Nikonil on nüüd kaks uut 18–55 mm DX suumobjektiivi igapäevaseks pildistamiseks

By in
399

Nikon on uuendanud laialt levinud DX-formaadis objektiiv. Esmapilgul ei märka objektiivi välimuses suuri erinevusi, tähelepanelikul vaatlemisel selgub, et objektiivilt on kadunud AF/M nupp ning objektiivi nimetusse on tekkinud AF-P tähis.

Objektiivi uurides selgubki, et teravustamise režiimide  muutmine on nüüd viidud kaamera menüü põhiseks. Nüüd kaob võimalus, et kaamerat kotti pannes juhuslikult teravustamise režiimi lüliti liigub autofookuselt manuaalsele ning mõnedki pildid jäävad ebateravad või hoopis tegemata, enne kui algaja fotohuviline märkab tekkinud probleemi.

AF-P tähis märgib, et objektiivis kasutatakse uue põlvkonna autofookuse mootorit, mis on nüüd pulss-mootor ning teravustab väga kiiresti ja hääletult.  Esimesel testimisel ei leidnud vanema põlvkonna objektiiviga teravustamise kiiruses märgatavat vahet. Vaiksem on tõesti ja see on hea uudis neile, kes videot salvestades avastasid hiljem helipildis ebameeldiva teravustamismootori müra.

Amsterdam, Holland, 5. jaanuar 2016: Nikon lisab NIKKORi objektiivide hulka kaks uut DX-formaadis objektiivi, mis aitavad teha kvaliteetseid igapäevaseid fotosid ja videoid. AF-P DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR ja AF-P DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G on suumivahemikuga lainurgast normaalini ja kompaktse ehitusega ning suurepärased mitmeotstarbelised objektiivid neile fotograafidele, kes kasutavad Nikoni algtaseme digitaalset peegelkaamerat.

Need mitmeotstarbelised objektiivid on nutikas viis igapäevaste hetkede loomutruuks tabamiseks alates linnavaadetest ja maastikest ning lõpetades portreede ja peresündmustega. Mõlemal objektiivil on populaarne fookuskaugus vahemikus 18–55 mm ja suurimaks avaks f/3,5–5,6. Need on ka esimesed NIKKORi objektiivid, millel on Nikoni uus samm-mootor, mis teravustab kiiresti ja sobib hästi videote salvestamiseks. AF-P DX NIKKORi 18–55 mm VR objektiivil on Nikoni stabiliseerimistehnoloogia selgete piltide jäädvustamiseks, eriti vähese valgusega tingimustes, ja mõlemal objektiivil on sissetõmmatava objektiivi mehhanism, mis teeb kaasaskandmise hõlpsaks. Alati hea sooritusvõimega 18–55 mm objektiivid pakuvad digitaalse peegelkaamera kasutajatele pildikvaliteedi, mitmekülgsuse ja taskukohase hinna suhet (eriti komplektina ostes).

Nikon Europe’i objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht Zurab Kiknadze räägib uutest toodetest: „Meil on hea meel tutvustada kaht uut 18–55 mm objektiivi, mis Nikoni tootevalikusse lisanduvad. Mõlema objektiivi puhul kehtib meie põhimõte, mis tagab Nikoni digitaalsete peegelkaamerate süsteemi uutele tulijatele parima võimaliku tutvustuse NIKKORi optika maailma. Me oleme objektiivi kujundanud selliseks, et seda oleks kerge ja mugav kaasas kanda, aga suurim muutus on Nikoni pulss-mootori lisamine: automaatne teravustamine on nüüd märkimisväärselt kiirem ja vaiksem kui enne. Vahet pole, kas kasutate 18–55 mm objektiive videote tegemiseks või pildistamiseks, kohe on tagatud suurepärane pildikvaliteet koos erakordse mugavuse ja usaldusväärsusega.”

Uus pulss-mootor – sujuv ja kiire automaatne teravustamine

Tänu Nikoni pulss-mootorile on teravustamine mõlema uue objektiiviga vaikne ja kiirem kui kunagi varem. Kui suumite pildistamiseks lähemale, tulevad objektid fookusesse kohe ja ülima täpsusega. Videot salvestades laseb mootor teil sujuvalt fookust objektilt objektile nihutada peaaegu müravabalt. Ükski väike, aga siiski kuuldav objektiivi teravustamise heli ei riku filmitud materjali.

Lihtsustatud juhitavus, mugav kaasaskandmine

Mõlemad 18–55 mm NIKKORi objektiivid on kujundatud nii, et need pakuks esmakasutajale intuitiivsemat pildistamisviisi, ja need sobivad ideaalselt igaühele, kes alles tutvuvad digitaalse peegelkaameraga pildistamisega. Kompaktne ja kerge disain teeb mõlemad objektiivid kergesti kasutatavaks. Need on ka esimesed Nikoni objektiivid, mis lasevad kasutajal kaamera menüüd* kasutades automaatse ja käsitsi teravustamise vahel liikuda ning stabiliseerimist sisse ja välja lülitada. Kuna objektiivitorul pole nuppe, siis ei saa sätteid tahtmatult muuta, kui käes on pildistamisaeg. AF-P DX NIKKORi 18–55mm f/3.5–5.6G VR objektiivi korpus kaalub 205 g, AF-P DX NIKKORi 18–55mm f/3.5–5.6G 195 g. Mõlemad objektiivid on sissetõmmatavad, kui neid ei kasutata, seega on erakordselt lihtne neid kotti panna või kaamerat nädalavahetuse reisi vältel kogu aeg käepärast hoida.

Nikoni kvaliteediga pildid

Need objektiivid on kujundatud nii, et saaksite Nikoni DX-formaadis digitaalse peegelkaamera suurest piksliarvust ja täiustatud pildiandurist viimast võtta. Kaks asfäärilist elementi kummaski objektiivis vähendavad sfäärilist aberratsiooni ja muid moonutusi, mis tagab suure eraldusvõimega, erksate värvidega, silmatorkava kontrastsusega ja kristallselgete detailidega pildid ning videod.

* Töötab ainult ühilduvate kaameratega: D5500/D5300/D3300. Ühilduvad kaamerad võivad nõuda püsivara uuendust.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply