Kuidas hoida käes peegelkaamerat?

By in
686

Oleks rumal unistada, et kaamera värisemine on asi minevikust, eriti kui paljudele kaameratele või objektiividele on lisatud värinavastased ja pildistabiliseerimise süsteemid, et aidata Sul saada teravamaid tulemusi. Kuid ikkagi on võti teravate piltide saamisel see, kuidas Sa hoiad oma kaamerat.
Kui palju mõjutab kaamera värisemine Sinu võtet sõltub kasutatavast säriajast ja objektiivi fookuskaugusest. Mida pikem on säriaeg, seda kindlamalt pead hoidma kaamerat. Mida pikem on objektiiv, seda rohkem on liikumist ja suurendamist. Nii ei ole iga käest tehtud võte terav, ükskõik kui hoolsasti Sa ka kaamerat hoiad. Kuid kaamerat õiges haardes hoides suurendad Sa tunduvalt terava pildi saamise võimalusi.

BAASTEHNIKA
Hoides kaamerat silmade kõrgusel veendu, et Sinu parema köe nimetissõrm on vaba nii päästikule vajutamiseks kui teiste kontrollseadmetega opereerimiseks. Sellise olukorra saavutad, kui hoiad oma pöidla kaamera taga ning haarad käepidemest kõikide teiste sõrmedega, et toetada osaliselt kaamera raskust. Põhiraskuse kaamerast peab võtma Sinu vasak käsi, mis peab olema paigutatud kaamera alla, kusjuures sõrmed peavad jääma vabaks, et saaks opereerida objektiivi suumiga.

Pea meeles järgnevaid nippe:
1. KÜÜNARNUKID. Hoia oma küünarnukid võimalikult kehale lähedal!
2. LÕDVESTU. Seisa mugavas poosis, jalad kergelt harkis!
3. VASAK KÄSI. Toesta põhiosa kaamera raskusest vasaku käega! Kui kasutad lühikest ja kerget objektiivi, siis paiguta käsi kaamera alla. Pikema ja raskema objektiivi korral hoia kätt objektiivi all.

Pea meeles, et ära tee nii:
1. Ära kasuta oma vasakut kätt, et hoida kinni objektiivi kõrvalt kaamerast. See sobib kompaktkaamera puhul, kuid on välistatud peegelkaamera korral. Sedasi ei saa Sa kasutada suumi või fookuskontrolli ning on keeruline hoida kaamera stabiilsena objektiivi raskuse tõttu.
2. Kasutades suumi või fookuskontrolli sedasi, on raske vasaku käega toetada kaamerat, eriti pikkade ja raskete objektiivide puhul. Kui Su käsi on sellises asendis, siis võivad ka Sinu näpud kergesti objektiivi läätse ette sattuda ning pildile jääda.

TEISI TEHNIKAID
Mitte kõik pildid ei ole tehtud silmade kõrguselt. Siinkohal paar näidet, kuidas saavutada stabiilsus erinevates vaatepunktides.
Põlvitamine.
Talje kõrguselt pildistamiseks pead laskuma maha paremale põlvele. Siis saad suurema stabiilsuse saavutamiseks toetada vasaku küünarnuki oma teisele põlvele.
Kasuta ümbritsevat keskkonda.
Enamikes kohtades leiad igasuguseid objekte, mida saad kasutada abivahendina oma kaamera toetamisel. Eriti kasulikud on need raskete pikkade objektiivide korral. Samuti saad sellisel puhul kasutada palju pikemat säriaega, kui tavaliselt. Otsi abi aedade, seinade või kivide toest, et luua kaamerale tõeliselt stabiilne platvorm.

Allikas: internet

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply