Juutuuber vajab kindlate nõudmistega kaamerat.

By in
543

“Juutuuber” on sõna, mis viimase aja keeleuuenduses on nii poolt- kui vastuargumente leidnud, kuid ometi sellises eestipärases kirjapildis ohtralt kasutatav. Küllap siis see „nähtus“ vajas pigem uut sõna kui kasutada midagi suupärasemat nagu näiteks videoblogija või videotegija…

Tänapäeva noored on väga kiirelt omaks võtmas uusi sotsiaalmeedia väljendusvahendeid ja teevad sageli oma oskuste ning loomingulise leidlikkusega silmad ette enamus täiskasvanutele. Seega on hea kui noortel on võimalus end video salvestamise teemal arendada ning saada kogemus üha laialdasemalt kasutatava väljendusvahendi kasutamiseks. Üha enam on hakatud ka koolides kasutama loovülesandeid, milles lapsed sageli kasutavad just video võimalusi ning kirjeldavad läbi selle kogemusi väga erinevates õppeainete valdkondades.

Videoblogi või -klippide tegemiseks on vajalik lisaks heale ideele, eelkõige sobivat tehnikat. Kuna video salvestamisel tuleb jälgida kaadris toimuvat eelkõige ekraanilt, siis on ekraani kallutamis- ning pööramisfunktsioon rohkem kui oluline. Sageli loeb juutuubija oma teksti ja kommentaarid otse videosse, siis peab ka ekraan olema pööratav otse objektiivi suunas. Tähtis on video resolutsioon ning kaadrikiirus. Mida suuremat resolutsiooni kasutada, seda detailsema kujutise saame. Kui salvestada videolõik mille kaadrisagedus on kõrge, on võimalik seda ette mängida aegluubi režiimis. Tänased videosalvestuse parameetrid nõuavad juba kõrge resolutsiooniga salvestuste kasutamist. Seepärast pole 4K resolutsioon enam sugugi palju nõutud.

Nikonil on pakkuda kaks väikest peeglita kaamerat mis vastaksid  juutuuberi nõudmistele Nikon 1 J5 ja Nikon COOLPIX A900.

Olulisemad erinevused nendel kahel kaameral: Nikon 1 J5 on hübriidkaamera, millel on suur valik vahetatavaid objektiive erinevate võtteolukordade salvestamiseks 4K resolutsioonis. Ekraani resolutsioon on muljetavaldav. 7,5 cm ja 1037-punktilist LCD-ekraani saab kallutada alla ja pöörata üles. Videot saab salvestada madalalt, et saada ekstreemseid võtteid. Pöörake ekraani 180 kraadi üles ja kasutage võimalust jälgida kaadrit kaamera ees seistes nö. selfie-asendis. Teravustamiseks ja salvestamiseks, intuitiivselt kaamera sätete muutmiseks, loominguliste funktsioonide eelvaadete kuvamiseks või puuteekraani keelamiseks piisab vaid sellest, kui puudutate ekraani. Kaamera omab ka Wi-Fi funktsiooni ja see annab võimaluse käivitada eemalt kaamera nutitelefoni rakenduse abil. Videosalvestuse resolutsiooniks on 4K.

Nikon COOLPIX A900 on sarnane eelpool kirjeldatud kaameraga, kuid objektiiv pole vahetatav ning kaamera ees on 35X optilise suumiga optika. Videosalvestus on 4K resolutsioonis ning kaamera ekraan on 180 kraadi ulatuses kallutatav. SnapBridge funktsioon võimaldab Sinu kaamera ja nutiseadme vahel pideva ning vähest toitevoolu nõudva ühenduse, aidates Sul oma  tegevust kerge vaevaga paremini organiseerida. Nüüd saate juba pildistamise ajal pildid oma nutiseadmega sünkroniseerida ja Nikoni kvaliteetseid pilte kohe teistega jagada. Samuti saate telefonist juhtida oma kaamera olulisemaid funktsioone. Kaamera kiire kaadrisagedus annab võimaluse teha aegluubis filmiklippe.

Üllatav on kui loomingulised võivad olla noored, kui neil on sobivad tehnilised vahendid. Ise tehtud muusikavideod, ekstreemspordi klipid, reisiblogid, lemmikloomadest tehtud võtted – see on vaid osa võimalustest mida oma kaamera abil saaksid salvestada ning hiljem jagada. Sellis oskust võib vaja minna ning sellest tulevikus areneda isegi töö ja teenimisvõimalus.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply