Kuidas pildistada autot nagu professionaal.

By in
829

Tahad oma autost teha suurepäraseid fotosid või pildistada uhkeid autosid autonäitustel? Järgi neid nõuandeid, et saada parimad fotod.

Soovid teha dramaatilisi fotosid ägedatest eksootilistest autodest, mida näed autonäitustel? Või äkki soovid iseenda kaunist autot jäädvustada? Autode pildistamine ei ole alati lihtne, kuid kui järgida mõnda lihtsat reeglit, siis muutuvad Sinu fotod päris kiiresti paremaks. Alustamiseks ei ole vaja ka väga palju tehnikat – lihtsalt Sinu kaamera, auto ja eneseteostamise soov. 

Pane varustus kokku
Ainsad kaks asja, mida Sa reaalselt vajad, on kaamera ja auto. Isegi Sinu iPhone suudab jäädvustada fotosid autodest, kuid kui soovid professionaalseid tulemusi, siis pildista peegelkaameraga. Objektiiv NIKKOR 20mm f/1.8G AF-S ED on üks võimalik objektiiv, mis aitab Sul jäädvustada säravaid fotosid autost loomulikus keskkonnas. Makro objektiiv , näiteks NIKKOR AF-S 105mm f/2.8G MICRO IF-ED VR II on vajalik, kui soovid suures plaanis fotosid detailidest nagu näiteks rattad, märgid või sisekujunduse osad.

Kui oma kaamerat seadistad, siis veendu, et teed fotosid RAW formaadis. See annab Sulle võimalusi vähendada valgustatud kohtade ülevalgustust või hoopis tumedaid alasid esile tõsta. Mõlema teemaga võib olla pilditöötluses kriitiline.

Statiiv on hea mõte, kuna see tagab, et kaamera püsib võtte ajal paigal, tagab pikema särituse, mis omakorda võimaldab lasta sisse rohkem valgust hämaras võttekohas pildistades.

Kui pildistad oma autot siis veendu, et Su auto on nii puhas kui võimalik . Teel pildistamise kohta tekivad autole ikkagi poripritsmed, kuid nende puhastamiseks võtta kaasa rull paberit ja puhastusvahend.

Arvesta pildistamise asukohaga
Kui Sul on võimalik pildistada erinevates asukohtades, siis mõtle hoolikalt järele, milline keskkond sobib hästi konkreetse auto stiiliga. Lisaks arvesta milline valgus päevast sobib kõige enam. Pildistamisel loomulikus valguses on palju kordumatuid võimalusi. Vahel mängib sobiva olukorra loodus ise, vahel rikub võttepäeva täielikult. Selles seisneb välitingimustes pildistamise väljakutse.

Vali õiged nurgad
Kui pildistad autot, siis eeldatavasti on võimalik seda liigutada, et leida parim nurk pildistamiseks. Paljud fotograafid panevad oma kaamera hästi madalale, peaaegu suunaga alt üles, et anda fotole dramaatiline ilme.

Auto esinurga suunas pildistamine (tuntud kui ¾ vaade) on samuti populaarne. Sellise nurga alt pildistades näeb ühes kaadris autost suuremat osa – pane tähele, et fotol on näha nii esivõre, küljepaneel kui ka kapott. Lisaks ei jää sellise nurga alt pildistades peale Sinu peegeldus. Küljelt pildistades muutub kogu küljepaneel paraku suureks peegliks, kust leiab suure tõenäosusega fotograafi peegelduse. Loomulikult on Photoshop’i kasutades võimalik end sealt ära saada, kuid alati on lihtsam seda vältida pildistamise ajal.

Auto peaks olema nii paigutatud, et parim osa valitud maastikust jääks selle taha ja kui saad kasutada autot selleks, et varjata võimalikke segavaid faktoreid nagu näiteks reklaamid või teemärgid. Kui autot pargid, siis pea meeles pöörata rool kaamerast täielikult eemale. – niiviisi saab jäädvustada auto rehve ja foto jääb huvitavam. 

Automaatesitlus: SEES

Ära unusta detaile
Auto pildistamisel tekib kiusatus jäädvustada peale terve auto mitmete nurkade alt, kuid ära unusta autole lähedale minna, et näidata mõndasid auto olulisi detaile. Esiteks, mine sisse ja jäädvusta auto sisemust. Otsi käsitsi õmmeldud istmeid või rooli, huvitavat käiguvahetuskangi, päris puidust paneele või muud sellist, mis iseloomustab konkreetset autot.

Vaata autot lähemalt ka väljastpoolt – võib-olla on sellel autol taga ägeda välimusega topeltsummuti, mis kohe kutsub lähedalt pildistama? Kui see on kiirendusauto, siis võib sellel küljel olla “V8” mark, mida on hea pildistada näitamaks, kui võimas mootor sellel masinal on.

Loomulikult ära unusta auto margi sümbolit. Selliste autode märgid nagu Bentley, Aston Martin or Lamborghini on sama ikoonilised kui autod ise – nendest fotode tegemine on kindlasti vajalik.

Liiguta kaamerat liikuva objektiga kaasa
“Kaasavedamine” tähendab sisuliselt kaamera liigutamist koos liikuva objektiga (näiteks auto) nii, et objekt püsib kaadris. Kuigi see kõlab lihtsalt, on see pildistamistehnika, mis vajab harjutamist.

Kuigi liikuva auto pildistamiseks on lihtne kasutada väga kiiret säriaega (üle 1/1000 sek), siis seda meetodit kasutades jääb auto fotole justkui oleks see teele pargitud. Selleks, et liikuv objekt korralikult jäädvustada, peaks kasutama aeglast säriaega – alla 1/180 sek. Kui aeglast säriaega kasutades liikuda või end pöörata liikuva objektiga kaasa, siis jääb objekt terav, samal ajal kui taust jääb udune ning see lisab fotole kohe dünaamikat ja ehedust.

Sellisel viisil autot jäädvustades on vaatajale väga selge, et sõiduk kihutab Sinust mööda. Seadista oma kaamera ka sarivõttele, mis võimaldab Sul teha palju pilte järjest, samal ajal, kui auto mööda tuiskab ja sellisel viisil on tõenäosus, et vähemalt üks piltidest õnnestub.

Enne kui auto jõuab Sinu kaamera ette, sea end mugavalt sisse, et saaksid oma ülakeha vabalt liigutada ajal, mil auto Sinust möödub. Ma soovitan kasutada ka manuaalset režiimi, pannes fookuspunkti enne paika sellesse kohta, kus Sa tead, et auto asub pildistamiase hetkel.

Lisa järeltöötluses fotole dramaatilisust
Ära arva, et loominguline protsess saab läbi kaamera päästikunupule vajutamisega – foto saab veel silmapaistvamaks muuta pärast selle tegemist.

Paljud kasutavad Adobe Lightroomi oma fotode töötlemiseks – see võimaldab lihtsalt kontrollida varje ja valgustatud alasid fotol. Kui pead näiteks võitlema ereda taevaga päikeselisel päeval, siis esimese asjana soovid ilmselt valgust vähendada. Järgmiseks vaata autot ennast – kas sellel on varjusid? Kui nii, siis tuleks varjukohti veidi helendada.  Võib-olla soovid isegi kasutada Lightroomi vahendit Adjustment Brush, et “maalida” autot heledamaks ilma tausta  muutamata.

Töötlemisel ei ole õigeid või valesid samme. Kui aega on, siis mängi erinevate võtetega, et näha, mis ägedaid asju on võimalik saavutada. Just nii nagu pildistamise koha ja tausta välja mõtlemisel, mõtle ka töötlemisel konkreetsele teemale.

Mine välja ja harjuta
Nagu tavaliselt, teeb harjutamine meistriks. Mida rohkem pilte teed erinevates tingimustes, seda rohkem saad teada, kuidas erinev valgus auto välimust muudab. Iga fotoga õpid Sa midagi uut, mida saad uue foto tegemisel ära kasutada ja muuta veelgi paremaks ja muljetavaldavamaks.

Harjuta ka “kaasavedamise” füüsilist liikumist, et saada jalustarabavaid fotosid ja veeda üks õhtu Lightroomis mängides, et näha, kuidas selle erinevad seaded muudavad fotot.

Harjuta nende nõuannete järgi ja ei lähe kaua, kuniks Sinu autopildid muutuvad tõeliselt suurepärasteks fotodeks.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply