AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II: Peaesineja

By in
489

Amsterdam, Holland, 15. september 2010 – Nikon Euroopa tutvustas täna uut professionaalset teleobjektiivi AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II, mis vahetab välja AF-S VR NIKKOR 200 mm f/2G IF-ED. Uuel objektiivil on nanokristallkate, uue põlvkonna vibratsioonivähenduse tehnoloogia (VR II) ja uus A/M teravustamisrežiim, mis annab kokkuvõttes täiusliku toote tõsisele fotograafile, kes ootab kompromissitut kvaliteeti.

Uuel objektiivil on eelkäija optiline ehitus, see annab suurepärase pildikvaliteedi koos hea teravuse, kontrasti ja lahutusvõimega, lisades veel kauni bokeh-efekti. Objektiivi tõhusus ilmneb eelkõige siis, kui on tegemist etenduste või saalispordi jäädvustamisega. 

Zurab Kiknadze, Nikon Euroopa objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht räägib: „Selle 200 mm objektiivi uues versioonis sisalduvad täiendused ja parandused vastavad NIKKORi uusimale tehnikale, pakkudes veelgi enam pildistamismugavust ja stabiilsust ning suurepäraseid tulemusi.“ 

Populaarse objektiivi uusversiooni valmistamisel on lähtutud professionaalsetelt fotograafidelt saadud tagasisidest. Parem käsitsetavus ja kasutajasõbralikkus koos erakordse pildikvaliteediga tunnistab Nikoni pühendumisest profifotograafide vajaduste rahuldamisele ning professionaalsete ja tõhusate NIKKORi objektiivide tootesarja jätkuvale täiustamisele. 

Üliteravad liikumisvõtted 

AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II objektiivil on nüüd uue põlvkonna vibratsioonivähenduse tehnoloogia (VR II), mis kompenseerib nelja astme võrra suuremaid katiku kiirusi, tehes kaamerat käes hoides teravate kujutiste saamise lihtsaks. Süsteem hõlmab kaht režiimi: Harilik režiim üldiseks käes hoides pildistamiseks ja aktiivne režiim näiteks liikuvate sõidukite põhjustatud vibratsiooni kompenseerimiseks. 

Silent Wave mootor (SWM) tagab vaikse ja täpse automaatse teravustamise, mis ei häiri pildistatavat ega sündmust. 

Olemasolevatele M/A ja M režiimidele on lisatud A/M režiim. See täiendav teravustamisrežiim võimaldab kasutada automaatse teravustamise prioriteeti isegi siis, kui teravustamisrõngast on pildistamise ajal kohandatud. 

Kristalselt selge 

Objektiiv koosneb 13 elemendist üheksas rühmas, kuhu kuulub kolm ED-klaasist elementi ja üks Super ED-klaasist element ning ühtlasi Nikoni ainulaadne nanokristallkate, mis tagab kõrgeima kvaliteediga kujutised. ED-klaaskonstruktsioon pakub teravaid ja kontrastirohkeid kujutisi, mis on NIKKORI objektiivide puhul ootuspärased, ning nanokristallkate vähendab parasiitkujutisi ja helkimist, mis tähendab, et võite kasutada objektiivi täies rahus ka otse vastu valgust pildistades. Objektiiv on silmapaistev ka bokeh-efekti ning objekti ja tausta eraldamise poolest tänu avarale f/2 avale, millega kaasneb ümar üheksa labaga objektiiviava. 

Valmistatud taluma ka raskeimaid katsumusi 

AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II objektiiv on valmistatud vastama professionaalide kõige karmimatele nõudmistele. Vastupidav magneesiumkorpus ja ilmastikukindel tihend näitavad, et see on õige objektiiv pildistamiseks ka keerukates ilmaoludes ning hoiab eemal niiskuse ja tolmu. Hingerahu tagamiseks kaitseb Nikoni eksklusiivne eemaldatav nõguskumer klaas eesmist klaaselementi juhuslike kriimustuste eest. 

Objektiiv ühildub täiuslikult Nikoni olemasolevate telekonverteritega, suurendades objektiivi ulatust ja seeläbi ka mitmekülgsust. AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II objektiiviga on kaasas objektiivi kate HK-31, statiiv, filtrihoidik ja kvaliteetne õlakoti kujuline ballistilisest nailonist kott CL-L1.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply