Intervjuu Jamie Oliveriga

By in
515

Intervjueerija: Jamie, sa oled suur fotograafiahuviline, kuidas sulle meeldis kasutada Nikoni uut kaamerat D3100?

Jamie: Fotograafia vastu tekkis mul huvi juba siis, kui olin umbes 18-aastane. Tegin palju fotosid, kuid ei pidanud neid kunagi eriti õnnestunuteks. Kui oleksin 15 aastat tagasi saanud kasutada kaamerat D3100, ei oleks ma nüüd võib-olla kokk, vaid hoopis fotograaf!

Mulle meeldib digifotograafia, sest selle abil saab jäädvustada olulisi momente ja neid kohe uuesti vaadata. D3100 sobib selleks ideaalselt, kuna sellega saab teha suurepärase kvaliteediga fotosid ja videoid ning kaamera ise on taskukohane uue põlvkonna kaamera, mida on tõesti kerge kasutada, millel on palju lisafunktsioone ja mis laseb salvestada FullHD videoid. See on geniaalne kaamera.

Intervjueerija: Kas mõni D3100 funktsioon on sulle erilist muljet avaldanud?

Jamie: Juhendirežiim on suurepärane. See kaamera teeb mõne tunniga sammhaaval selgeks sellised fotograafiavõtted, mille avastamiseks mul kulus kümme aastat. See selgitab nii teravussügavust kui ka seda, kuidas kasutada kaamera objektiivi, millise säriajaga saavutada soovitud tulemusi ja isegi seda, kuidas erinev valgus pilti mõjutab.

Asja muudab veelgi lihtsamaks see, et kaamera kuvab valitud stsenaariumitele ja sätetele vastavaid näidispilte, nii et tead juba enne foto jäädvustamist, milline on tõenäoline lõpptulemus.

Intervjueerija: Toiduvalmistamine on väga loominguline tegevus, see on vist üsna sarnane fotograafiale?

Jamie: Jah, kahtlemata. Kokaraamatud moodustavad suure osa mu tööst ja fotod on minu raamatutes väga olulised. See on üks mu lemmikmeetoditest — valmistada mõni toit ja kasutada seejärel fotosid retsepti ning maitse kirjeldamiseks.

Nagu toidu valmistamiseks, võib ka pildistamiseks lugeda juhendeid ja kõike muud põhjalikult uurida ning jäädvustada imelisi pilte juhistes näpuga järge ajades. Samas võib vahel ka lihtsalt kaamera erinevaid funktsioone katsetades ja niisama lõbutsedes juhuslikult luua midagi väga erilist. Mõned oma parimad retseptid olen loonud suurimate vigade tulemusel ja usun, et sama põhimõte kehtib ka fotograafias.

Intervjueerija: Mida või keda sulle kõige rohkem meeldib pildistada?

Jamie: Mul on neli last ja mulle meeldib väga neid pildistada. Minu jaoks on kõige tähtsam mälestuste jäädvustamine. Ma ei kasuta kaamerat ainult kodus, see on mul alati ka töö juures kaasas.

Intervjueerija: Kuidas kasutad fotograafiat oma töös?

Jamie: Kuna D3100 võimaldab hiilgava kvaliteediga FullHD videote jäädvustamist, siis on see telesaadete filmimisel väga kasulik.

Kui näen turul huvitavat toiduainet või tahan välismaal jäädvustada mõnd toiduvalmistamise viisi või kohalikku rooga, siis saan seda alati pildistada või filmida ja pärast oma meeskonnale näidata. See võib omakorda anda inspiratsiooni retseptide, raamatute või telesaadete jaoks.

Intervjueerija: Mis sulle pildistamise juures kõige rohkem meeldib?

Jamie: Kõige toredam on lasta ka teistel pildistamist katsetada. Paar päeva tagasi lasin oma 8-aastasel tütrel kaamerat proovida ja ta tegi pilte teda huvitavatest asjadest. Vaatasin ta fotosid: seal oli pilt meie jänesest ja jänese toidust ning pilt sellest, kuidas mu teine tütar Daisy ulakust teeb — ma nägin elu läbi tütre silmade.

Intervjueerija: Kas soovid midagi lõpetuseks öelda?

Jamie: Ilusate momentide jäädvustamine on nii oluline. Maailmas pole midagi igavest ja kõik muutub pidevalt — jäädvustage võimalikult palju mälestusi, et oleks, mida meenutada ja sõprade ning perega tulevikus jagada.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply