Peegelkaamera eelised spordi pildistamisel.

By in
1569

Tänapäevased nutitelefonid on muutunud väga universaalseteks ja tundub, et asendamatuteks tehnilisteks vahenditeks. Pildistamise kui video salvestamise ja isegi monteerimise äpid on olemas enamikes nutiseadmetes. Ja saadud pildid on päris toredad, eriti kui mingi automaatne filter pildi kunstipärasemaks töötleb.

Siiski on mõned olukorrad, kus mobiilist sobivat pilti mingi väega välja ei võlu. Vaid üks näide: su laps läks jalgpalli treeningusse ja sul on soov pildistada tema treeninguid ja võistlusi jalgpallimurul. Mobiili põhiliseks hädaks kujuneb asjaolu, et tal puudub võimalus lähemale suumida. Pildid jäävad üldplaanideks, kus mängijad täpikestena ringi siblivad.

Nüüd oleks vaja kas korraliku suumiga kompaktkaamerat või veelgi parem – peegelkaamerat. Kuigi kompaktkaamera võib anda korraliku suumimisvõimaluse, puudub sageli mängu kvaliteetseks pildistamiseks vajalik kiirus, seda nii teravustamise kui järjestikvõtte osas.

Siin on mõned pildid mis tehtud peegelkaameraga Nikon D7500, mille ees on objektiiv 70-200mm f/4. Peegelkaamera tehnilised eelised on väga suured: päästik ja autofookus reageerivad kiiresti ja täpselt, sensori tundlikkust saab tõsta muretult, ilma et peaks kartma mürarikka pildi pärast. Ka objektiivi valgusjõud ja piisav suumiulatus tuleb kasuks. Miinuseks ongi ehk kaamera ja pikema objektiivi kaal. Tervet mängu läbi kaamerasilma jälgida on suur füüsiline koormus. Sul on võimalus kasutada kaamera toestamiseks statiivi või monopodi.

Mõned soovitused spordi pildistamisel:

  • Vali pildistamiseks pikema fookuskaugusega suum objektiiv. Näiteks NIKKOR AF-S 55-300mm f/4.5-5.6 G ED DX VR , NIKKOR AF-P DX 70-300mm f/4.5–6.3G ED VR või Nikkor 70-200mm f/4
  • Pane kaamera autofookusrežiim seadesse AF-C. Siis kaamera autofookus on jätkuva teravustamise režiimis ning liikuvad mängijad hoitakse fookuses.
  • Kasuta sarivõtte režiimi. Kaamera teeb järjestikvõtted kuni hoiate näppu päästikul. D7500 pildistab kiirusega kuni 8 kaadrit sekundis.
  • Liigu kaadriga sujuvalt kaasa kui mängija liigub jäta liikumise suunas piisavalt ruumi, et ka pall pildile jääks. Jalgpalli pildistades loeb mängu tundmine ja kogemus. Siis on lihtne juba ette näha, mis järgmisel hetkel toimuma hakkab.
  • Kasuta pildistamisel lahtisemat ava ja jälgi, et säriaeg oleks kiire (soovitavalt 1/1000 sekundit). Siis jäävad liikuvad objektid teravad ja taust on meeldivalt pehme.
  • Kuigi see on esialgu keeruline, siis ürita pildile saada mängijate emotsioone. Suures plaanis pildistatud võidurõõm või kaotusevalu on väga emotsionaalne hetk.
  • Grupipilt on oluline pärast võistluseid. Olgu siis karikaga või ilma. Meeskond on pildil koos ja see on oluline hetk. Jälgige mis jääb ka pildistamise hetkel võistkonna taustaks. Taustaks sobivad kohad, kus pole palju detaile (postid, reklaamid, asjasse mitte puutuvad inimesed). Mida detailivaesem on taust, seda paremini tuleb meeskond esile. Täida kogu kaader võistkonnaga. Tee kordusvõtteid, et tagada olukord, kus kõigil on silmad lahti ja sobiv näoilme.
54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply