravustamise süsteem pakub profitaseme töövõimet, kasutades kaameraga D4 sama algoritmi. Selles rakendatakse 51 fookuspunkti 15 ristlõike anduriga keskosas, mis tagab veatu täpsuse ja objekti tabamise. Kiire teravustamine õnnestub isegi madala kontrastsusega keskkonnas, kuna esmane automaatse teravustamise tuvastamine käib kiiremini. Automaatne teravustamine on võimalik kombineeritud avaväärtusega f/8, nii et kasutada saab rohkem objektiivide ja telekonverterite kombinatsioone – midagi uut selle klassi kaamerate puhul. Faasi tabamise automaatne teravustamine on võimalik minimaalse valgustatuseni (–2 EV), et saada täpne fookus isegi kõige pimedamates oludes, sh kuuvalgel.

Faasi tabamise automaatset teravustamist on pildiotsijaga pildistamisel täiustatud parema juhitavuse, täpsuse ja kiirusega. See pakub suures valikus alarežiime ühe punkti alast dünaamilise alani (9, 21 või 51 punkti sättega), ruumilise kalkeerimise ja automaatalani. Reaalaja vaates on täiustatud ka kontrastitajuga automaatset teravustamist, parandades selle kasutusmugavust, täpsust ja kiirust. Veel on täiustatud video täisajaga automaatset teravustamist, et saavutada veel paremaid teravustamisomadusi.

Stseenituvastussüsteemis kasutatakse võimsat 2016-pikslist mõõteandurit, et tuvastada täpselt teie objekti keskkond enne pildistamist, optimeerides paremaks juhtimiseks automaatset säritust (AE), automaatset teravustamist ja automaatset valge tasakaalu. Nikon D7100 51-punktise automaatse teravustamise süsteemi ja 2016-pikslise RGB-anduri sünergia pakub väljapaistvat töövõimet, mis ületab suurelt oma eelkäijate oma.

DX-FORMAADI UUED VÕIMALUSED 1,3-KORDSE KÄRPIMISEGA

1,3-kordne kärpimine pakub ainulaadseid võimalusi, mis laiendavad DX-formaadi piire. Esiteks suurendab see tänu täiendavale 1,3-kordse telefoto efektile teie olemasolevate ja uute objektiivide potentsiaali. Selles režiimis katavad 51 fookuspunkti kaadrist veel laiema osa (äärteni välja), et saada erakordne objektihõive. Samuti võimaldab see kiiremat tööd: pidevas võtterežiimis kuni 7 kaadrit sekundis ja täis-HD-video salvestamisel kuni väärtuseni 50i/60i. Need funktsioonid annavad üheskoos ainulaadseid võimalusi eluslooduse ja dünaamilise liikumise pildistamiseks ning teie telefotoobjektiivide maksimaalseks ärakasutamiseks.

ÜLIM VASTUPIDAVUS KOMPAKTSES KORPUSES

Nikon D7100 kerge ja vastupidav korpus (magneesiumsulamist üla- ja tagakattega) on esmaklassiliselt tolmu-, põrutus- ja ilmastikukindel, nii et tegu on väga tugeva, kuid samas omas klassis mugavalt kerge kaameraga. See kaalub kõigest 675 g, ühendatud osad on niiskuse ja tolmu sissetungi vältimiseks kindlalt tihendatud ja kaamera sisse- või väljalülitamisel aktiveerub pildianduri puhastusfunktsioon automaatselt. Katikumehhanismi on testitud 150 000 tsükli vältel rasketes tingimustes. Mida te ka ei teeks või kuhu läheks, D7100 on kaamera, mille peale võite kindel olla.

ERGONOOMILINE JA INTUITIIVNE

Nikon D7100 on ergonoomiliselt nii disainitud, et see oleks kompaktne ja püsiks kindlalt käes. Kaameral on suure jõudlusega pildiotsija ligikaudu 100% kaadri teravussügavuse ja 0,94-kordse suurendusega. Suure lahutusvõimega LCD-ekraan oma 8 cm 1229-kilopunktise lainurkvaatega võimaldab selget ja täpset kadreerimist. Teie käsutuses on uued kasutusfunktsioonid pildiotsija, reaalajas vaate ja taasesituse jaoks. Täiustatud nupuga „i” pääsete otse sagedamini kasutatavate funktsioonide juurde ja punkti valge tasakaalu saab kiirelt määrata reaalaja vaates pildistamisel. Kahe mälukaardi pesa lisab paindlikkust selles, kuidas pilte teha ja salvestada: esimese kaardi täitumisel saab hõlpsalt teisega jätkata või salvestada fotod ühele ja videod teisele.

KAHE VIDEOFORMAADIGA FULL-HD-VIDEO

Pildikvaliteedi tipptase ja kasutushõlpsus kehtivad ka Full-HD-video puhul: Full-HD-videot (1920 x 1080) saab jäädvustada 1,3-kordse kärpimise režiimis kaadrikiirusel kuni 60i/50i ja DX-formaadis kuni väärtuseni 30p/25p/24p. Loomingulisi efekte (nt valikuline värv) saab rakendada reaalajas. Kaameral Nikon D7100-l on sisseehitatud stereomikrofon, kuid see ühildub ka välise mikrofoniga ME-1.

KÕRGE KONTRASTSUSEGA STSEENIDE SELGE JÄÄDVUSTAMINE

Kõrge kontrastsusega stseenide jäädvustamisel säilitab aktiivne D-Lighting (ADL) selged detailid nii valguses kui ka varjudes, isegi kui objekt liigub. Tasakaalustatud täitevälgu režiimis reguleeritakse välgu väljund optimaalsele tasemele. Kui objektil on suuri erinevusi heleduses, aitab suure dünaamilise ulatuse (HDR) funktsioon säilitada nii pildi tumedate kui ka heledate piirkondade detaile, tehes kaks järjestikust võtet eri säritustega ja ühendades need siis intelligentse töötluse abil üheks pildiks.

LIHTNE PILTIDE JAGAMINE JUHTMEVABA ÜHENDUSE ABIL

Valikulise mobiili juhtmevaba ühenduse adapteriga WU-1a saab pildid kaamerast Nikon D7100 hõlpsalt ja juhtmevabalt edastada AppleTM-i või AndroidTM-i nutiseadmesse*, et neid sealt juba suhtlusvõrgustikes või fotosaitidel jagada. Nüüd saate oma parimaid pilte kohe jagada sõprade või fotohuviliste kogukonnaga, kus te ka parajasti ei asuks. Peale selle saate kaamerat oma nutiseadme kaudu juhtida, et teha diskreetseid kaugjuhitavaid võtteid – nii saate teha suurepäraseid pilte ilma oma objekte häirimata.

INSPIREERIVAD EFEKTID REAALAJAS

Efektirežiim lisab originaalseid nüansse nii fotodele kui ka videotele. Valikus on seitse eriefekti: valikuline värv, pisipilt, hele ja tume tonaalsus, siluett, värviskits ja öövaade. Kõiki neid saab reaalaja vaates rakendada, nii et näete tulemusi juba pildistades. Valikulise värvi valimisel saate rõhutada üht kuni kolme värvi mustvalgel taustal. Keerake vaid režiiminupp efektide peale ja teile avaneb terve uus pildiloomingu maailm. Peale selle on saadaval valikud efektide rakendamiseks ja retušeerimiseks pärast pildistamist.

TARVIKUD HÕLPSAKS KAUGJUHTIMISEGA PILDISTAMISEKS

Nikon annab teada ka uuest juhtmevaba kaugjuhtimise saatjast WR-1, mis laiendab veelgi Nikoni just uuenenud juhtmevaba kaugjuhtimise tarvikute valikut. Saatjal WR-1 on punktmaatriksekraan ja hulk tipptaseme funktsioone, mille abil saab kasutaja juhtida enamikku pildistamistoiminguid lihtsast katiku kaugvabastusest keerukate mitme kaameraga süsteemideni. Nikon D7100 külge kinnitatuna on võimalik ka vaadata ja muuta kaamera sätteid. Eelprogrammeerida saab mitmesuguseid pildistamisstsenaariume, sh samaaegset pildistamist, intervalltaimeriga pildistamist ja kohandatud katiku vabastuse viivitust. Takistusteta side tagamiseks raadiosagedustel töötava WR-1 vastuvõtjate paari tööulatus on kuni 120 meetrit, mida saab veelgi suurendada mitme WR-1 ja/või WR-R10 kombineerimisel.

PÕHIOMADUSED

 • 24,1-megapiksline DX-formaadis CMOS-andur: ilma OLPF-ita, piltide erakordne teravus isegi väikseimates detailides.
 • Pildiprotsessor EXPEED 3: kiirem töötlus, ergas värvide reproduktsioon ja täiustatud müravähendus.
 • ISO-tundlikkus 100–6400, laiendatav kuni väärtuseni 25 600: erakordne töövõime väheses valguses.
 • Profitasemel automaatse teravustamise süsteem: rakendab 51 fookuspunkti, millest 15 on ristlõike tüüpi, et tagada kiire ja täpne automaatne teravustamine.
 • Sarivõte kiirusel 6 kaadrit sekundis: tagab, et saate alati kiire tegevuse pildile.
 • 1,3-kordne kärpimisfunktsioon, mis avardab DX-formaadi võimalusi: spetsiaalne telefoto efekt, suurem kiirus (kuni 7 kaadrit sekundis) ja eriti suur automaatse teravustamise katvus.
 • 2016-piksline RGB-mõõtmisandur stseenituvastussüsteemiga: väga hoolikas mõõtmine täpse särituse saamiseks; automaatsärituse, automaatse teravustamise ja automaatse valge tasakaalu optimeerimine ülimaks täpsuseks.
 • Täis-HD-video: 1080p kuni 60i/50i ja 30p/25p/24p sujuvaks videosalvestuseks.
 • Suure jõudlusega pildiotsija: ligikaudu 100% kaadri teravussügavuse ja 0,94-kordse suurendusega.
 • Suure lahutusvõimega LCD-ekraan: pakub 8 cm 1229-kilopunktist lainurkvaadet.
 • Mugavalt kaasaskantav: võimsad funktsioonid on mahutatud kõigest 675-grammisesse kompaktsesse korpusse.
 • Vastupidav magneesiumisulamist korpus: tihendatud tolmu-, ilmastiku- ja põrutuskindlaks.
 • Kahe SD-mälukaardi pesa: võimaldab ületäitumisel salvestamist, varundamist või RAW- ja J-PEG-failide eraldi salvestamist.
 • Kergelt kättesaadavad kasutusfunktsioonid: täiustatud nupp „i” ja punkti valge tasakaal reaalaja vaates kiirelt ning täpselt valge tasakaalu määramiseks.
 • Aktiivne D-Lighting: säilitab detailid valguses ja varjus, et saada hästi tasakaalustatud pilte.
 • Suur dünaamiline ulatus (HDR): teeb ühe katikuvabastusega kaks võtet ja ühendab need, et luua detailirikkaid pilte suure kontrastsusega oludes.
 • Efektide režiim: võimaldab valitud efekte rakendada reaalaja vaates nii fotodele kui ka videotele.
 • Juhtmevaba ühenduvus*: ühildub mobiili juhtmevaba ühenduse adapteriga WU-1a abil.
 • NIKKORi objektiivid: tunnustatud NIKKORi objektiividega saab kaamera 24,1 megapikslit ja 1.3-kordset kärpimisrežiimi täielikult ära kasutada, et luua ainulaadseid pilte ja nautida DX-objektiivide hõlpsat kaasaskantavust.
 • Kaugjuhtimine: juhtige hõlpsalt kaamera põhifunktsioone eemalt valikuliste juhtmevabade vastuvõtjatega WR-R10 ja uus WR-1 ning juhtmevaba saatjaga WR-T10.

 

* Ühildub iOS™-i ja Android™-i nutiseadmetega. Selle funktsiooni kasutamiseks on vaja spetsiaalset rakendust Wireless Mobile Utility, mille saab tasuta alla laadida Google Play™ keskkonnast ja Apple’i App Store™-ist. Android, Google, Google Play, YouTube jt on ettevõtte Google Inc. kaubamärgid.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply