Saagu valgus! Nikon tutvustab uut välklampi SB-700

By in
451

Amsterdam, Holland, 15. september, 2010 – Nikon Euroopal on rõõm tutvustada teile täna uut välklampi – SB-700. Suure hulga funktsioonidega kasutajasõbralik ja arenenud välklamp kompaktses korpuses. See on teretulnud täiendus igaühele, kes soovib laiendada oma valgustustehnika arsenali ja avastada Nikoni loovvalgustussüsteemi võimalusi. 

Zurab Kiknadze, Nikon Euroopa objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht räägib: „SB-700 pakub kasutajatele võimalust arendada oma loovat potentsiaali kaugemale, kui seda lubab harilik sisseehitatud välk. Välklamp ühildub veatult Nikoni digipeegelkaameratega, kasutades ära i-TTL funktsioone, et pakkuda võimalikult vähese vaevaga parimaid tulemusi.“ 

Välklamp sobib ideaalselt paljudeks rakendusteks alates portree- ja stuudiopiltidest kuni sündmuste ja öise maastiku jäädvustamiseni ning sellel on Nikon Speedlighti tuntud kvaliteet. 

Välklambil on intuitiivne kasutajaliides ja kasutajasõbralik operatsioonisüsteem, mis sisaldab samal ajal mitmeid keerukaid funktsioone, nagu ka professionaalne välklamp SB-900. Sellel on Nikoni i-TTL, objektiivi läbiv mõõtesüsteem, mis tagab valguse täpse mõõtmise, ning mitmeastmeline automaatsuum, mis tuvastab automaatselt kasutatud fookuskauguse ning kohandab välgu vaatenurkadele 24 kuni 120 mm. Kasutajal on võimalus valida kolme valgustusvormi vahel, mida saab kiiresti vahetada vastavalt pildistamisolude vaheldumisele. 

Loodud mitmekülgseks 

Välklamp SB-700 sobib FX- ja DX-kaameratele ning selle kiire juhtmevaba juhtimine muudab välklambi ahvatlevaks laiale kasutajateringile, kaasa arvatud profifotograafid, kes soovivad oma loovvalgustussüsteemi laiendada. Seade võib toimida ka juhtvälklambina, mis juhib kuni kaht välklampide rühma ja nende valgushulkasid. SB-700 võib toimida ka kaugjuhtimisseadisena valgustuskomplektis. 

Pöörleva pea ja sisseehitatud hüppekaardi abil saab fotograaf välklambiga valgust suunata ning seintelt või laelt peegelduma panna. SB-700 välklambiga on kaasas ka Nikoni praktiline hajutuskuppel, mis muudab valguse ühtlaseks ja pehmendab otsese välgu varjusid. 

Välklambi põhjal on lukustushoob, millega saab välklampi turvaliselt kaamera külge kinnitada ja vältida selle lahtitulekut. Lisavarustuses on ka ilmastikukindel kinnitusvahend välitingimustes kasutamiseks. 

Peamised omadused: 

• Uus ja täiustatud LCD-kasutajaliides ning nuppude intuitiivne paigutus muudab funktsioonide valimise kiireks ja lihtsaks. 

• Maksimaalse juhtnumbriga 38 (FX-kaamera, standardvalgustus, ISO 100 tundlikkus ja 120 mm), on välklambil küllaga võimsust enamiku igapäevafotograafia valgustusvajaduste tarbeks. 

• Mitmeastmeline suum reageerib automaatselt olemasolevale fookuskaugusele kaameraga ühendatud objektiivil, mis vastab fookuskaugusele 24 kuni 120 mm. 

• Sõltuvalt pildistamisolukorrast on kiiresti võimalik valida kolme valgustusmustri vahel, mis muudab selle välklambi sobivaks mitmesugustes olukordades. Keskkaalutud mudel pakub rohkem võimsust ja suuremat juhtnumbrit ning sobib hästi objekti esiletõstmiseks ümbritsevast. Ühtlane mudel toimib hästi rühmapiltideks siseruumides või lamedal taustal ning standardmudel rõhutab veidi keskpunkti ja sobib muudesse olukordadesse. 

• Kiire taastumisaeg, ligikaudu 2,5 sekundit NiMH ja alkaline-akudega või 3,5 sekundit liitiumakuga. 

• Kiire kaugjuhtimisrežiim võimaldab muuta A ja B rühma Speedlight lampide valgushulkasid ning toimib ka kaugjuhtimisseadisena Nikoni loovvalgustussüsteemis. 

• SB-700 välklamp tuvastab automaatselt välgupea ülekuumenemise ja pikendab taastumisaega, kui temperatuur on liiga kõrge, kaitstes sellega välgupead kahjustuste eest. 

• Välklambi püsivara saab kerge vaevaga alla laadida Nikoni digipeegelkaamera kaudu. 

• SB-700 välguga on kaasas luminofoorlambi ja hõõglambi jäigad värvilised plastfiltrid, mis on vastupidavamad, kuumakindlamad ja harilikest kilefiltritest lihtsamad kasutada. Välklamp tuvastab need kaks jäika värvifiltrit automaatselt ja laseb kaameral vastavalt filtriandmetele valida optimaalse värvitemperatuuri. Lisavarustuses on ka värvifiltrite komplekt SJ-4.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply