Site icon Fotoakadeemia

Nikon esitleb uut peegelkaamerat, mis ei jäta Sind hätta isegi kuuvalgel ööl.

Kindlasti oleme kõik kogenud, et alati ei ole ainult päikesepaistelised ilmad meie reisidel. Sa oled unistanud D500 kaamerast, kuid hinnaklass on jäänud seni kättesaamatuks. Nikon esitleb mitme auhinnaga pärjatud Nikon D500 väikest venda, uut 7-seeria peegelkaamerat – Nikon D7500
Nikon D7200 järglane on saanud endale mudeli nimetuse D7500. Miks mitte D7300 või D7400? Vastus annab mõista, et uus mudel on mitmed tehnilised uuendused ja omadused saanud D500 mudelilt. Uurime millega üllatab Nikon D7500?

Kaamera kere ja ergonoomika juures on kõige enam märgatav, et kaamera korpus on muutunud õhemaks. Kätte võttes on käepide tunduvalt sügavam ja näppudele jääb rohkem ruumi. Nupustik asub tuttavlikult ning sarnaselt D500-ga on ISO nupp liikunud päästiku kõrvale. Kaamera ehitusel on loobutud magneesiumsulami kasutamisel ning kaamera kere on valmistatud carbon-fiiber komposiitmaterjalidest. See muudab kaamera kergemaks ja tugevamaks. Kuna korpus omab nüüd vähem liitekohti, on see ka tolmu ja niiskuskindlam. Erinevalt nii D500, kui ka D7200 kaamerast, on uuel D7500 kaameral kahe mälukaardi pesa asemel võimalik kasutada nüüd vaid ühte SD kaardi pesa. See muudatus on ennekõike tehtud eesmärgiga muuta kaamerat õhemaks ja kergemaks.

Autofookuse osas on D500 revolutsiooniline 153 autofookuspunkti siiski vaid selle kaamera võimalus. D7500 omab 51 teravuspunkti nagu tema eelkäija. Kuid lisandub juurde Group AF funktsioon, mis lihtsustab oluliselt liikuvate objektide teravustamist. Samuti on võimalik teravustada ning rakendada päästikut puutetundlikku ekraani kasutades. Autofookus on tunduvalt kiirem ja seda just tänu 180 000 piksliga RGB mõõtesüsteemi sensorile.
Kaamera Pildiprotsessor on EXPEED 5 tagab, et kõrgetel ISO-del on efektiivne müratöötlus, kus  pärast müra kõrvaldamist jäävad kujutisel detailid ikkagi alles. Samuti paraneb oluliselt valgetasakaalu funktsioon ja seda just inimese nahatooni loomulikkuse osas.

Kaamera D7500 katik pärineb samuti D500 kaamerast. Seda on testitud 150000 tsüklit ja selle vabastusviivis on vaid 0,05 sekundit!

Kellele on mõeldud Nikon D7500 kaamera?  Eelkõige hobifotograafile, kes soovib fotograafias piiranguteta loomingulist vabadust, mis lubaks teha kõrge kvaliteediga videosid ja pilte, kuid pole valmis eelarveliselt panustama professionaalse tehnika hindadele vastavalt. Hämarikus ja ruumides pildistamine on läinud jälle lihtsamaks ja kvaliteetsemaks. See avardab oluliselt pildistamise võimalusi. Kui Sa omad praegu peegelkaamerat, mille pildikvaliteediga Sa rahul pole, siis on aeg kaaluda uuema ja võimekama tehnoloogia kasutuselevõttu.

Loomulikult sobib kaamera ka loodusfotograafile, uudistereporterile, portretistile, makrofotode pildistajale. Ehk siiski kõige enam võiks mõelda selle kaamerale pressi- ja reisifotograafid. Kaamera omadused annavad neile suured võimalused. Pealegi nii ajakirjanduses kui reisifotode pildistamisel ei leidu vist ainsatki fotograafilist žanri, mida neis valdkondades töötavad fotograafid ei kasutataks. Reisifoto konverentsil mai lōpus loodame seda Tallinns ka esitleda Sulle ja pakkuda võimalust kaamerat käes hoida ning proovida.

Exit mobile version