AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR on kõigeks valmis

By in
610

Amsterdam, Holland, 19. august 2010 – Nikon Europe’il on hea meel tutvustada objektiivi AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR, mis lisab NIKKORi tootesarja täiesti uue suumi ulatuse. Pakkudes peaaegu 11-kordset suumisuhet, alates 28 mm kuni 300 mm, tähendab see FX-formaadiga digitaalsete peegelkaamerate kasutajatele täiesti uut paindlikkuse taset.

Zurab Kiknadze, Nikon Europe’i objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht, ütleb: „Meil on tohutult hea meel uue NIKKORi tootesarja kuuluva täisümmarguse objektiivi üle. DX-formaadiga 18–200 mm objektiiv oli erakordselt edukas ja selle objektiivi näol on meil hea meel pakkuda sarnaseid eeliseid ka FX-formaadi kasutajale.

Suurendatud 10,7 kordne suumi ulatus

AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR tohutu 10,7 kordne suumiulatus teeb sellest parima „patseerimise” objektiivi. Muljetavaldava 28–300 mm fookusulatusega muutub see kindlasti väga populaarseks ja mitmekülgselt kasutatavaks objektiiviks. Olles mugav nii vähese varustusega reisijatele kui ka ühe koha peal töö tegijatele, kasutavad seda mudelit just need, kes soovivad kaameralt parimaid jäädvustusvõimalusi. Paindliku ava abil on objektiivi suurus ja kaal minimaalne, kui sellele vaatamata suudab see pakkuda imelisi teravussügavuse efekte telefoto osas.

Täiustatud stabiliseerimissüsteem

Nikoni eksklusiivne teise põlvkonna stabiliseerimissüsteem (VRII) võimaldab kindlamat käelt pildistamist kõikidelt fookuskaugustelt kahe režiimi abil: tavarežiim ja aktiivne režiim. Optiline stabiliseerimissüsteem stabiliseerib ka pildiotsija kujutise, võimaldades veelgi täpsemat automaatset teravustamist ja kadreerimist, seda eriti just 300 mm suumi ulatuse pikemate fookuskauguse puhul, sellal kui kergema kaaluga objektiivid võivad suurendada tahtmatut kaamera rappumise riski.

Optilise ehituse viimane sõna

Vaatamata kõrgele suumisuhtele on objektiivil kaks ED ja kolm asfäärilist elementi, mis vähendavad ülisuure suumiga objektiividel tekkida võivat moonutuste riski. Lisapaindlikkust pakub objektiivi võime teravustada nii lähedale kui 50 cm ja seda kõikidel fookuskaugustel.

Kiire käsitsemine

Silent Wave mootor (SWM) loodi just selleks, et võimaldada intuitiivse käsitsi reguleerimise jaoks vaikset ja täpset automaatset teravustamist terve laiendatud suumi ulatuses. Suumi lukk hoiab ära suumi liikumise (objektiivi liikumine oma enda raskuse all transpordi ajal) ja objektiiv on sellal kui seda ei kasutata kompaktsete mõõtmetega. Objektiivi ehituses on kasutatud suurel hulgal magneesiumi, mis tagab nii vastupidavuse kui ka hästi tasakaalustatud käsitsemise.

Koos HB-50 katte ja pehme vutlariga kaalub AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR 800 g.

Tehnilised andmed

Fookuskaugus

28–300 mm

Maksimaalne ava

f/3,5–5,6

Minimaalne ava 

f/22 (28 mm juures), f/38(300 mm juures)

Objektiivi ehitus

19 elementi 14 grupis (kahe ED-klaasist ja kolme asfäärilise objektiivi elemendiga)

Pildi nurk

75˚–8˚10’ (53˚–5˚20’ Nikon DX-formaadis).

Väikseim teravustamiskaugus

0,5 m /1,6 tolli (terve suumi ulatuse ulatuses)

Max reproduktsiooni suhtarv

0, 32x (telefoto osas)

Diafragma labade arv

9 (ümarad)

Teravustamine

Automaatne teravustamine sisseehitatud SWM-i ja käsitsi teravustamisega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply