Nikon kuulutab välja iga-aastase Nikoni Euroopa filmifestivali võitjad

By in
396

Oscari-võitjast režissöör Asif Kapadia juhitud lühifilmide võistlus koostöös Raindance’iga kuulutas peaauhinna võitjaks filmi „Not a Pizza Order”

Amsterdam, Holland, 26. aprill 2016 – Nikon kuulutab täna välja festivali võitjad koostöös sõltumatu filmiorganisatsiooniga Raindance ja Oscari-võitjast režissööri Asif Kapadiaga. “Not a Pizza Order” (“See pole pitsatellimus”) režissöör Cécile Ragot, Prantsusmaa, võitis peaauhinna. Cécile võidab Nikon D810 filmikomplekti ja ühenädalase kontaktide loomise reisi (kõik kulud kaetud) Cannes’i filmifestivalile 2016. aasta mais.

Üle 550 Euroopa lootustandva lühifilmitegija esitasid oma filmi Nikoni Euroopa filmifestivalile, mis toimub juba teist aastat. Festivali teema oli „Igapäevahetked” ning huvilisi ja professionaalseid filmitegijaid kutsuti looma kuni 140-sekundilist lühifilmi, mis muudaks igapäevahetke põnevaks jutustuseks.

Võitjad valis žürii, mille esimees oli Oscariga auhinnatud dokumentaalfilmi „Amy” režissöör Asif Kapadia. Temaga ühinesid Emmyle kandideerinud fotograaf ja filmitegija Pieter ten Hoopen, sõltumatute filmide festivali Raindance asutaja Elliot Grove ja Nikon Europe’i Dirk Jasper.

Filmi „Not A Pizza Order”, autor Cécile Ragot, valis žürii peaauhinna võitjaks viimasel hindamisel Briti Filmiinstituudis Londonis. Kõigile žüriiliikmetele avaldas muljet võimas film, mis tõstab esile võitluse koduvägivallaga. Žürii kiitis filmi meeldejäävat jutustust ja autori tehnilist oavust, kes muutis näiliselt tüüpilise kõne mõjuvaks ekraanilooks.

Žürii valitud teiste kategooriate võitjad.

  • Best Narrative (Parim jutustus) – Bad Luck(“Halb õnn”), autor Martin Taube, Rootsi
  • Technical Excellence (Parim tehnikakasutus) – „Evasion” (“Vältimine”), autor Pierre le Gall, Prantsusmaa
  • Best Student Entry (Parim tudengifilm)– Diamondjaw (“Teemantlõug”), autor Tormi Torop, Eesti

Auhind People’s Choice (Publiku lemmik), mis põhineb Nikoni filmifestivali veebilehel saadud individuaalsetel meeldimistel ja jagamistel, läks filmile„At Night They Work” (“Öösel nad töötavad”), autor Ad van Brunschot Hollandist.

Asif Kapadia, Nikoni Euroopa filmifestivali žürii esimees, kommenteeris: „Parimatel filmidel oli väga tugev idee ja lugu; filmidel, mis viisid väiksele teekonnale. Mulle tundus isiklikult, et „Not a Pizza Order” oli erakordselt võimas lühifilm. Algul arvate, et see on komöödia, kuid tegelikult on see väga tõsine film millestki väga tähtsast. Otsin alati filme, mis minuga jääksid; kas pildi, hetke või millegi pärast, mis vaatamise järel jääb mulle seda filmi meenutama. Minu arvates on kõik auhinnatud filmid väga head.”

Elliot Grove, Raindance’i asutaja ja Nikoni Euroopa filmifestivali žürii liige, lisas: „Saadetud filmide kõrge kvaliteet ja eriti mitmekesisus, kuidas teemat „Igapäevahetked” tõlgendati, üllatas. Mul on kolleegi ja sõltumatute filmide toetajana hea meel, et Nikon julgustab tulevasi filmitegijaid Euroopas ja kogu maailmas oma annet arendama ja premeerib neid tehnikaga, mida autorid oma oskuste lihvimiseks vajavad.”

Cécile Ragot, selle aasta peaauhinna võitja, ütles: „See auhind on väga hea julgustus selleks, et edasi püüda ja filmide tegemist jätkata. Ma olen žürii liikmetele väga tänulik. Teen filme lootuses, et võib-olla mõjutavad need inimeste elu või vaateid, ja see auhind tähendab, et ehk saan selle lootuse teoks teha.”

Kategooriad ja auhinnad

Peaauhinna võitja saab Nikon D810 filmikomplekti ja ühenädalase kontaktide loomise reisi Raindance’i erikülalisena (kõik kulud kaetud) Cannes’i filmifestivalile 2016. aasta mais.

Kahe alamkategooria Best Narrative ja Technical Excellence võitjad saavad auhinnaks Nikon D750 filmikomplekti ja 3000 eurot ning kategooria Best Student Entry võitja saab auhinnaks Nikon D750 filmikomplekti ja 2000 eurot. Kategooria People’s Choice võitja saab auhinnaks Nikon D750 filmikomplekti.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply