Fototehnika hooldus ja korrashoid on oluline.

By in
1053

Optika puhtus ja korrashoid on oluline osa fototehnika hoolduse puhul.

Objektiivi läätsed on kaetud õhukese vääristuskihiga ning iga kord kui kasutada optika puhastamiseks suvalist lappi, piisab näiteks vaid juhuslikust liivaterast objektiivil ja kriimustused on kerged tekkima.

Objektiivi esimese läätse kaitsemiseks tolmu, pritsmete, näpujälgede, kriimustuste ja muude füüsiliste kahjustuste eest kasutatakse UV filtreid, mis tuleb valida vastavalt objektiivi mõõtmetele.

Aga nii filtri kui objektiivi puhastamiseks soovitame vajadusel kasutada kvaliteetset optika puhastamiseks mõeldud tooteid.

Tolmu ja muude kübemete eemaldamiseks soovitame kasutada kummist õhupumpa või pehmet pintslit.

Näpujälgedest vabanemiseks on vaja juba mikrokiust puhastuslappi ning vahel ka spetsiaalset spreid. Zeiss puhastuskomplekt on kindel valik igale fotograafile. Komplektis on kompaktne vutlar, antistaatiliste omadustega pintsel suurema tolmu eemaldamiseks, kummipump tolmu puhumiseks objektiivilt. Kui objektiivile on sattunud näpujälg või veepritsmed, siis saab kasutada märgpuhastamise vahendeid. Selleks on komplektis olemas eelniisutatud puhastuspaberid, mida on eriti mugav kasutada reisides. Sprei kasutamisel on vajalik kindlasti meeles pidada, et vedelikku ei pihustata MITTE KUNAGI OBJEKTIIVILE, vaid puhastuslapile. Pärast niiske lapiga puhastamist kuivatage objektiiv kuiva puhastuslapiga. See puhastuskomplekt peaks olema iga kaamerakasutaja kotis. Loomulikult sobib see komplekt kasutada ka binoklite, luupide ja prillide hooldamiseks.

Puhastamisel peab olema alati ettevaatlik, kuid risk rikkuda objekiivi on siiski alati vähem kasutades filtreid ja kvaliteetseid puhastusvahendeid, mis on vähem kulukam kui rikutud objektiivi remont või asendamine.

Mustus ja tolmukübemed võivad sattuda ka kaamera sisemusse ja sensorile ning võivad mõnikord ka fotodel ilmneda. Sensori tolmuvaba hoidmiseks tuleks järgida lihtsaid ettevaatusabinõusid.
– Lülita kaamera välja. See eemaldab staatilise elektri, mis võib tolmu külge tõmmata.
– Kui objektiiv on ära võetud, asendage see teisega või sulgege avaus korgiga, et sensorile ei satuks tolmu.
– Pane asendusobjektiiv valmis ja hoia kaamerat tuule ja muude ilmastikutingimuste eest.
– Suuna kaamera objektiivi ava allapoole, et vähendada tolmu võimalikku kukkumist peeglikambrisse

Kõige turvalisem asi, mis Te teha saate, on MITTE puhastada sensorit, kui see seda ei vaja või jätta see asjatundjate hooleks aga kui on soov seda ise teha siis ka selle tarbeks on pakkuda spetsiaalseid tarvikuid.

Sensori puhastamiseks soovitame pöörduda ametliku hooldusettevõtte poole. Tallinnas ja Tartus

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply